הבלוג של לילך

אמא טבע

בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא. בקרו אותנו בדף הפייסבוק "אמא טבע" תמצאו אותנו גם ב: http://www.findthewoman.co.il ניתן ליצור קשר במייל (מחקו הרווח שלפני ה@)- cherchezlaf @gmail.com

עדכונים:

פוסטים: 419

החל מדצמבר 2013

יצרנית המשחקים הישראלית “גאוני”, המתמחה בפיתוח משחקי לימוד וחשיבה מקוריים לילדים, מציעה לכבוד החופש הגדול משחק התאמה מגנטי מהנה – “פשוט לאיית”, המלמד בדרך של משחק וכיף את האותיות, זיהוי אות פותחת וסוגרת ואיות מילים על פי תורת ההגייה (פונטיקה).

המשחק מכיל את כל אותיות הא”ב, כולל הסופיות ולוחות עם איורים, שמתחתם מניחים את האות או האותיות המתאימות, בהתאם למילה שבאיור (כלב, בית ועוד). כל החלקים – אותיות ולוחות – הם מגנטיים.

פשוט לאיית. צילום: אופיר וייס.

פשוט לאיית. צילום: אופיר וייס.

אפשר לשחק בכמה דרכים, לפי רמתו של הילד:

  • שלב 1 הילד יכיר את האותיות וילמד לזהותן, ובעזרת מבוגר יסדרן זו לצד זו, לפי סדר הא”ב.
  • שלב 2 הילד ילמד לזהות את האות הפותחת והסוגרת של המילה המתארת את האיור בלוח. למשל, באיור של בית- מניחים את האות ב’ ו-ת’ במסגרת מתחת לאיור.
  • שלב 3  הילד ילמד לאיית את כל המילה. בתחילה – בעזרת מבוגר ומאוחר יותר,  לאחר שישלוט בזיהוי האותיות הוא יוכל לאיית בעצמו את המילים.

המשחק מכיל גם דף פתרונות, כך שהילד יכול לבדוק אם איית נכון, או להסתכל ולאיית לפי הדף.

התנסנו במשחק והגימיק המגנטי מושך את הילדים ללמוד על האותיות והאיות הנכון. כך יוצא שהמשחק מקדם את הילד לקראת קריאה וכתיבה נכונים.

המשחק שימושי גם להמשך, שכן הילד יוכל לבנות מילים באופן חופשי, בעזרת האותיות המגנטיות.

פשוט לאיית. צילום: אופיר וייס.

פשוט לאיית. צילום: אופיר וייס.

המשחק מוצע ב-2 חלקים: חלק א’ – מציג לוחות עם איורי מילים הפותחות באותיות א’-כ’, וחלק ב’ – מציג לוחות עם איורי מילים הפותחות באותיות ל’-ת’.

חלקי המשחק המגנטיים מאפשרים לשחק בישיבה או בעמידה,בבית או בנסיעה. אפשר לשחק גם מול כל משטח מגנטי: לוח מגנטי, על המקרר, על הדלת בחדר וכד’.

המשחק מתאים מגיל 4 ועד כיתה ב’.

המשחק כולל 11 לוחות מגנטיים עם איורים, 44 אותיות מגנטיות (כולל סופיות) ודף פתרונות.

מחיר: 59.90 ש”ח. להשיג ברשתות “טויס אר אס”, “צומת ספרים”, “סטימצקי” ובחנויות הצעצועים.

למידע נוסף באתר http://www.geoni.co.il/

עוד מהבלוג של לילך

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה