הבלוג של רונית דינצמן

לגדול עם ספרים

סופרת ומאיירת, מחברת ספרי הנוער 'הדינוזאור מרמת-גן' ו'לב היער', אם לשתי בנות ובן. בלוג על ספרי ילדים וספרי נוער, חדשים וישנים, וגם על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מפברואר 2014

לילי והסלע, מאת סטיבן וו. מרטין, איורים סמנתה קוטריל. ספר ילדים שופע הומור ומלא רגש

06/11/2018

לילי רוצה חיית מחמד. לא חשוב איזה מין חיית מחמד, היא תשמח לכלב, חתול, אוגר, אפילו חזיר.

ליום הולדתה השישי היא מקבלת מהוריה… סלע מחמד.

היא מטפלת יפה בסלע המחמד שלה, מוציאה אותו לטיול בכל יום, משחקת איתו, קוראת לו ספרים. אבל “היה לה נורא חבל שהוא לא אוהב אותה בחזרה”.

למעשה לילי מתוסכלת מחוסר ההדדיות של הקשר ביניהם. היא הרי דימיינה חיות מחמד שאפשר לתקשר איתן – כלב, חתול, אוגר, חזיר, היא לא רצתה דגים או עכבישים אקזוטיים.

לילה אחד בוקע הסלע ומתוכו יוצא דינוזאור – חיית המחמד האולטימטיבית. (כמה רציתי לגדל דינוזואור בילדותי, אפילו כתבתי על זה ספר).

לילי והדינוזאור מבלים יחד, משחקים, ומנהלים קשר הדדי ומשמח. הפי אנד.

בעומק הסיפור טמון הרעיון שכדי לטפל היטב בחיית מחמד, יש להתאמן קודם בנתינה ללא תנאי, בהענקת אהבה שאינה תלויה בדבר. לילי התאמנה היטב בטיפול בסלע, וזה הפך אותה למטפלת נפלאה בדינוזאור.

.

עם תום קריאת הספר נותרתי עם ספק קל – האם הדינוזאור אכן בקע מהסלע או שהוא יציר דימיונה של לילי? מה שגרם לי לספק הזה הוא דימיונו המופלא של הדינוזאור ללילי, שניהם ממושקפים, אבל זה לא באמת משנה כדי ליהנות מהסיפור.

.

הספר שנון ומלא הומור שישעשע גם מבוגרים.

האיורים מלאי הבעה, ומצויירים בסקאלת צבעים מצומצמת, באסתטיקה שיש בה קסם וינטג’י.

לילי

.

[email protected]

עוד מהבלוג של רונית דינצמן

תצוגה מקדימה

עוגות, כלבלבים ואיים נודדים

אתחיל מהסוף: אני מתכוונת לקנות כל ספר שייצרו צמד היוצרים פליפ ריב ושרה מקינטייר. מדובר בספרים  שאינם דומים לשום ספר אחר שקראתי. הסיפורים מקוריים, שופעי דימיון, מצטיינים בהומור פרוע וייחודי ובכתיבה שנונה, ויחד עם זאת  יש...

תצוגה מקדימה

איך נולד ספר

בכיתה ב' נרשמתי לספריה שמול ביתי. אהבתי לקרוא, והגעתי לספריה כמעט מדי יום. עד מהרה רציתי לקרוא ספרים ארוכים יותר ומורכבים יותר. לא פעם, כשניגשתי אל הספרנית עם הספר שבחרתי, היא לא הסכימה שאשאל אותו בטענה שאינו מיועד לגילי....

תצוגה מקדימה

הספרים האהובים של 2019

מהלך השנה קראתי ספרי ילדים וספרי נוער רבים, על אלה שאהבתי כתבתי כאן. מבין כל הספרים היו כמה שאהבתי במיוחד, ספרים שאני מקווה שלא יעלמו מהמדפים עם בואם של ספרים חדשים. על ספרים אלה אני רוצה לחזור ולהמליץ, לפני שהשנה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה