הבלוג של אבא הלך לעבודה

אבא הלך לעבודה

תיאור ציני מלא הומור של חוויית ההורות, חיי המשפחה וחוויות מהיום יום

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מדצמבר 2013

אחרי הלידה כולם עסוקים במשחק הניחושים למי התינוק דומה וכמה התינוק חמוד, אנחנו התלהבנו מזה שהוא לא פולט כמו שהילדה הגדולה פלטה (מי אמר שאסור לעשות השוואות בין הילדים?) והסיוט של הריפלוקס לא חזר, איזה יופי אפשר להאכיל אותו ומייד להניח, לא צריך להחזיק אותו על הכתף כמו תוכי חצי שעה אחרי האוכל, הוא לא מקיא עלי בשתיים בלילה כמו הגדולה, אפילו מזה שהוא ישן לילה שלם מההתחלה לא התרשמנו כי כל כך היינו עוסקים בכמה החיים קלים עם תינוק בלי ריפלוקס.

28/05/2014

“ריפלוקס הוא תנועה של תכולה מהקיבה בחזרה לוושט (צינור המזון). פעולה הפוכה זו יכולה לגרום לצרבות, הקאות וכאבים. כמו-כן, עלול הדבר לגרום לקשיי-נשימה, שיעול, החמרת אסטמה וצרידות. התופעה נפוצה יחסית בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. ריפלוקס הינה תופעה רגילה ופיזיולוגית בתינוקות קטנים עקב חוסר בשלות המערכת. ברוב המכריע של המקרים אין צורך בטיפול בגיל זה, היות שהריפלוקס חולף באופן עצמוני עד גיל שנה-שנתיים בלמעלה מ-90% מהמקרים. מקרים חריגים אשר דורשים טיפול כוללים חוסר עליה מספקת במשקל, אי שקט קיצוני שעלול להעיד על דלקת בוושט, או קשיי נשימה חדים או מתמשכים.”

אחרי הלידה כולם עסוקים במשחק הניחושים למי התינוק דומה וכמה התינוק חמוד, אנחנו התלהבנו מזה שהוא לא פולט כמו שהילדה הגדולה פלטה (מי אמר שאסור לעשות השוואות בין הילדים?) והסיוט של הריפלוקס לא חזר, איזה יופי אפשר להאכיל אותו ומייד להניח, לא צריך להחזיק אותו על הכתף כמו תוכי חצי שעה אחרי האוכל, הוא לא מקיא עלי בשתיים בלילה כמו הגדולה, אפילו מזה שהוא ישן לילה שלם מההתחלה לא התרשמנו כי כל כך היינו עוסקים בכמה החיים קלים עם תינוק בלי ריפלוקס.

אבל אחרי כמה שבועות המציאות טפחה על פנינו והתינוק התחיל לפלוט כמויות מסחריות אחרי כל ארוחה, שעה אחרי ארוחה, על הבטן, על הגב, לבכות ולצרוח כל היום ובקיצור גם לו יש ריפלוקס  ובמצב הרבה יותר גרוע מהילדה מהגדולה.

בנתיים עברו כבר שלושה חודשים שבהם הכרנו הרבה גסטרולגים ורופאי ילדים, עברנו בין כל סוגי האוכל והתרופות שיש כולל אוכל לרגישים לחלב, לחלבון פרה, אוכל לרגישים לאוכל, אוכל מפורק חלקית וממש מסריח, אוכל סמיך שהמחיר שלו בשמים ומספיק לארבעה ימים לרגישים לחשבון הבנק, הילד עבר לגור בתוך מנשא עלי, בתוך הבית, בישיבה, בעמידה, באוכל, תוך כדי טיפול בילדה הגדולה כי זה הצורה היחידה שהוא לא בכה בה עד שקיבל תרופות והגב שלי נשבר אבל הריפלוקוס פחות או יותר נשאר כי אין לזה באמת פתרון.

גם המשפטים המטומטמים של אנשים פחות או יותר נשארו אותו דבר כמו לפני שלוש שנים שלילדה הגדולה שלי היה ריפלוקס

“כל התינוקות פולטים” – נכון אבל לא כולם מקיאים בקשת אחרי כל ארוחה, כמה שעות אחרי הארוחה, צורחים שמאכילים אותם ובוכים בטירוף שעושים להם גרעפס.

“כל התינוקות בוכים” – כולם בוכים אבל לא ברמה כזאת, לא כל היום, לא סובלים באוכל וסביב האוכל ולא ישנים במהלך היום.

“זה יעבור לו כשהוא ישב, יאכל מוצקים, יתגייס לצבא וכו’” – נכון אני יודעת שזה עובר מתישהו אבל כרגע זה לא מעודד אותי.

בעיית כביסה

בעיית כביסה

משפט אדיוטי של רופאי ילדים שהם לא גסטרולוגים: “אם הילד עולה במשקל זה רק בעית כביסה”- זה בהחלט בעיית כביסה יש לי ערימות של כביסה, אני מגיעה למצבים שאין לי מה ללבוש, הילד מחליף בגדים כל חמש דקות כמו דוגמן צמרת כי הוא פולט עליהם, עלי, על הספה, הכריות ועל מה לא. בתיק עגלה יש לי מלבד חיתולים ומגבונים גם בגדי החלפה לעצמי, את המתנות המועטות שקבלתי ללידה (ילד שני כבר אמרתי?) החלפתי בחיתולי טטרה לכסות את הכתף, העגלה, העריסה, ואת כל הבית מפליטות, אז כן זה בהחלט בעיית כביסה זה שהילד מתענה, כואב לו, שעולה לו האוכל בוושט, שהוא צורח ובוכה כל היום זה פחות בעיה מבחינת הרופא.

“זה גזים, זה יעבור לו בגיל שלושה חודשים” – אם לפלוט בכל ארוחה, להקשית את הגב, לצרוח בגרעפס והכול סביב האוכל והילד כבר בן שלושה חודשים זה סימן לגזים אז כנראה אתם מבינים יותר מרופא מומחה וזה גזים.

“למה הוא צריך תרופות בגיל כזה בגלל קצת פליטות?”- ילד שיש לו ריפלוקס סובל מכאבים מהריפלוקס בעקבות זה הוא בוכה צורח ומתענה וכל המשפחה מתענה יחד איתו, מכיוון שיש עוד ילדה בבית וצריך להתייחס גם אליה, להיות איתה, ולהקדיש לה זמן, אז כן הוא צריך לקחת תרופות, שלכם כואב הראש אתם לא לוקחים אקמול?

והטיפים שלי למי שסובל: בריפלוקס שוברים את החוקים ועושים מה שמתאים לא מה שרצוי אז אם זה הילד הראשון שלכם שחררו, מנשא בתנוחה אנכית ולא בתנוחת ערסול למרות שתנוחת ערסול מומלצת להתחלה מחליף את הידים שילדים עם ריפלוקס אוהבים, טרמפולינה לא כולם מוכנים להיות בזה ויש הורים שמפחדים ממנה אבל התנוחה מתאימה לריפלוקס, עגלת טיולון בתוך הבית למרות שטיולון מיועד לילדים מגיל 6 חודשים במקרה של ריפלוקס טיולון שאפשר להשעין קצת אחורה יוצר תנוחה שטובה לריפלוקס, תרופות בהמלצת הרופא כמובן ושישאלו אותכם מה אתם מזריקים לילד תוכלו מיד לענות זנדק, לוסק, אלג’יקל קיד (תרופות לריפלוקס) אבל הוא יכול לצאת מזה מתי שהוא רוצה. לא לפחד לצאת מהבית מקסימום אחרי האוכל תכוונו את התינוק לכיוון מישהו שאתם לא סובלים זה יכול להיות משעשע, לזכור שזה עובר ואז מגיעים למכות הבאות: שיניים, דלקות עיניים, תולעים, וכינים.

לסיום כשאתם מוסיפים קונפלור, דייסה או אלגינט (חומר מסמיך שמופק מאצות )לאוכל כדי להסמיך אותו, תתנחמו בזה שבישול מולקולרי זה נורא באופנה היום, שם מסמיכים הכול בשביל הכיף ובשביל למכור לנו מנה במחיר מופקע.

עוד מהבלוג של אבא הלך לעבודה

Thumbnail

הריון שני: תסתדרי למי איכפת

הבחילה אמרה תנוחי, הילדה אמרה: זה החופש הגדול בא לי ללכת לים ואבא אמר אני בעבודה זה הריון שני תסתדרי, למי איכפת. כן אני בהריון, הריון שני, בדיקות דם כל שני וחמישי? למה זה טוב? מספיק סקירה אחת, רופא פרטי היי היי שהוא ראש מחלקת...

Thumbnail

מפגשים מהסוג השלישי - ביקורי חברים של הילדים אחרי הצהריים

"אז נבוא אליך בשבע וחצי בערב מייד אחרי הצהרון ואחרי שאני יאסוף את האחים שלה בני ה -10 מהחוג קראטה, הם חייבים קראטה כדי לפרוק את האגרסיות שלהם לא מפריע לך שכולנו נבוא נכון?" בטח אמרתי, מאד נוח לי בשבע וחצי שזה כבר סוף היום אצלי...

Thumbnail

הבייבי בום שלי - "שזה יהיה זה את תרגישי, אי אפשר לפספס צירים"

בעקבות התוכנית בייבי בום ולקראת הלידה השנייה שלי אני נותנת לכם הצצה ותזכורת לעצמי על הלידה הראשונה של בתי הבכורה, צהוב צהוב כמו שכולנו אוהבים רק במלל. כמה ימים לפני תאריך הלידה המשוער שלי לכלבה שלנו התנפח גוש מוזר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים