הבלוג של לימור שורק

חילונית כשרה למהדרין

לימור שורק, בת 43 מתל אביב, נשואה (לצערנו, לא לפי חוקי המדינה) לזהורית וביחד מגדלות שני מתבגרים. אני חילונית וזהורית דתייה. בלוג על בישול ועל החיים בכלל.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל מינואר 2016

מאז שאני זוכרת את עצמי אני שמנה. לא מלאה, לא עגלגלה, לא שמנמונת. אני שמנה! אם לא אעשה שינוי באורח החיים שלי, כנראה שלא תהיה לי בכלל איכות חיים ואולי לא חיים בכלל.

16/05/2017

בשורה התחתונה – אני עושה את זה בשביל הבריאות!

מאז שאני זוכרת את עצמי אני שמנה. לא מלאה, לא עגלגלה, לא שמנמונת. אני שמנה!

צחקו עלי בבית הספר, לא גייסו אותי לצבא, עשיתי שני ניתוחי קיצור קיבה ו… אני עדיין שמנה.

בעוד חודש אחגוג 44 אביבים וגם קייצים (איך שונאות קיץ שאת שמנה וחם לך, אה?).  הגעתי לגיל שבו אמא שלי נפטרה והשאירה אותי יתומה בגיל 15. אמא שלי לא הייתה שמנה, אבל הגיל שלי, בצירוף בריאות גרועה מאוד בזמן האחרון, הביאו אותי למסקנה, שאם לא אעשה שינוי באורח החיים שלי, כנראה שלא תהיה לי בכלל איכות חיים ואולי לא חיים בכלל.

לפני כארבע שנים התחלתי להרגיש בעייפות קשה בבקרים ובמהלך היום. מבחינתי ישנתי כרגיל, אבל התברר שהגוף שלי לא ישן בכלל. זה נקרא תסמונת דום נשימה בשינה. זו הפרעת שינה המתבטאת בהפסקות נשימה בזמן השינה וכאשר היא חוזרת על עצמה פעמים רבות במהלך השינה, היא גורמת לירידה משמעותית באיכות השינה ולבעיות בריאות רבות. להשמנה יש קשר הדוק וישיר לדום נשימה.

נבדקתי במעבדת שינה ומסתבר שהגוף שלי הפסיק לנשום 60 פעם בדקה! כן, זה לא טעות. כל שנייה הגוף שלי מתעורר ולא מצליח לישון ולהכניס חמצן לגוף. זה גורם ליתר לחץ דם, סכרת ועוד המון בעיות ובעיקר להיות מותשת, עייפה ועצבנית.

וכאשר אני עצבנית, מה אני עושה? נכון, אני אוכלת. וכאשר אני עייפה וצריכה להחזיק מעמד בעבודה, מה אני עושה? נכון, אני אוכלת.

במעבדת השינה המליצו על מכשיר CPAP, מכשיר שמכניס אוויר בלחץ ומונע את כל התופעות שמניתי פה.

לשמחתי, כחודשיים לאחר האבחנה, עברתי ניתוח קיצור קיבה ומייד לאחר מכן התחילה הורדה משמעותית במשקל וכך גם נפטרתי ממכשיר ה- CPAP האימתני. מדובר במסכה שמכסה את רוב הפנים וממנה יוצא צינור שמחובר למכשיר. לומר שזה לא נעים להיות עם זה, זה אנדרסטייטמנט.

מאז חלפו כאמור כשלוש וחצי שנים ועליתי הרבה במשקל. לא יודעת בדיוק כמה, כי לא נשקלתי כבר שנתיים לפחות. לאחרונה שוב הרגשתי עייפות קשה ותשישות במהלך היום והבנתי שדום הנשימה חזר ובגדול. זוגתי היקרה אומרת שאני נשמעת בלילה כמו פקס מקולקל ולא היה מנוס מלחזור למכשיר ה- CPAP.

WhatsApp Image 2017-05-16 at 22.18.26 (1)

אני מודה, התחושה לחזור למכשיר היא נוראית וקשה מנשוא. כואב לי שאשתי ממש בלחץ מהמצב הבריאותי שלי ואני מבינה שאין מנוס מלעשות שינוי בחיים, כי באמת שאין לי ברירה.

אז אתמול הלכתי לרכוש נעלי ספורט, היום יצאתי להליכה ומחר אני נפגשת עם מאמנת אישית.

WhatsApp Image 2017-05-16 at 22.18.45 (1)

ו… אני לא בדיאטה! אני שונאת את המילה הזו וכנראה פוחדת ממנה. אני רוצה לשנות אל אורח החיים שלי ולהיות בריאה. לא רזה, אלא בריאה.

אשמח שתעקבו אחרי ותתני לי כוחות ובבקשה אל תשפטו אותי, גם אם יהיו משברים.

אני זקוקה לתמיכה וחיבוק והרבה מילים חמות וטובות.

אז ראן, למד ראן ורק בריאות.

הפעם אין מתכון, אלא רק כמה תמונות מהשבוע האחרון ותמונה של ארוחת הערב שלי הערב לאחר ההליכה הראשונה שלי.

WhatsApp Image 2017-05-16 at 22.18.06 (1)

שלכם,

בישלומד – בישול ביתי מהלב.

אשמח אם תעקבו אחרי בפייסבוק – לימור שורק (בעברית) ובאינסטגרם limorsorek

עוד מהבלוג של לימור שורק

תצוגה מקדימה

משלוח מנות לפורים

לפני 11 שנים הכרתי את זהורית ולתדהמתי הבנתי שהיא דתייה. הייתי יותר בלחץ מזה שהיא דתייה מזה שיש לה שני ילדים. זה היה רחוק שנות אור מהעולם שלי. בבית שלי בילדות מעולם לא עשינו קידוש ואבא שלי הלך לבית כנסת פעם בשנה וזה היה ביום...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אז למה קוראים לי למד?

נכון, הבטחתי שבפוסט השני אני אתמקד בזוגיות בין זהורית הדתייה וביני החילונית, אבל נשמור את זה לפוסט הבא, שאראה לכם מה הכנו יחד כמשלוחי מנות לפורים, אבל הפעם - למה קוראים לי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

נעים לי מאוד

 אם לא בשבילי אז בשבילם. בהתחלה היה קשה והאוכל היה בעיקר משביע ודי משעמם ומאז, אפילו אני מודה, שהוא משתפר כל הזמן. נטל האחריות בנושא ההזנה בבית הוא מנת חלקי הבלעדית. אשתי ידועה בתור "שורפת קורנפלקס" , שזה אומר שהיא לא מבשלת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה