הבלוג של רונית דינצמן

לגדול עם ספרים

סופרת ומאיירת, מחברת ספרי הנוער 'הדינוזאור מרמת-גן' ו'לב היער', אם לשתי בנות ובן. בלוג על ספרי ילדים וספרי נוער, חדשים וישנים, וגם על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מפברואר 2014

אם לא מנסים: לא מצליחים

19/06/2019

ילדה קטנה סוחבת חפצים וגרוטאות ברחבי השכונה,וגוררת אותם במאמץ אל הגן הציבורי. הקוראים לא יודעים מה היא מנסה לעשות, אבל הילדים בסיפור יודעים. הם מרפים את ידיה באמירות שאין לה סיכוי, ובצחוקים. וכמו תמיד – יש את זו ששולפת מצלמה כדי להנציח אותה ברגעים המביכים שלה. אחרי הילדים מגיעים בעלי החיים. הם נותנים עצות לא שימושיות, והדרקון מציע שיטת פעולה שרק דרקונים יכולים לבצע.

בסופו של דבר הילדה מצליחה לעשות את מה שרצתה. כל אלה שפקפקו בה אומרים פתאום שידעו שתצליח. הילדה שצילמה אותה אומרת במפורש “כל הכבוד!”

מצא חן בעיני שהספר לא נקרא “הילדה שהצליחה”, למרות שהיא הצליחה בסוף. הדגש הוא על הניסיון ולא על ההצלחה. המסר הוא שכדאי לנסות, כי אם לא מנסים –  בטוח לא מצליחים. אם מנסים – יש סיכוי להצליח. ומסר נוסף: להקשיב לקול הפנימי, ולא לקולות המקטינים, מרפי הידיים, המייאשים, מהסביבה.

“הילדה שניסתה” שכתבה מאירה ברנע-גולדברג, ואייר רמי טל, הוא פיקצ’ר בוק במלוא מובן המילה: סיפור שמסופר באמצעות שילוב של מילים ואיורים. המילים בלבד אינן מספרות את הסיפור. פיקצ’ר בוק יוצר מעורבות גדולה של הקורא או המאזין, ומעניק חוויה אומנותית ורגשית.  ”הילדה שניסתה” הוא פיקצ’ר בוק משובח, לבני ארבע ומעלה.

YALDA

[email protected]

עוד מהבלוג של רונית דינצמן

תצוגה מקדימה

עוגות, כלבלבים ואיים נודדים

אתחיל מהסוף: אני מתכוונת לקנות כל ספר שייצרו צמד היוצרים פליפ ריב ושרה מקינטייר. מדובר בספרים  שאינם דומים לשום ספר אחר שקראתי. הסיפורים מקוריים, שופעי דימיון, מצטיינים בהומור פרוע וייחודי ובכתיבה שנונה, ויחד עם זאת  יש...

תצוגה מקדימה

איך נולד ספר

בכיתה ב' נרשמתי לספריה שמול ביתי. אהבתי לקרוא, והגעתי לספריה כמעט מדי יום. עד מהרה רציתי לקרוא ספרים ארוכים יותר ומורכבים יותר. לא פעם, כשניגשתי אל הספרנית עם הספר שבחרתי, היא לא הסכימה שאשאל אותו בטענה שאינו מיועד לגילי....

תצוגה מקדימה

הספרים האהובים של 2019

מהלך השנה קראתי ספרי ילדים וספרי נוער רבים, על אלה שאהבתי כתבתי כאן. מבין כל הספרים היו כמה שאהבתי במיוחד, ספרים שאני מקווה שלא יעלמו מהמדפים עם בואם של ספרים חדשים. על ספרים אלה אני רוצה לחזור ולהמליץ, לפני שהשנה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה