הבלוג של ליאור לנגר

liorlanger

בעלת 19 שנות ניסיון בתחום השיווק והמכירות. (Novartis / NCH, Promedico, Megapharm Ltd). -מרצה. -מיקוד בניתוח וניהול משברים, מציאת פתרונות הולמים עפ"י לקוח, התאמה של סט כלים להתמודדות בעת משבר. -איתור והגדרת פתרונות מותאמים לעובדים... +עוד

בעלת 19 שנות ניסיון בתחום השיווק והמכירות. (Novartis / NCH, Promedico, Megapharm Ltd). -מרצה. -מיקוד בניתוח וניהול משברים, מציאת פתרונות הולמים עפ"י לקוח, התאמה של סט כלים להתמודדות בעת משבר. -איתור והגדרת פתרונות מותאמים לעובדים ולתהליכים בארגון והפיכתם ליעילים ואפקטיביים. -מיקוד בהשגת תוצאות. -התמקדות בלמידה, בחדשנות והגדרת הערך המוסף של עובדי הארגון. -בניה וניתוח של מפת SWOT אישי למיצוב ומיתוג התפקיד הניהולי. -יעוץ והנחייה לקביעת תכנית אסטרטגית ותמהיל השיווק. -יצירת ממשק בין העובדים לערכי הליבה של הארגון. -הנחיית מנהלים לאבחון וגיוס אנשי שיווק ומכירות. -הדרכה וליווי לצוותי שיווק ומכירות.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מספטמבר 2013

מרץ 2013. אני כבר נמצאת בתוך התהליך המכונן והמשמעותי של חיי, בנייה וארגון של שגרה חדשה. לומדת, משתדלת להבין ולהפנים שהתהליך המטלטל שאני מדברת עליו, לרעש האדמה הזה – יש שם. כמו שלכל רעש אדמה שהופך סדרים ומחרב עולמות, מעניקים באופן מוזר, מין שם יפה שכזה, שיהיה קל לזכור, גם לרעש הפרטי שלי, לאדמה שרועדת תחת רגליי יש שם, שם קצר וקולע שקל לשנן ולזכור: סרטן השד.

אובחנתי כחולת סרטן לפני חודש בדיוק. בחודש זה, שמילא אותי באינסוף מחשבות ותכנים חדשים ומתישים, עברתי סדרת בדיקות פשוטות ומורכבות יותר בניהן, ביופסיות וסריקות אולטרא סאונד מלווים בתשאולים אשר מהם עובדו נתונים ותוצאות שגיבשו החלטה בה נקבע כברירת מחדל הטיפול המיידי שיהיה עליי לעבור. גם נושא הפרוטוקול הטיפולי בהמשכה של השנה הועלה, אך מוקדם היה לקיים דיון לגביו. כדי להיות בטוחה שהדרך בה בחרתי נכונה וממקדת, הוספתי פגישות להתייעצות ולקבלה של חוות דעת נוספת עם בעלי דעה מנוסים מתחומים משיקים. הדיונים קבעו  שראשית ומיד, עליי לעבור ניתוח משמעותי ורחב – מסטקטומי (Mastectomy) שזהו ניתוח כריתת השד, לסילוק הגוש הסרטני וכבר במעמד הניתוח אעבור שחזור מלא. הניתוח יאפשר לי חזרה לשיגרת העשייה ולעצמאות המלאה שהייתה בי עד לא מזמן, ואנחת רווחה גדולה.

היום, יום חמישי, העשרים ושמונה במרץ, אני מונה שמונה ימים מהיום בו נותחתי. באופן טבעי, הניתוח אמור היה לעורר בי סערה, שהרי, עמדתי בפני אובדן של איבר מגופי שיש משמעות ונוכחות דרמטית לקיומו. בקור רוח מוחלט ו”בריא”, ומתוך תפיסתי הלוגית את משמעותה של “החלמה מלאה”, צעדתי בצהרי היום ממוקדת, החלטית ונינוחה לחדר הניתוח. החלטתן המלומדת של הרופאות הכירורגיות, שכריתה מלאה בלבד, תותיר אותי ללא שיירי תאים ממאירים וללא ספקות – היתה כסלע קיום עבורי. הימים חולפים ללא מעצור וכל יום מלמד התמודדות חדשה. הקצב אינטנסיבי, מלווה שיקום לא פשוט, מבצעת תרגילי פיזיותרפיה ליד שמאל ומוסיפה צעידה יומית, כמה שמאפשר לי הגוף. נחושה ומאותגרת. משתדלת לשמר את שגרת היומיום שלי. הניתוח – מאחוריי. שלוש וחצי שעות קריטיות הפרידו בין היותי נושאת מרקם סרטני להיותי “נקייה” מכל נגע. לכל רגע משמעות פועמת משלו. לשמחתי, יצאתי כמו שנכנסתי, במלוא נשיותי ועוצמתי, עם עצמאות חלקית (אך זמנית) שמאפשרת לי להיות בטוחה ונוכחת. לא נעים ולא נוח עם הנקזים, אבל – מאחוריי !    

אני מחייכת, אני כבר כותבת. משתפת ומעלה חוויות כאילו שיצאתי וחזרתי מחודש של טרק מכונן ומאלף על האוורסט. בהסתכלות על הימים האחרונים והנוף שעוטף אותי כעת, אני חייבת להודות, זה הרבה יותר “דרעק”: הטיפוס אינו קל, הדרך ארוכה ועם זאת, ממשיכה. המסע שלי רק בתחילתו. בהסתכלות נוספת ובחינה של תוצאת הביניים, יש בי תובנה מרעננת ומדרבנת: ללא הכנה, אימון או הכשרה מוקדמים, כבשתי במהירות את הפיסגה הראשונה שלי. הפיסגה שכל כך הרתיעה אותי, המפגש עם הרופאות המנתחות וסכין הניתוחים, נראו לפתע נוחים ומזמנים להתמודדות מאתגרת. זוהי פיסגה חד פעמית ואינני מתכוונת לכבוש כמוה שוב.

כעת, המחשבות נודדות הלאה ואני מוצאת עצמי ממהרת אל כיבוש הפיסגה הבאה – “פיסגת הפחד”. זהו ביטוי שמגדיר היטב ומדוייק את תחושת כל החולים במחלות הסרטן ואני בינהם, הפחד מהטיפולים הכימותרפיים. אורזת את כוחותיי ויכולותיי ונחושה לעמוד מול הפחד. אני כבר מדמיינת איך בעוד חודש וחצי מהיום אצטרף למחלקת טיפולי הכימו. אולי ארעד ואבכה, אולי דווקא אחייך. דבר אחד אני מבטיחה – אני הולכת להתמודד בהצלחה עם האתגר הבא, אולי אף האתגר הגדול של חיי – מסע הכימו שיהפוך להיות הנכס הקיומי שלי. את הכימו הזה, אאמץ ואהפוך לנכס ממשי למשך חמישה או שישה החודשים הקרובים, אולי אף יותר, זה ממש לא חשוב. לזמן כעת, אין משמעות. המטרה והמהות מניעים.

אני לומדת ומפנימה, מכילה ומוקירה נכסים מוזרים והזויים, שפעם הבהילו אותי, הכניסו אותי לפאניקה, כי האמנתי, שאני, ליאור, ל ע ו ל ם  אשאר  בריאה !!

כך לפחות דמיינתי….

שלכם,  ליאור

עוד מהבלוג של ליאור לנגר

תצוגה מקדימה

הכימו מאחוריי – המציאות פורצת דרך...

נובמבר 2013. אני פונה שישה חודשים לאחור ומסכמת פרק שללא ספק תלוש מן המציאות שתיכננתי לעצמי. משכבר תבעו עבורי את הביטוי חולה אונקולוגית, חיבור פשוט של סך הנתונים הגדיר נוסחה הגיונית שחיברה בין המשתנים ומכאן, נרקח עבורי...

תצוגה מקדימה

2013 – שנה שכמותה

שנת אלפיים ושלוש עשרה פרצה בסערה, כמעט כמו החורף הסוער שפקד אותנו בדצמבר האחרון. ללא הכנה או התרעה מוקדמת, התבשרתי בתחילתה שחליתי בסרטן השד. שנת אלפיים ושלוש עשרה העשירה את יכולות ההתמודדות שלי, עיצבה את אופן התגובה שלי...

תצוגה מקדימה

למציאות חוקים משלה

אובחנתי כחולת סרטן. סרטן השד. ככה, פתאום באמצע החיים! כמעט מתנת יום הולדת. נכפתה עליי מציאות חדשה ! מתוך לימוד ועשייה של תהליכים מרתקים, חדשנות ואתגר מקצועי, אני מוצאת עצמי קופאת על שמריי. עצרתי הכל ושאלתי: האם חיפשתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה