הבלוג של ליאור לנגר

liorlanger

בעלת 19 שנות ניסיון בתחום השיווק והמכירות. (Novartis / NCH, Promedico, Megapharm Ltd). -מרצה. -מיקוד בניתוח וניהול משברים, מציאת פתרונות הולמים עפ"י לקוח, התאמה של סט כלים להתמודדות בעת משבר. -איתור והגדרת פתרונות מותאמים לעובדים... +עוד

בעלת 19 שנות ניסיון בתחום השיווק והמכירות. (Novartis / NCH, Promedico, Megapharm Ltd). -מרצה. -מיקוד בניתוח וניהול משברים, מציאת פתרונות הולמים עפ"י לקוח, התאמה של סט כלים להתמודדות בעת משבר. -איתור והגדרת פתרונות מותאמים לעובדים ולתהליכים בארגון והפיכתם ליעילים ואפקטיביים. -מיקוד בהשגת תוצאות. -התמקדות בלמידה, בחדשנות והגדרת הערך המוסף של עובדי הארגון. -בניה וניתוח של מפת SWOT אישי למיצוב ומיתוג התפקיד הניהולי. -יעוץ והנחייה לקביעת תכנית אסטרטגית ותמהיל השיווק. -יצירת ממשק בין העובדים לערכי הליבה של הארגון. -הנחיית מנהלים לאבחון וגיוס אנשי שיווק ומכירות. -הדרכה וליווי לצוותי שיווק ומכירות.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מספטמבר 2013

שנת אלפיים ושלוש עשרה פרצה בסערה, כמעט כמו החורף הסוער שפקד אותנו בדצמבר האחרון. ללא הכנה או התרעה מוקדמת, התבשרתי בתחילתה שחליתי בסרטן השד.

שנת אלפיים ושלוש עשרה העשירה את יכולות ההתמודדות שלי, עיצבה את אופן התגובה שלי ומכאן, ביססה עבורי דפוסי חשיבה והתנהגות שקולים, הגיוניים ורגשיים, שהועילו והיטיבו עם כל צעד או פעולה שהתבקשתי לעשות. התגייסתי בכל מאודי וללא התנגדויות וספקות, שריינתי כוחותיי, קבעתי מתווה נוקשה, נחוש ואינטנסיבי והצטרפתי להנחיות הרפואיות תוך הצבת יעדי ביניים אישיים שהוכיחו לי, שחרף הקושי והמשבר, פריצות דרך יכולות להיעשות ואף בהתלהבות יתרה. את “ערכת ההישרדות” שלתוכה יצקתי את שלל ניצחונותיי אמשיך לשאת בביטחון ובגאון בידיעה, שתכולתה מהווה עבורי אבן שואבת לעשייתי בשגרה החוזרת לחיי. חיוך, גישה אופטימית ונמרצות ליוו אותי בהתמדה בכל שלב. בכל יום יצרתי עתיד. בכל יום ארזתי חוויות ותובנות שמיקדו ושיקפו את מי שהייתי בתוך תהליך הטיפולים וההחלמה – יציבה ופועמת, נוכחת ואסרטיבית. לימוד והטמעה של הרציונל הנובע מסך התובנות, מינפו את הסטאטוס והמערבולת שנשאבתי אליהם, יצרו הזדמנויות מרעננות ואיפשרו לי להיות ולהישאר “אני” – חרף הקשיים. כדי למתן את פרץ האינפורמציה הרַבָּה שאני מצוייה בה (עצם עיסוקי בעולם התרופות), בחרתי להימנע מחיפוש דקדקני בגוגל אחר נתונים והסתברויות הקשורות לסרטן השד ולתוצאות הטיפולים, ולהישאר ממוקדת בחוויה הפרטית שלי שמן הסתם, אין דומה לה. נחישות בלתי מעורערת אפיינה ועיצבה את תפיסתי להדיח כל זיקה לסרטן. קבעתי והתחייבתי: נוכחת וישירה תוך שמירה על  רגישות הולמת וראוייה.                                                                                                                                                                                                    הישגים ותוצאות הרווחתי בענק. חודשים ארוכים התמודדתי – התמודדות שלא הכרתי כמותה, התמודדות שבסיכומה אני אומרת – אחריה הכל אפשרי. הישג – עצם המקום בו אני נמצאת כעת. מקום של חופש מתלות בטיפולי הכימו, חופש מטיפולים תכופים בבית החולים ופגישות עם הרופאה האונקולוגית שלי, החופש מתלות במשפחתי וחבריי היקרים שליו אותי ללא סייג ולא טענו אף לא פעם אחת, שאני מהווה עול או מטרד והחופש שלי להיות “אני”, בהוויה כנה ושקופה, רווייה באינסוף מוטיבציה וביכולות שמטעינות אותי בכל רגע מחדש. אני משננת את עובדת היותי בריאה או בשפת האונקולוגיה – “נקייה”.

תוצאות. מבחן התוצאה מסמל את עמידתי בכל היעדים שהוצבו – והצבתי לעצמי. מעיזה להעיד על אופיי ללא סייג. עמדתי מול סדרה ארוכה ולא פשוטה של חומרים כימותרפיים, בעלי עוצמה מפחידה ולא ויתרתי לעצמי. ידעתי שלא אתן לחודשי הכימו על כל השלכותיהם לרסק אותי. לא איפשרתי לאף לא אחד לרחם עליי או לגלות חלילה אותות של צער. הנחישות שלי ביססה מרקם נוח ויציב לכל הסובבים אותי וכך חציתי בגאון חמישה וחצי חודשים מלווים רעשי רקע ותופעות שרק חומרי הכימו יודעים לייצר עם זאת, נסבלים. שישה עשר טיפולי כימו ועוד עשרים וחמישה טיפולי קרינה הינם עומס שנראה בלתי אפשרי ובמבט לאחור, פרט לארבעת טיפולי הכימו הראשונים (AC), את האחרים כמעט ולא הרגשתי זורמים בגופי. בדומה לחולות שעוברות טיפולי כימו, נילוו תופעות לוואי מוכרות ושכיחות אך ללא תחושת הכבדה ומועקה כמו, גבות וריסים שנשרו – וכבר צמחו, וחוסר נוחות זמנית באצבעות הידיים. חומרי הכימו מרסקים ומאידך מחַיים ומעודדים לחזרה לשיגרה. התופעות חלפו, איתם הזיכרון, נותרו פרקים משמעותיים אותם אימצתי. הזמן בעיניי, משול לבועה. חלל שנמוג ונעלם.

את שנת אלפיים ושלוש עשרה אני מכתירה כשנה המכוננת בחיי. עם זאת ולשמחתי, אין דומה לה.  סרטן השד הגדיר ועיצב בהצלחה סט מיומנויות ויכולות למיצוי ערכים חדשים בחיי, בדומה למבחן שלא הייתי מעיזה להיכשל בו. לא התבססתי על משפטים אלמותיים כמו – “זה יעבור עם הזמן” או “יהיה בסדר”. שאבתי יכולות ותכנים שלימדו אותי לבחון והעריך את השגרה ברוח חדשה ומתגמלת, שגרה מחסנת ומחוסנת. את פגישת הסיכום עם הרופאה שלי ניהלתי תוך שינון בלתי פוסק עם עצמי את המשפט – “היה. עבר. מאחוריי”. הנחיות רוטיניות לשנת 2014 חתמו את השיחה ומכאן, אני חוזרת למסלול עבודתי עליו שקדתי בשנים האחרונות: פיתוח, ביסוס והנחייה של  מיומנויות תקשורת, שיווק ומכירות בארגונים עיסקיים – “פיתוח מצויינות בניהול”. מאחלת לעצמי עיסוקים בתכנים אופרטיביים ובעיקר, שמירה על עיקביות להישגים בועטים.

באחד בינואר אלפיים וארבע עשרה נאמרה לי הבשורה שהגדירה היטב את מה שקיוויתי לשמוע בתום סאגת הטיפולים: מנהלת מחלקת הדימות של בית החולים בלינסון, דר’ כהן (מיה) אמרה לי בהתרגשות רבה לאחר סריקת MRI מסכמת – “הכל יופי, את בריאה לחלוטין, צאי לחגוג”.

“תְּבֹרַךְ מִנָּשִׁים יָעֵל אֵשֶׁת חֶבֶר הַקֵּינִי מִנָּשִׁים בָּאֹהֶל תְּבֹרָךְ”. (שופטים ה כד)

ממשיכה בטוחה ומאושרת לדרכי.

שלכם

ליאור

עוד מהבלוג של ליאור לנגר

תצוגה מקדימה

הכימו מאחוריי – המציאות פורצת דרך...

נובמבר 2013. אני פונה שישה חודשים לאחור ומסכמת פרק שללא ספק תלוש מן המציאות שתיכננתי לעצמי. משכבר תבעו עבורי את הביטוי חולה אונקולוגית, חיבור פשוט של סך הנתונים הגדיר נוסחה הגיונית שחיברה בין המשתנים ומכאן, נרקח עבורי...

תצוגה מקדימה

אני מחייכת אני כבר כותבת

מרץ 2013. אני כבר נמצאת בתוך התהליך המכונן והמשמעותי של חיי, בנייה וארגון של שגרה חדשה. לומדת, משתדלת להבין ולהפנים שהתהליך המטלטל שאני מדברת עליו, לרעש האדמה הזה - יש שם. כמו שלכל רעש אדמה שהופך סדרים ומחרב עולמות, מעניקים...

תצוגה מקדימה

למציאות חוקים משלה

אובחנתי כחולת סרטן. סרטן השד. ככה, פתאום באמצע החיים! כמעט מתנת יום הולדת. נכפתה עליי מציאות חדשה ! מתוך לימוד ועשייה של תהליכים מרתקים, חדשנות ואתגר מקצועי, אני מוצאת עצמי קופאת על שמריי. עצרתי הכל ושאלתי: האם חיפשתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה