הבלוג של לילך

אמא טבע

בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא. תמצאו אותנו גם ב: http://www.findthewoman.co.il ניתן ליצור קשר במייל (מחקו הרווח שלפני ה@)- cherchezlaf @gmail.com

עדכונים:

פוסטים: 362

החל מדצמבר 2013

המגנזיום הוא מינרל חשוב ביותר המצוי בכל היצורים החיים (בבעלי חיים וגם בכלורופיל שבצמחים ובאצות), והוא משתתף בפעילות של כ-300 תהליכים ביוכימיים בגוף האדם, ועל כן הוא חיוני לתפקוד תקין של מערכות הגוף. בין היתר מגנזיום חיוני לתפקוד של פעילות הלב, לאיזון לחץ דם, פעילות תקינה של מערכת העצבים, ויסות כיווץ השרירים, לספיגה מיטבית של סידן, הקלה על תסמיני פיברומיאלגיה ועל תסמונת קדם וסתית ועוד. חוסר שלו קשור בהפרעות בקצב הלב, אשר מנבאות אוטם בשריר הלב ואף תמותה. מאחר שהוא אחראי על מנגנוני כיווץ והרפיית השרירים, חוסר משמעותי שלו מתבטא לא פעם בכיווץ וכאב בשרירי התאומים שבשוק הרגל, בעיקר בלילה. כמו כן חוסר שלו עלול להתבטא בכאבי ראש ומיגרנה.

מנסיוני, זהו התוסף שהכי מהר מרגישים שינוי עם התחלת לקיחתו. ההרגשה היא שהשרירים מתרחבים ונוסף לי בוסט של חמצן ואנרגייה. ישנם כמה סוגי מגנזיום בתוספים, אולם ציטראט הוא הסוג שהגוף שלנו מסוגל להבין ולספוג היטב.

כמוסות מגנזיום ציטראט

המינרל מצוי במזונות שונים וניתן להוסיפו לתזונה היומית גם בעזרת תוספי תזונה. ישנם מדינות שהמינרל החיוני מצוי גם במי השתיה, אולם מנתונים שהתפרסמו בשנים האחרונות בתקשורת, מתברר כי במים מותפלים ששותים בערים רבות בישראל חסרים מינרלים ובהם המינרל החיוני מגנזיום.

מותג תוספי התזונה Nutri Care מציג כמוסות של מגנזיום ציטראט, בשילוב ויטמין 6B. הרוקח עומר פורת מסביר כי הכמוסות מכילות מגנזיום ציטראט (מגנזיום הקשור לחומצה ציטרית, הנחשבת לנוחה ולקלה ביותר לספיגה ובעלת זמינות ביולוגית מיטבית), המאפשר ספיגה מירבית בגוף. תוספת של ויטמין 6 ,B אשר משתתף בתהליך של כניסת המגנזיום אל תאי הגוף, תורם גם כן לספיגה אופטימאלית.

כשרות: בד”ץ העדה החרדית. ניתן להשיג ברשתות הטבע והפארם, בבתי הטבע ובבתי מרקחת מובחרים.

  • המידע לעיל אינו בגדר התווייה רפואית או המלצה טיפולית. בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא/ה המטפל/ת או בנטורופת/ית.

עוד מהבלוג של לילך

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה