הבלוג של אבא הלך לעבודה

אבא הלך לעבודה

תיאור ציני מלא הומור של חוויית ההורות, חיי המשפחה וחוויות מהיום יום

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מדצמבר 2013

אם אתם רוצים בן תעשו את זה רק על קיבה מלאה לפני השקיעה, אחרי ששתיתם מיץ אוכמניות זה בדוק זה בטוח דודה שלי עשתה ככה ויש לה כבר 6 בנות. ואם אתם רוצים בת אז תספרו עד עשר אחרי המחזור ורק ביום ה 12 אם הירח יהיה מלא יש סיכוי של חמישים אחוז שזה יצליח.

19/12/2013

הבחילה אמרה תנוחי, הילדה אמרה: זה החופש הגדול בא לי ללכת לים ואבא אמר אני בעבודה זה הריון שני תסתדרי, למי איכפת.

כן אני בהריון, הריון שני, בדיקות דם כל שני וחמישי? למה זה טוב? מספיק סקירה אחת, רופא פרטי היי היי שהוא ראש מחלקת ראשים בבית חולים ליולדות ומלוניות וכולן עושות רק אצלו בדיקות חשובות ואצל עוד 20 כמוהו שהם הכי הכי טובים בארץ, כמו שעשינו בהריון הראשון, למי יש כסף? יש ילדה בבית נלך לטכנאי פיראטי בסמטה חשוכה של קופת החולים, שמעתי שזה בחינם. הדבר היחיד שעוד מצליח לעורר עניין בהריון שני זה מין הילוד.

ברגע שיש לך כבר סוג אחד בבית אתה רוצה להתנסות גם בסוג השני, שיהיה לך את כל הקולקציה ומי שאומר לך: רק שיהיה בריא לא משנה לי המין, מה שבא ברוך הבא או אני דווקא רציתי עוד בת כי בנות הם נוחות שקטות ישנות כל הלילה ומעסיקות את עצמם עם דף וטושים או רציתי עוד בן כדי שיהיו חברים ויהיה לי נבחרת כדורגל ובנים זה של האימא ובנות זה של אבא, שקרן. אז אם אתם רוצים בן תעשו את זה רק על קיבה מלאה לפני השקיעה, אחרי ששתיתם מיץ אוכמניות זה בדוק זה בטוח דודה שלי עשתה ככה ויש לה כבר 6 בנות. ואם אתם רוצים בת אז תספרו עד עשר אחרי המחזור ורק ביום ה 12 אם הירח יהיה מלא יש סיכוי של חמישים אחוז שזה יצליח.

בבדיקת שקיפות עורפית שכחנו שהמטרה החשובה של הבדיקה היא לגלות מה הסיכוי הסטטיסטי לתסמונות דאון והיינו עסוקים אך ורק בחיפוש בולבולים במסך והטרדה של  הרופא.”דוקטור” פנינו אליו ביראת כבוד כדי שיהיה מבסוט ויחפש בולבול, “אתה רואה את המין?”

לא? ועכשיו? ואם ממש תתאמץ? ומה זה יד זה לא בולבול? אתה בטוח? איפה אמרת שלמדת רפואה? ואם תגדיל את התמונה ואת הרזולוציה ותעשה לנו תלת מימד, תמונה צבעונית, דיסק ושקופיות יהיה אפשר לראות בולבול? אה זה רק בפרטי? לא נורא נחכה לסקירה.

באופן מפתיע, באחת הפעמים הבודדות שטרחנו ללכת לרופא מעקב הריון בקופת החולים, כדי להראות קצת נוכחות ומוטיבציה לדבר הזה שנשכח ממך בהריון שני ונקרא מעקב הריון, מבלי שביקשנו ובלי ציוד משוכלל כזה שקיים רק אצל הרופא הפרטי, זיהה הרופא את מין העובר ובישר לנו שזה בן זכר בכור למרות שכבר מחכה לו אחות גדולה בבית. אחרי שנרגענו מהבשורה המשמחת והתעלמנו באלגנטיות מכל מיני מרשמים שהרופא זרק עלי כמו מולטי ויטמין? למה זה טוב? התזונה שלי מאד מאוזנת אני מזמינה 3 פעמים בשבוע פיצה לארוחת ערב, יש בזה את כל אבות המזון – בתחליף גבינה צהובה יש תחליף סידן, בקטשופ יש עגבנייה ובפטריות משימורים יש סרטן, אפילו מגיע לי עם זה שתייה, בהריון חשוב לשתות המון לא? גם אם זה קולה עם קפאין. בהריון הראשון הקפדתי על שתי כוסות קפה ליום, היום אני מעגלת פינות קפאין עם תה, כי תה זה לא נחשב יש בו פחות קפאין וקצת קולה זה טוב לבחילות שכבר מזמן אין לי ושוקולד זה לנפש.

מעקב הריון אצל האחיות? מה אני ילדה? משקל יש לי גם בבית ואנחנו מזמן לא חברים, אני חושדת שהוא לא כל כך תקין הוא כל הזמן מראה עלייה.  בהריון הקודם שקלתי כלום לפני ההריון, עליתי  מעט מאד במהלך ההריון, בטן הייתה לי סטייל גל גדות, כזאת שיצאה רק בחודש שביעי, התאמנתי כל יום עד חודש שמיני בחדר כושר, היו לי אנרגיות כמו של השפן של אנרג’יזר, ג’ינסים היו לי סקיני והכי גרוע לא הבנתי על מה כל ההריוניות מתלוננות. לעומת זאת בהריון הנוכחי בטן יצאה לי לפני שהבדיקת הריון יצאה חיובית ,לחדר כושר אין לי זמן, כוח, או מוטיבציה כי “יש ילדה בבית” – התירוץ האולטימטיבי, הבגדים שלי מזמן לא עולים עלי, אבל היי יש אופנה כזאת של מכנסי שרוואל מכוערים “שקי קקי” וזה מאד נוח, אני בקושי מצליחה לזוז מהסלון למקרר וטוב שכך, האלפטיקל שיש לי בבית מסתכל עלי בפרצוף עקום של “חכי חכי” ואני מרגישה איך עוד שנייה הוא הופך למתלה בגדים.

למדוד לחץ דם אצל האחיות במיוחד? הצחקתם אותי, אנחנו אשכנזים, זה התחביב שלנו, בחגים ובימי שישי יש משפחות שמתאספות כל המשפחה לארוחת שישי, אוכל חם, קידוש ואחרי האוכל משחקות קלפים ויש כאלה שהסבא שולף באירועים משפחתיים מכשיר ביתי למדידת לחץ דם וכל הבני דודים, כלומר כל השלושה מהצעיר ועד הצעיר מאד שאינו בהריון ובריא כמו שור מעבירים ביניהם את המכשיר ומשווים את התוצאות, משחק שבדרך כלל גורר ויכוחים כמו “אתה לא יודע למדוד”, “מודדים רק ביד שמאל”, “לא סגרת לי מספיק טוב”, “יצא שאין לי לחץ דם מה זה אומר?” והסבא בן ה 90 בדרך כלל מוציא את התוצאה הטובה ביותר ומנצח.

שהגיעה הסקירה הראשונה כאמור כבר ידענו את מין העובר ולכן לא היה לנו כל מוטיבציה להתלהב יחד עם הרופא שכשהוא אמר: “אתם רואים את הלבלב? איזה יופי, הנה אגן הירכיים, הנה הכליות” הרגשנו שהרופא קצת מאוכזב מחוסר שיתוף הפעולה שלנו, כנראה הוא רגיל לזוגות בהריון ראשון  ולהתנהגות הפסיכוטית שהפגנו אצלו בבדיקת שקיפות עורפית שעוד התעניינו במין, זה היה נראה כאילו הוא מנסה להלהיב אותנו יחד איתו, ומפאת חוסר נעימות התחלנו להגיד לו “כן רואים, כן איזה יופי העמוד השדרה, כן בטח יש לנו זמן לשבת פה שעה בזמן שהמדפסת של קופת החולים לא עובדת כדי שתוציא לנו תמונה של הריאה הימנית שבחיים לא נסתכל בה יותר ודיסק, בזמן שסבא עושה בייביסיטר בבית לילדה ולחוץ שכבר נחזור”.

קניות ציוד הורמונליות? למה צריך? יש לנו הכול בבית מהילדה, אז מה אם הכול ורוד ואנחנו מצפים לבן, נסתדר עם מה שיש: חיתולי טטרה עם מליון כתמים ששודרגו לסינרים לאוכל ושעברו מליון כביסות? לא נורא, בימבה ורודה של נסיכות? זה נורא טרנדי היום, חוסר הבחנה במגדר בצעצועים, שמלות מסתובבות של הלו קיטי? טוב נו יש גבול.

פטור מעבודות בית ומטלות – מה פתאום?, הילדה לא תלביש את עצמה ובטח לא אבא שלה, שמבחינתו מכנסים עם פסים ירוקים וחולצה עם לבבות כתומים זה בסדר גמור, אין פריט שלא מתאים לפריט אחר, הוא לא שמע על הכלל “מקושקש עם מקושקש שווה ילדה מקושקשת”, בגדים שקטנים מדי על הילדה עם כתמים? לא ראה ולא ידע, להפעיל מכונת כביסה? “למה יש שם שלוש תאים”?! שואל בעלי היקר, אחד למרכך, אחד לאבקה, ואחד לשנה הבאה? ואיזה תוכנית לשים וכמה מעלות זה נשגב מבינתו, הוא מפתח תוכנה, הוא לא מבין בחומרה.

אז בפעם הבאה שאומרים לך שכל הריון שונה, תדעי שהכוונה היא לא לתסמינים הפיזיים, את עדיין תהיי עם בחילות, צרבות, תקיאי, תשמיני (השלימי את החסר), פשוט לא יהיה לך שום אפשרות לנוח, כוח, כסף או מוטיבציה ללכת ליותר מידי בדיקות, ובדרך כלל לא תדעי לענות לשאלה הפשוטה: “באיזה שבוע את?”, מזל שיש אפליקציות הריון להתעדכן במה שקורה לך ברחם.

עוד מהבלוג של אבא הלך לעבודה

Thumbnail

מפגשים מהסוג השלישי - ביקורי חברים של הילדים אחרי הצהריים

"אז נבוא אליך בשבע וחצי בערב מייד אחרי הצהרון ואחרי שאני יאסוף את האחים שלה בני ה -10 מהחוג קראטה, הם חייבים קראטה כדי לפרוק את האגרסיות שלהם לא מפריע לך שכולנו נבוא נכון?" בטח אמרתי, מאד נוח לי בשבע וחצי שזה כבר סוף היום אצלי...

Thumbnail

הריפלוקס שלנו

"ריפלוקס הוא תנועה של תכולה מהקיבה בחזרה לוושט (צינור המזון). פעולה הפוכה זו יכולה לגרום לצרבות, הקאות וכאבים. כמו-כן, עלול הדבר לגרום לקשיי-נשימה, שיעול, החמרת אסטמה וצרידות. התופעה נפוצה יחסית בקרב ילדים ומבוגרים...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

הבייבי בום שלי - "שזה יהיה זה את תרגישי, אי אפשר לפספס צירים"

בעקבות התוכנית בייבי בום ולקראת הלידה השנייה שלי אני נותנת לכם הצצה ותזכורת לעצמי על הלידה הראשונה של בתי הבכורה, צהוב צהוב כמו שכולנו אוהבים רק במלל. כמה ימים לפני תאריך הלידה המשוער שלי לכלבה שלנו התנפח גוש מוזר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים