הבלוג של לילך צוקרמן

לילי-מיוז

עובדת מהבית, כותבת, מטיילת, מלקטת ואופה לחם מחמצת. אמא במשרה מלאה לילד המושלם בעולם. מתעניינת באנשים ומראיינת את אלה שנותנים השראה.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מאפריל 2016

בשירתה היא משלבת קטעי אופרה, מחזות זמר ושירה מקודשת עם שירי ארץ ישראל היפה ועם רוק ישראלי ואיטלקי. בטיפולים משלבת צחוק ושיר ובהופעה מעניקה לקהל תקווה של הגשמת חלומות. לאה מגדל היא אישה שלא מסתפקת בפחות מכל הקופה וסוחפת את הקהל יחד איתה.

02/04/2016

רגע לפני ההופעה. צילום: ניצן מגדל

רגע לפני ההופעה. צילום: ניצן מגדל

באיזה גיל התחלת לשיר ולנגן?

בילדותי ניגנתי פסנתר כי סבתא שלי האיטלקיה היתה מורה לפסנתר. שרתי עם המוסיקה ששמעתי בפטיפון בבית: אופרות ומחזות זמר לצד שירי ארץ ישראל היפה. הייתי שרה עם הפטיפון המנגן, והרגשתי שיש לי קול מיוחד.

בבית נחשפתי גם לפיוטים איטלקים, זמירות של שבת ותפילות בבית הכנסת האיטלקי.

בגיל  15 התחלתי לשיר על במה  הפכתי לזמרת של בית הספר וזכיתי בפסטיבל מוסיקה עירוני בירושלים, במקום הראשון.

שרתי כזמרת מלווה של להקת המחול “הורה נעורים” ומאוחר יותר ב”להקת הסטודנטים” בירושלים עם דן בירון ובחבורת הזמר של להקת כרמון איתה הופעתי בלינקולן סנטר בניו יורק ובלאס ווגאס.

בגיל 18 בביקורי באיטליה אצל קרובי משפחה, נחשפתי לקלאסיקות איטלקיות קלות ואל הרוק המקומי ונשביתי בקסם המילים והצלילים.

embedded by Embedded Video

את בעצם חוזרת למוזיקה אחרי הרבה שנים, מה גרם לך לשוב להופיע?

כאשר החלטתי שהגיע הזמן לתת ביטוי לצד המוסיקלי ששתק שנים רבות, זו לא היתה החלטה רציונלית אלא צורך קיומי, כי עברתי תקופה של חולי וחולשה וחיפשתי כוחות. כוחות ריפוי ואנרגיות שאותם מצאתי בתוך עצמי, בקול שלי, במוסיקה ובשירה. התחלתי לשיר שוב בבית עם הדיסקים ולאט לאט הבנתי שזה מקור האנרגיה שלי. שאינני יכולה להתעלם מהצורך לשיר לקהל, להעניק ולקבל אנרגיה מחזקת ומרפאת.

המוזיקה שלך מאוד מגוונת, גם שירי ארץ ישראל שקטים וגם אופרה. איך זה מתקבל בקהל?

זו אני – שילוב של קלאסי ושירי ארץ ישראל, של מוסיקת מחזות זמר עם רוק. בכל מה שאני שרה אני מכניסה את הלב ואת הרגש. ב”לשיר איטליה” אני מספרת בין השירים על הרקע והכותבים של השירים  וכמובן על התוכן. המופע “בעקבות ציוניוני הדרך” הוא מסע מוסיקלי בנופי הארץ ואני מספרת בו סיפורים קטנים ואנקדוטות על השירים עצמם – כמו הסיפור כיצד נכתב “לשיר זה כמו להיות ירדן” של נעמי שמר.

כך קרה שכשהחלטתי להפוך את החלום של קריירת הסולו למציאות, השתלבו כל הסגנונות המנוגדים האלו יחד באופן טבעי. הסיפורים והפניה אל הרגש מרככים את המעברים בין הסגנונות, והתגובות מתלהבות.

יש שיתופי פעולה שהיית רוצה לעשות?

הייתי רוצה להתארח בהופעה של המורה האהובה והנערצת שלי – שלומית אהרון, והייתי שמחה מאד לעבוד עם רמי קליינשטיין שאני אוהבת את האופן שבו הרוק והקלאסי מתחברים בלחנים שלו.

מה התוכניות שלך להמשך בתחום?

אני מקוה להביא את יפי המוסיקה האיטלקית שמעבר לשנות ה-50 אל הישראלים, ולתרגם עוד שירים לעברית כדי שהקהל יבין את מה שהוא שומע. במקביל הייתי שמחה לתרגם לאיטלקית כמה מן השירים היפים הישראלים ולהופיע באיטליה. אח”כ ארצה להוציא אלבום של שירים מקוריים שיכתבו במיוחד בשבילי, אקרא לו אולי “שירים מן הרחם” כי בעיני יש ייחודיות לשירי נשים. העולם מלא המלחמות, הפחד והשנאה זקוק לחמלה, להכלה ולרכות הנשית.

למופע השירים האיטלקים של לאה

האתר של לאה מגדל

עוד מהבלוג של לילך צוקרמן

תצוגה מקדימה

על איל לפידות כבר שמעתם?

באיזה גיל התחלת לשיר ולנגן? התחלתי לנגן על פסנתר מגיל 6. בכיתה א' רשמו אותי לצהרונית שיש בה חוג משולב לאורגנית וכך נחשפתי לעולם המוסיקה הקלאסית. זו הייתה התאהבות מהירה ואחרי שנתיים הוריי קנו לי אורגנית שאתאמן בבית ופתאום...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

הדרה לוין-ארדי - האומנות, האמהות והסקס אפיל

ממרומי החלק המוזיקלי של חייך, איך את מסתכלת עכשיו על השנים שלפני המוזיקה?  השנים שלפני המוזיקה נדמים בעיניי כמו עידן קדום, פרה-היסטורי. הייתי זן לגמרי שונה של עצמי. עדיין הומו-ספינס, אבל קצת פחות מפותח. המוזיקה קרבה אותי...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

Sun Tailor - לא בדיוק מים שקטים

איך הגיע הרעיון לשם הבמה Sun Tailor? חלום שהיה לי. אני על השמש, שנראית כמו כדורגל, עשויה טלאים והמגמה עולה ממרכז הכוכב ופורמת את התפרים שמחזיקים את הכל, אני על ארבע מנסה לתפור אותם בחזרה ואז התעוררתי. [youtube pc4zoT3w82U nolink] עשית...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה