הבלוג של לימור גרוס-קלינגר

2BaMAM

אמא לשלושה מדהימים וכלב אחד. המתבגר המאתגר, ילדת השוקולד רבת האשכולות והפושעת קטנה שרק נראת מפורצלן. הצצה אל עולם האימהות בפרט, הורות בכלל ומה שביניהם... קצת מתכונים והרבה המלצות: ספרים, סרטים, סדרות ועוד. יצירה ורעיונות... +עוד

אמא לשלושה מדהימים וכלב אחד. המתבגר המאתגר, ילדת השוקולד רבת האשכולות והפושעת קטנה שרק נראת מפורצלן. הצצה אל עולם האימהות בפרט, הורות בכלל ומה שביניהם... קצת מתכונים והרבה המלצות: ספרים, סרטים, סדרות ועוד. יצירה ורעיונות מקוריים לימי הולדת. בקיצור - אין רגע דל!

עדכונים:

פוסטים: 218

החל מדצמבר 2013

בטקס חגיגי שנערך בתיאטרון חיפה, הוכרזו הזוכים של ‘פסטיבל חיפה הבינלאומי ה- 29 להצגות ילדים’ לשנת 2019.

24/04/2019

למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.

בטקס חגיגי שנערך בתיאטרון חיפה, הוכרזו הזוכים של “פסטיבל חיפה הבינלאומי ה- 29 להצגות ילדים” לשנת 2019.

במקום הראשון, בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר לילדים, זכתה ההצגה “האיש והתיבה” של היוצר והמוסיקאי אורנן ברייר.

צילום: לימור גרוס- קלינגר

האיש והתיבה: אורנן ברייר    צילום: לימור גרוס- קלינגר

“האיש והתיבה״- הצגה על תיבת נגינה פלאית המשמשת בית לאיש בודד ופותחת בפניו דלת סתרים אל עולם של קסם, קצב ואהבה. הצגה ללא מילים על הצורך באהבה, בלב פועם וברגשות. את ההצגה כתב, ביים, הלחין, ומשחק -אורנן ברייר, במופע מרהיב של איש אחד.

מנימוקי השופטים לבחירה: “באמצעים מינימליסטיים והמון דמיון, מצליח היוצר לבנות עולם פיוטי, עשיר ומפתיע ולוקח את הצופים למסע מופלא ומרגש בתוך יצירה אוניברסליתהפונה לכל נפש ולכל גיל בכל מקום בעולם. אורנן הוא להקה של איש אחד, המביא משב רוח מרענן לעולם התיאטרון הישראלי”. ההצגה זכתה בפרס כספי של 3,000 ₪ מתנת עיריית חיפה.

כ-150 מחזות הוגשו לוועדה בראשותו של המנהל האמנותי איציק ויינגרטן, מתוכם נבחרו אלו שעובדו להצגות התחרות של הפסטיבל. הזוכים בפרסים השונים נבחרו על ידי ועדת שופטים שכללה את: גדעונה רז- מחזאית ושחקנית, מנהלת תיאטרון אלמינא לילדים ונוער, רועי שגב – במאי ומחזאי, טלי אורן -שחקנית, דיוויד בילנקה- שחקן ויוצר, ורחל הר זהב – מנכ”לית היכל התרבות מעלה אדומים.

“קבורקה” הישראלי של הצמד נעה ואורי וייס, הוא הזוכה במופע תיאטרון הרחוב הטוב ביותר. צמד קרקסנים במערכת יחסים לא שגרתית, בה גם חייהם הפרטיים הופכים לקומדיה פרועה. מנימוקי השופטים לבחירה: “שילוב מושלם של טכניקות שונות של משחק וקרקס, שסוחף את הקהל לעולם פרוע, יצירתי ומלא הברקות”. בנוסף, ניתן ציון לשבח למופע“קומולונימבוס” של קבוצת Ortiga מספרד- קטלוניה.

מופע הרחוב הזוכה-קבורקה. קרדיט צילום: זוהר רו

מופע הרחוב הזוכה-קבורקה.
קרדיט צילום: זוהר רון

השנה השתתף לראשונה בוועדת השופטים של מופעי תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח מרק רומרס- המנהל האמנותי של הפסטיבל הבינלאומי st-Art   בהולנד ומנהל Totaal Theater, וזאת כחלק משיתוף פעולה בין הפסטיבלים, שמטרתו לקדם את החשיפה הבינלאומית לאמנים המשתתפים בפסטיבל. איתו בוועדה השתתפו פרופ’ יורם בוקר- פנטומימאי, מעצב תנועה, במאי, ומורה לפנטומימה ומסיכות, ודניאל כהן לוי- במאית, כותבת ויוצרת מבצעת.

כמעט שלושה עשורים מתקיים הפסטיבל ומושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ. הפסטיבל הפך לאורך השנים לחותמת של איכות בתחום תיאטרון הילדים ולאחד האירועים המרגשים והמעשירים עבור הורים וילדים. השנה בצעד חלוצי הונגשו כל הצגות המקור בתרגום לשפת הסימנים, וכמו כן הוצגה הצגה המותאמת לילדים על הספקטרום האוטיסטי ובעלי שונויות קוגנטיביות. בנוסף, התקיימו לראשונה שני פרויקטים במסגרת הפסטיבל- “בית הספר לקוסמים” – מתחם בו הופיעו מיטב אמני הקסמים הצעירים בארץ, ומיזם “חיפה מיוזיק” בניהולו האמנותי של היוצר אוהד חיטמן, אליו נבחרו הכשרונות המוסיקליים הצעירים המבטיחים בעיר חיפה.

הפסטיבל הופק על ידי תיאטרון חיפה ובניהולם של מנכל”ית תיאטרון חיפה- ניצה בן צבי, המנהל האומנותי של תיאטרון חיפה- משה נאור, המנהל האומנותי של הפסטיבל- איציק ויינגרטן והמנהלים האמנותיים של תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח- ינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל מתיאטרון אורתו-דה.

רשימת הזוכים המלאה:

הצגות המקור:

 • ·       פרס הצגת המקור הטובה ביותר : “האיש והתיבה”
 • ·       פרס המחזה: יואב היימן, “פומי הטפיר שאיש לא מכיר”
 • ·       פרס הבימוי: יאיר שפירא, “המסע לאי המוזר לפפה”
 • ·       פרס השחקנית: צליל חן זקס, “דב מצב רוח טוב”
 • ·       פרס השחקן: בן יוסיפוביץ, ”ספר השיאים של פוז”
 • ·       פרס התפאורה: אורנן ברייר, “האיש והתיבה”
 • ·       פרס התלבושות: ורוניקה שור, “פומי הטפיר שאיש לא מכיר”
 • ·       פרס המוסיקה: נדב ויקינסקי, ”המסע לאי המוזר לפפה”
 • ·       פרס התאורה: דניה זמר, ”אורח בא לדב”
 • ·       פרס עיצוב תנועה: עידו קולטון, “המסע לאי המוזר לפפה”
 • ·       ציון לשבח על בימוי : מירב שפר, “פומי הטפיר שאיש לא מכיר”
 • ·       ציון לשבח על עיצוב תלבושות: מאי ברנע, “דב מצב רוח טוב”
 • ·       ציון לשבח על כתיבת מחזה: קרן חובב, “ספר השיאים של פוז”
 • ·       ציון לשבח על עבודת אנסמבל:“המסע לאי המוזר לפפה”
 • ·       אות הוקרה על נגינה חיה על במה: “אורח בא לדב”
 • ·       אות הוקרה: אורית דה קסטרו כהן , מנהלת תרבות לפריפריה
ספר השירים של פוז פרס השחקן: בן יוסיפוביץ צילום: לימור גרוס- קלינגר

ספר השירים של פוז
פרס השחקן: בן יוסיפוביץ
צילום: לימור גרוס- קלינגר

מופעי תיאטרון רחוב:

 • ·       פרס מופע תיאטרון הרחוב הטוב ביותר: “קבורקה” - יוצרים: נעה ואורי וייס, ישראל
 • ·       פרס התהלוכה הטובה ביותר: “היפופו נלי” – יוצרת: ג’ודית מליאף , הולנד
 • ·       ציון לשבח למופע תיאטרון הרחוב : “קומולונימבוס” -קבוצת Ortiga, ספרד קטלוניה
דב מצב רוח טוב פרס השחקנית: צליל חן זקס צילום: לימור גרוס- קלינגר

דב מצב רוח טוב
פרס השחקנית: צליל חן זקס
צילום: לימור גרוס- קלינגר

עוד מהבלוג של לימור גרוס-קלינגר

תצוגה מקדימה

יומנה של אימא- אשת השנה שלי

זו היתה אהבה ממבט ראשון ומאז היא שם בשבילנו ואנחנו בשבילה.תמיד. גאה להכיר לכם את :נעמי גלילי אז מי זו נעמי? מנהלת רשת גני ילדים ובתי ספר להורים בקרית ביאליק, בהם היא מגננת ומנחה הורים. עוסקת בהדרכה הורית בקבוצות ובאופן...

תצוגה מקדימה

המדריך הגדול לאירועי פסח בצפון 2016

 מיטב הפסטיבלים ואירועי פסח בצפון 2016 פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים  מעל לעשרים שנים שתיאטרון חיפה מפיק את הפסטיבל הססגוני שבו מעל 100 הצגות ומופעים מהארץ...

תצוגה מקדימה

יומנה של אימא- סוגרת את הבסטה

למרות שכבר ברור לי מעל שנתיים רק בסופ"ש האחרון נפל לי האסימון שזה סופי - סוגרת את הבסטה. זמן קצר אחרי שהתחלנו לצאת, הוא לקח אותי לביקור אצל הדודים שלו בקיבוץ. שם פגשתי לראשונה את שתי בנות הדוד המקסימות שלו, לאחת שלושה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה