הבלוג של limori66

limori66

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מאפריל 2018

שם הספר: אחד משלנו

מאת: ג׳וליה דאל

הוצאת ספרים: פן הוצאה לאור-ספרי חמד-ידיעות ספרים

שנת הוצאה: 2018

תרגום מאנגלית: אילן פן

ז׳אנר: מתח

288 עמ׳

=====================

אחד משלנו הוא מותחן המתרחש בברוקלין.

בברוקלין מתגוררות אחת הקהילות היהודיות הגדולות ביותר בעולם, מרבית היהודים המתגוררים ברובע הם יהודים חסידים או חרדים אורתודוקסים, וכן חבדניקים, כאשר החיים בקהילה הם חיים סגורים.

הסופרת ג׳וליה דאל נולדה בפרזנו שבקליפורניה לאם יהודייה ולאב לותרני, מתגוררת כיום בברוקלין ומשמשת כעיתונאית בתחום הפלילים, הספר “אחד משלנו” זהו ספרה השני, ספרה הראשון “עיר בלתי נראית” הפך לרב מכר עם צאתו בשנת 2017.

רבקה רוברטס, עיתונאית המשמשת ככתבת דסק החדשות המקומיות בצהובון של ניו יורק, כאשר היא שומעת על מקרה הירצחה של בחורה בשם פסי גולדין בבורו פארק, היא מתחקרת את המקרה, ועושה עבודות בילוש פרטיים אודות הפלג החסידי והחרדי בקהילה בבורו פארק, וכשהיא שואלת ומתחקרת היא נתקלת בקהילה שלמה עם סיפור הדומה לאמה-אביבה.

פסי גולדין נמצאה מתה באמבטיה כשהיא מותירה אחריה בעל וילד, הוריה המשוכנעים שמדובר בהתאבדות מנסים להתעלם לגמרי מהמקרה, ואילו בעלה משוכנע שמדובר ברצח.

אביבה, אמה של רבקה (הכתבת), נולדה וגדלה בברוקלין ומספרת את סיפורה: היא גדלה בבית עם עוד שמונה אחים, אביה ניהל חברת מוניות, עבד קשה והצליח כלכלית, אבל העתיד שלה נקבע מראש, שהיא תתחתן לפני גיל עשרים ותלד ילדים כל עוד היא מסוגלת לכך, כמו כל משפחתה והבנות בקהילה, והיא לא כל כך מעוניינת בחיים האלה, לאחר מכן היא נישאת ויולדת בת בשם רבקה, יום אחד היא מחליטה לעזוב את הבית כשהיא מותירה את בעלה ובתה לבדם, היא עוברת לגור בפלורידה ומנתקת כל קשר איתם.

רבקה, ממשיכה לחקור את תעלומת מותה של פסי גולדין, היא יוצרת קשר עם בעלה של פסי ועם אנשים מהקהילה, משפחתה של פסי אינם משתפים פעולה ולא רוצים לדבר על המקרה ומנסים להתעלם לגמרי מרבקה ומבעלה של פסי, הם פוחדים שזה יכתים את שם המשפחה ויפריע לשידוכם של שאר הילדים.

החוטים המקשרים של סיפורה האישי של אביבה – אמה של רבקה, לבין תעלומת מותה של פסי גולדין מתחברים כאשר האמת מתגלה, והקצוות נסגרים.

 לסיכום: מותחן מרתק, סוחף ומומלץ לכל חובבי הז׳אנר.

אחד משלנו

עוד מהבלוג של limori66

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

מה שקרה בהר

מה שקרה בהר / לוקה ד'אנדראה הוצאת ספרים: כנרת-זמורה-דביר-ביתן שנת הוצאה: 2018 תרגום מאנגלית: אביגיל בורשטיין ז'אנר: מתח 384 עמ' ------- אז מה באמת קרה שם בהר? הכל התחיל ב-28 באפריל 1985, ביום סוער של סופת שלגים וגשם זלעפות,...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

"המשכונאי" אדוארד לואיס

המשכונאי / אדוארד לואיס וולנט הוצאת ספרים: כנרת זמורה ביתן דביר שנת הוצאה: 2018 תרגום מאנגלית: תום דולב 272 עמ' ------------------- המשכונאי הוא ספר שהוכתר בספרות ובפי הסופרים כמאסטר פיס, הקלאסיקה שטלטלה את עולם הספרות, ועובד...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה