הבלוג של liorit

ליאורה בסלון של סלונה

אני ספינקס ,אני אמא, אני רעייה אבל תמיד וקודם כל מנסה לזכור שאני אני לפני הכל. בעלת קבוצת הבלוגים OkkaOkka BlogginGroup ,אוהבת מאוד טיולים קולינריים, חייבת לכתוב ואוהבת מאוד את קהל הקוראים שלי. עובדת על שני ספרים ותסריט ומקווה לספר... +עוד

אני ספינקס ,אני אמא, אני רעייה אבל תמיד וקודם כל מנסה לזכור שאני אני לפני הכל. בעלת קבוצת הבלוגים OkkaOkka BlogginGroup ,אוהבת מאוד טיולים קולינריים, חייבת לכתוב ואוהבת מאוד את קהל הקוראים שלי. עובדת על שני ספרים ותסריט ומקווה לספר את הסיפורים של חיי בפורמטים מורכבים יותר. מלמדת בלוגינג ולומדת כל החיים באופן פורמלי ובלתי פורמלי,מנסיון,נפילות והצלחות וגם בכיתות מסודרות. אמא לחמישה,נשואה למשה וממש מודה לך שבאת לכאן אלי. חטטי לי בדף הפייסבוק שלי 'ליאורה כהן כתבים' ובדף העסקי OkkaOkka BlogginGroup. אשמח לקרוא את תגובתך :-) תודה :-)

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאפריל 2010

החידה האימורטלית של מהות החיבור הזוגי היא חידה שפתרונה מצוי בהכרח בפירוק ההוויה העכשווית של כל אחד מבני/בנות הזוג למרכיביו,לעברו,למה שהפך אותי למה שהנני,
כל מה שהיה,כולל הדברים הפחות יפים,הפחות מחמיאים.
גילה בלפר מייצרת ריקוד זוגי עדין שבין העבר -התפתחותה של אשה צעירה,הרקע ממנו צמחה,הבית שבו גדלה,אל ההווה-זוגיות מודעת ונוכחת עם בן זוג,
תוך נסיון לייצר דיאלוג אמיתי,עמוק ומשמעותי שיאפשר הבנה וגישור על פני עמקים וגאיות שטרם מופו.

הרקמה שבינינו1

תקציר הספר:

“מי מאתנו אינו עובר משבר בחיי הנישואים שלו? ספרה של גילה בלפר “הרקמה שבינינו”, נושא בשורה על האפשרי בבניית קשרים משמעותיים בחיים בשניים, והוא נע בין פרוזה – סיפורה האישי והמרגש של המחברת, לבין ספר עיון המלמד את המודל הטיפולי שיצרה ומשמש אותה בהצלחה כמטפלת בזוגות. הספר הוא בסיס חיוני לאלו מאתנו המעוניינים לבנות ולקיים מערכת יחסים משמעותית.

לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים להתגבר על משברים בחיי הנישואים שלה, גילה בלפר, עובדת סוציאלית ומטפלת זוגית עתירת ניסיון, ניצבה מול בעלה בתחושת כישלון וכאב גדול – מכך שכנראה אין מנוס ויהיה עליהם להיפרד.
בעודה מתבוננת בבעלה, ניגלה לה חיזיון – חיבור תחושתי ועוצמתי המתקיים בינה ובינו, שערער באחת את הרצון שלה להיפרד ממנו. חיזיון זה היה הבסיס למודל טיפולי שבנתה והוא אשר סייע לשיקום ובנייה מחודשת של מערכת היחסים ביניהם, השתתתה על יסודות איתנים, ולמעשה, הציל את חיי הנישואים שלהם.

ב”רקמה שבינינו”, לצד סיפורי המקרה, חושפת בלפר בגילוי לב את האופן בו חוותה ותפסה מערכות יחסים לאורך השנים, כמו גם את המשבר שעבר עליה עם בעלה, ובכך מאתגרת את מהות הקשר המתקיים בדרך כלל, בין מטפל ומטופל.

הקוראים יוצאים נשכרים פעמיים: הם עדים לתהליך ההתפתחות שכל אחד מאתנו עובר בתוך מערכות יחסים, ובנוסף לכך, לחוויה הרגשית והסיפורית. הם מקבלים גם כלים ראשוניים ותובנות שיסייעו להם בשיפור מערכות היחסים הקיימות בחייהם בכלל, ועם בני הזוג בפרט.

“שילוב מרתק בין האישי למקצועי המדעי והסיפורי”. (פרופסור ורד נבו סלונים, אוניברסיטת בן גוריון).
“ספרה של גילה בלפר מרשים, אמין. הרגישות והכנות מאפשרים להציג בחדות סיטואציות, מצבים משפחתיים ואנושיים. המטפורה – רקמת החיבור מתאימה מאוד למודל כפי שהוא מוצג בספר”. (פרופסור יצחק בן מרדכי, אוניברסיטת בן גוריון).

גילה בלפר
המודל הטיפולי של גילה בלפר:
המודל מבוסס על רקמת החיבור שבגוף האדם – רקמה התומכת באיברי הגוף, מחברת בין האיברים ומפרידה ביניהם, והוא מדמֶה אותה למרחב המתקיים בין אנשים במערכות יחסים; כפי שלכל איבר יש אפיון משלו, העומד בפני עצמו, ובזכות רקמת החיבור הוא מקיים תקשורת עם איברים אחרים ושיתופי פעולה בתוך גוף אחד שלם, כך גם אצל בני האדם – אם נשכיל לראות את עצמנו כחלק הפועל עבור משהו שלם וגדול יותר מכל אחד מאתנו בנפרד, תוך קבלה עצמית ושמירה על עצמיותנו, אזי הזוגיות שלנו תהפוך למצע פורה המאפשר צמיחה אישית.

במהלך בניית המודל היא בחנה מחדש מושגים שעד כה היה עליהם טאבו ומצאה כי:

תלות היא לא מילה גסה – תלות מסייעת, היא אחד המפתחות למערכת יחסים יציבה, מכילה וכזו המאפשרת חופש ועצמאות לכל אחד מבני הזוג; כפי שאין איבר היכול לחיות בכוחות עצמו, כך גם האינדיבידואל. ככול שהפרט מחזק את ההערכה העצמית שלו, כך יוכל לבנות מערכת יחסים שהתלות בה תהיה חיובית ומיטיבה. מערכת יחסים זוגית טובה מגבירה את האיכות האישית והאישיותית שלך.

קידוש האינדבדואל מוביל לבדידות והבדידות הורגת – בהתבסס על מחקרים בנושאים של בריאות ואושר, אין ספק שבמציאות ישנם זוגות החווים בדידות בתוך המסגרת הזוגית שבנו, אך אנשים שמוותרים על קשרים קרובים ואינטימיים מוותרים על חיים מלאים מוכלים המאפשרים התפתחות והגשמה אישית ממקום אותנטי ועוצמתי. הפרט מתפתח בתוך מערכות יחסים.

מערכת היחסים מטפל-מטופל הגיעה לשלב של התבוננות מחודשת – היא מאתגרת את מהות הקשר המרוחק המתקיים בדרך כלל, ממטפל שאינו חושף ולו פרט על חייו, למטפל הבוחר לשתף את המטופל בחלקים מחייו לטובת טיפול המאפשר דיאלוג פתוח וקרוב.

הספר מהווה בסיס ראשוני לעבודה אישית לאלו שרוצים להצליח בזוגיות!

גילה בלפר, ילידת רמלה, עובדת סוציאלית בהכשרתה, שמאחוריה למעלה מ-30 שנות ניסיון בהתערבויות טיפוליות, מנחה ומטפלת ביחידים ובזוגות, למדה טיפול זוגי, אימאגו, את תרפיית הגשטאלט, למדה ולימדה NLP ודמיון מודרך. בעבודתה היא משלבת את השיטות הטיפוליות ומתאימה אותן למטופליה, ומעבירה סדנאות והרצאות בנושא מערכות יחסים. ביחד עם בעלה רופא העיניים, ד”ר נדב בלפר היא מעבירה הרצאות מבוא בנושא המודל הטיפולי. בלפר היא תושבת הנגב, נשואה ואם לשתי בנות. “הרקמה שבינינו” הוא ספרה הראשון”.
מתוך האתר של גילה בלפר

לטעימה מן הספר:

https://www.e-vrit.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%A7%D7%9E%D7%94_%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%A0%D7%95-b-details.aspx

יצא לאור ע”י הוצאת מטר, בשנת 2017, מכיל 196 עמודים

 

 

עוד מהבלוג של liorit

תצוגה מקדימה

סרטו של ערן ריקליס "מסתור":שתי סוכנות,דירה אחת,שבועיים.

    שתי נשים בדירת מסתור בגרמניה. האחת סוכנת מוסד יהודייה מישראל ( נטע ריסקין המופלאה) שתפקידה לשמור על השניה-סוכנת מוסד ערבייה לבנונית ,בת זוג לשעבר של ראש ארגון טרור לבנוני, (גולשיפטה פרהאני המרהיבה) שבגדה בעמה...

תצוגה מקדימה

"בית בגליל" הסרט.ב' זה בורינג

בניית בית היא תמיד אירוע מתיש,מותח עצבים,ולמעשה די בנאלי. להפוך את הפרוייקט הזה לסרט ,תוך שילוב סצינות יומיומיות המוכרות לכולנו,ומעשה אהבים זוגי בסגנון...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"בואו נגיד ש..." ספר על משחק תפקידים בהומור

    באמצעות "בואו נגיד ש..." איתן סוסנקו הכותב וטלי עמית המאיירת,מזמינים אותנו להעמיק את ההבנה בזמן: "בואו נגיד שעכשיו זה אתמול" ומציעים את האפשרות שכולנו היינו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה