הבלוג של לימור בן יהודה

limor10

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2013

עיר יפה אמסטרדם, במיוחד בדצמבר כשיורד שלג והרחובות נצבעים בלבן ובצבעי הקריסמס המובהקים אדום וירוק, בתחילת החודש אפשר כבר לראות סנוניות ראשונות של סנטה קלאוס המפציע  ברחובות עם עוזרו הנאמן  “זוורטה פיט”  או בעברית – פיט השחור (על שום היותו כהה עור), אם סנטה ופיט היו  מתהלכים יחד בארץ, יש להניח שהיו קמים כל מיני ארגונים שוחרי זכויות וצדק, מקימים קול צעקה ודורשים להקים ועדת חקירה שתגלה את הסיבות האמיתיות להנצחת דימוי  השחורים בתחתית יוקרת סולם המקצועות, בעוד האליטה הלבנה שומרת על מעמדה בראש אותו סולם, אבל את ההולנדים יותר מטרידה הסוגיה מדוע איחרו הצבעונים לפרוח השנה או איזה יעד חופשה יבחרו בתקציבם שהתמעט  מאז איחוד המטבע האירופי.

רמז לסדר העדיפויות הבלתי נתפס לפיו  חיים ההולנדים את חייהם ניגלה לעיני כבר באחד הביקורים  הראשונים שלי באמסטרדם עת הזדמנתי ערב אחד לפאב אמסטרדמי מצוי. כידוע ההולנדים מאוד מחבבים בעלי חיים וכמעט בכל בית , מסעדה או פאב, ישנו דייר אחד לפחות שהולך על ארבע ,יש לו זנב, והוא רשום במשרד הפנים של החיות בשמו הפרטי ובשם משפחת בעליו.  בעודי מניחה את מעילי על גב הכסא הבחנתי בכלב גדול שעד כה רבץ לו בנחת למרגלות בעליו, מזנק לעברו של מי שהתברר אחר כך כחתול הבית של המקום ונועץ בו את טפריו,  השונרא האומלל השמיע צווחה ונעלם אל מאחורי הדלפק, בעליו הנסער ניגש מייד להרגיעו  ואחר כך פנה לבעל הכלב ודרש ממנו להוציא את הכלב  ה”לא חברותי” שלו מהפאב, בעל הכלב שניראה קצת אדיש והרבה הלום שיכר, סירב להצעה המנומסת וטען שהויכוח בין החתול לכלב הסתיים, הכלב רגוע, ולכן אין צורך להוציאו. האמת היא שבשלב הזה הכלב נראה יותר מסטול מבעליו אבל לפרוטוקול יאמר שלא התבצעה בדיקת ינשוף אז לא ניתן לדעת בוודאות. למקום הוזעקה ניידת משטרה שהגיעה תוך מספר דקות , במושגים של הארץ היה אמור להתבצע שוד בנק מזוין כולל בני ערובה בשביל מהירות תגובה משטרתית כזאת, אבל אנחנו באמסטרדם ושם זה חוקי להגיע מהר לאירוע כזה . תוך מספר דקות הפציעו להם בפאב שני בחורים גבוהים, בלונדינים, עם עיניים כחולות, מדים של שוטרים וכובע של שוטרים, במושגים של הארץ זה נקרא חשפנים (נשבעת שראיתי אזיקים!) אבל אנחנו בהולנד ושם זו נורמה כזאת שהשוטרים הם גבוהים, בלונדיניים, ובעלי עין כחולה אחת לפחות.  אחד מהם ניגש לבעל הפאב והשני ניגש לתחקר את בעל הכלב שעדיין נראה אדיש וסיפר את סיפור המעשה לשוטר שרשם באדיקות ראויה לציון כל מילה שיצאה מפיו : “אדוני השוטר, אני מגיע למקום הזה לפחות פעמיים בשבוע עם הכלב שלי, במשך הזמן התיידד הכלב שלי עם עכבר אחד שגר פה וכל פעם שאני מגיע ,העכבר ניגש לכלב והם משחקים יחד ומשוחחים…היום העכבר גילה לכלב שלי שהחתול מציק לו כבר הרבה זמן וביקש את עזרתו, הכלב שלי ניגש לחתול וביקש ממנו יפה להפסיק עם ההצקות אבל החתול עקשן ולא היה מוכן להפסיק אז לא היתה לכלב שלי ברירה והוא היה צריך ללמד אותו לקח…”

במושגים של הארץ זה נקרא “תרשום תרשום” אבל אנחנו בהולנד ושם באמת רושמים ומתייחסים ואפילו מזמנים למשפט, מקורות יודעי דבר דיווחו לי שהעכבר  הסכים  להעיד כי הציעו לו להצטרף לתוכנית להגנת עדים והכלב כבר הודה באשמה תמורת הסדר טיעון נדיב…מה שברור, וזה משותף גם לנו וגם להולנדים, זה שהחתול יצא כאן “פארש” .

עוד מהבלוג של לימור בן יהודה

תקוות גדולות- סרט חובה לאוהבי הבריטישיזם התקופתי.

כבר בסצנה הראשונה אפשר להבחין בבירור בטביעות ידיו של צ'ארלס דיקנס שכתב את הרומן הנפלא הזה, העלילה מתרחשת באחד ממחוזות הביצות של אנגליה בתקופה הוויקטוריאנית.  "פיפ" הוא יתום חסר כל החי בביתה של אחותו המכשויפה ובעלה הנפח...

תגובות

פורסם לפני 7 years

יאיר לפיד מלך (בע"מ)

כבר אמרתי פעם שאנחנו הישראלים מומחים בהכתרת מלכים ומומחים יותר גדולים בעריפת ראשיהם שנייה אחרי שהעלנו אותם לכס המלכות, והנה זה קורה שוב, הההיסטריה הלאומית שגאתה פה לפני הבחירות ושהביאה בשיטפונה  עשרים מנדטים ליאיר ...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה