הבלוג של אבא הלך לעבודה

אבא הלך לעבודה

תיאור ציני מלא הומור של חוויית ההורות, חיי המשפחה וחוויות מהיום יום

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מדצמבר 2013

לחגיגה הראשונה בגן הגענו עם מוטיבציה גבוהה, אוויר בריאות לניפוח בלונים, מקום בגוף לעוגת שוקולד וחוסר רגשות אשמה בנוגע לקלוריות. לילדה קנינו שמלה מושקעת לאחר חיפוש נרחב בחנויות בגדי הילדים ורכשנו כל פריט קטן עד גדול ולא הכרחי אשר נתבקשנו להביא ע”י הגננת, החל ממרשמלו סכנת חנק ועד מפה חדשה לשולחן בגן.

20/02/2014

לקראת יום הולדת שנתיים לילדה עלה בראשנו רעיון מטופש שאין כמותו: לחלק את החגיגות לשלושה חלקים וכך מצאנו את עצמנו חוגגים חודש שלם יום הולדת בשלושה חלקים: הצד שלי, הצד שלו והצד של הגננת.

לחגיגה הראשונה בגן הגענו עם מוטיבציה גבוהה, אוויר בריאות לניפוח בלונים, מקום בגוף לעוגת שוקולד וחוסר רגשות אשמה בנוגע לקלוריות. לילדה קנינו שמלה מושקעת לאחר חיפוש נרחב בחנויות בגדי הילדים ורכשנו כל פריט קטן עד גדול ולא הכרחי אשר נתבקשנו להביא ע”י הגננת, החל ממרשמלו סכנת חנק ועד מפה חדשה לשולחן בגן.

עוגה

עוגת ברבי שהכנתי ליום הולדת 3

העובדה שרוב הארגון הוטל על הגננת ולא עלינו תרמה גם היא לאווירה הטובה, הסבא צילם מלא תמונות במצלמה אמיתית ולא בפלאפון והילדה לעומת זאת נצמדה לכסא היום הולדת, ביקשה הביתה ולא אכלה כלום. את המתנות מכל 18 ההורים בגן שנקנו בהנחיית הגננת נתנו לה לפתוח מייד כי מה משמח יותר ילדה בת שנתיים ממחזיק פתקים משרדי עטוף יפה יפה בשקית לסנדוויצ’ים וקופת חיסכון מקרמיקה שנשברה באותה הדקה שפתחנו את המתנה ?

לחגיגה השנייה, שבוע לאחר מכן בצד שלי הגענו עם שמלה ממוחזרת מהגן עם כתמים מעוגת השוקולד, פשטידת זיתים ותירס, מאפינס גבינה ובצל ירוק מעשה ידי להתפאר או שלא, העוגה קיבלה טוויסט של ציפוי שוקולד לבן ואני קבלתי טוויסט של קילו וחצי נוספים במשקל, בעלי בלבד צילם בפלאפון, הילדה קיבלה יותר בטחון ואפילו אכלה אבל לא הסכימה שירימו אותה על כסא, הספיק לה הכסא בגן. את המתנות פתחנו לאחר מכן יחד עם הילדה בבית.

לאחר שתי חגיגות שבוע אחרי שבוע ראינו את ההשפעה של החגיגות המרובות על ההתנהגות של הילדה ולא רק את ההשפעה על חשבון הבנק שלנו, הילדה הייתה בטוחה שכל יום יש לה יום הולדת וכל קופסת נעליים ישנה בבית היא מתנה בשבילה. את אחרי הצהרים בבית היא בילתה בצעקות איפה המתנה שלי ובשירה רועמת של איפה איפה איפה העוגה? המשחק היחידי בבית אחר הצהריים היה ימי הולדת דמיוניים לבובות ולא משחק בצעצועים החדשים שהיא קבלה במתנה, ושלילדים נוספים חגגו בגן ימי הולדת הילדה טענה כי מדובר בימי הולדת לכבודה ושכולם בני שנתיים בדיוק כמוה למרות שהיה מדובר בתינוקות שחגגו יום הולדת שנה.

לצד שלו הגענו בסוף חודש יום ההולדת ובאווירה של סוף קורס, את הילדה הלבשנו בחליפת פוטר יד שנייה ממחסני אין מזגן פה ולא בשמלה, אני הגעתי להבנה שאומנית בבצק סוכר אני לא, העוגה חזרה לצורה הבסיסית: שוקולד וסוכריות צבעוניות ואנחנו חזרנו לשמור על המשקל, צלמנו בדיוק תמונה וחצי, את הבלונים קנינו בשקל ולנפח אותם היה משימה בלתי אפשרית ואת המתנות לא נתנו לילדה לפתוח כדי שנוכל להחליף לדברים פרקטיים אחר כך כמנהג פולניה.

המסקנה המתבקשת מחגיגות יום ההולדת בשלושה חלקים היא שהמשורר צדק ושכנראה שיש סיבה שיום הולדת חוגגים רק פעם (אחת) בשנה ורצוי בבית של סבא וסבתא.

עוד מהבלוג של אבא הלך לעבודה

Thumbnail

הריון שני: תסתדרי למי איכפת

הבחילה אמרה תנוחי, הילדה אמרה: זה החופש הגדול בא לי ללכת לים ואבא אמר אני בעבודה זה הריון שני תסתדרי, למי איכפת. כן אני בהריון, הריון שני, בדיקות דם כל שני וחמישי? למה זה טוב? מספיק סקירה אחת, רופא פרטי היי היי שהוא ראש מחלקת...

Thumbnail

מפגשים מהסוג השלישי - ביקורי חברים של הילדים אחרי הצהריים

"אז נבוא אליך בשבע וחצי בערב מייד אחרי הצהרון ואחרי שאני יאסוף את האחים שלה בני ה -10 מהחוג קראטה, הם חייבים קראטה כדי לפרוק את האגרסיות שלהם לא מפריע לך שכולנו נבוא נכון?" בטח אמרתי, מאד נוח לי בשבע וחצי שזה כבר סוף היום אצלי...

Thumbnail

הריפלוקס שלנו

"ריפלוקס הוא תנועה של תכולה מהקיבה בחזרה לוושט (צינור המזון). פעולה הפוכה זו יכולה לגרום לצרבות, הקאות וכאבים. כמו-כן, עלול הדבר לגרום לקשיי-נשימה, שיעול, החמרת אסטמה וצרידות. התופעה נפוצה יחסית בקרב ילדים ומבוגרים...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים