הבלוג של רונית דינצמן

לגדול עם ספרים

סופרת ומאיירת, מחברת ספרי הנוער 'הדינוזאור מרמת-גן' ו'לב היער', אם לשתי בנות ובן. בלוג על ספרי ילדים וספרי נוער, חדשים וישנים, וגם על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 31

עוקבים: 5

החל מפברואר 2014

“חלבלובון” מגזין ילדים מלא קסם, שאפשר לקרוא בו לבד, ואפשר ליצור באמצעותו שיחה ופעילות משפחתית

29/09/2017

הדפדוף במגזין חלבלובון שלח אותי אל אי קטן ומוגן שכולו תום ילדי. לזמן קצר חזרתי להיות ילדה שקוראת בעיתון ילדים איכותי של פעם.

חלבלובון הוא מגזין ילדים ייחודי ומלא קסם. כל גיליון מוקדש לנושא אחד, יש בו סיפורים קצרצרים, מידע מעניין, והרבה מאוד משחקי נייר, חידות, תשבצים, שעשועי צביעה וגזירה, רעיונות למשחקים בבית, ואפילו מתכונים קלים ומתאימים לילדים.

בין הנושאים: ‘חגיגה’, ‘בטיול‘, ‘מלכותי‘, ‘בכושר‘, ‘בתיאבון‘, ‘משחקים‘. בכל פעם אני מופתעת מחדש מהגיוון, ומהזוויות המעניינות בהן מואר כל נושא.

לדוגמה: בגיליון המרתק המוקדש לנושא “עבודה” יש שירי עבודה משלושה מקומות בעולם (ביניהם שיר מישראל: שיר העבודה והמלאכה מאת חיים נחמן ביאליק), סיפור על מקצוע ייחודי לנשות שטוקהולם – חתירה בסירה המשמשת כמונית מים, ומידע וחידון על מקצועות שנעלמו מהעולם.

halav avoda

הגיליון נקי מסטריאוטיפים מגדריים ואחרים, ואין בו פרסומות ותוכן שיווקי.

גיליונות חלבלובון יעניינו ילדים בטווח גילים רחב, מגיל הגן ואפילו עד גיל 12. הקריאה בהם אינה קריאה פסיבית, אלא קריאה שיוצרת מעורבות רגשית ופעילה בזכות השאלות והמשחקים. ילדים קטנים יזדקקו לעזרת הורה או אח גדול שיקריא להם את הסיפורים ואת הוראות המשחקים, וגם יגזור עבורם אם יש צורך, וזו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לשיחה ולבילוי משפחתי משותף.

מתוך הגיליון "בכושר"

מתוך הגיליון “בכושר”

 

אפשר לעשות מנוי על המגזין, או לקנות גיליונות בודדים בחנויות ספרים. רשימת חנויות ופרטים נוספים באתר של המגזין: https://www.halavluv.com

עוד מהבלוג של רונית דינצמן

תצוגה מקדימה

בן ציון והסביבון הראשון

חלק ממינהגי החגים הוא לספר לילדים על מקורותיו של החג ועל האירועים ההיסטוריים שקשורים בו. בליל הסדר קוראים את האגדה בחברת הילדים, בפורים קוראים את מגילת אסתר והילדים מרעישים ברעשנים ומתחפשים, בל"ג בעומר מספרים על בר-כוכבא...

תצוגה מקדימה

מסר סמוי באיורים של ארבעה ספרי ילדים

אפשר לכתוב בספר ילדים "בנות ובנים, גברים ונשים, אמא ואבא יכולים לעשות הכל", אבל זה מסר מפורש, אמירה כזו  תיתפש כדידקטית, מטיפנית, ועלולה לעורר התנגדות. אותו מסר, כשהוא מועבר באופן סמוי, אגבי,  בלי שהוא יהיה הפוקוס, המוקד, של...

תצוגה מקדימה

בכל מקום ובכל זמן ילדים שונאים לצחצח שיניים

לצד הכתיבה אני עוסקת גם באיור וחברה באגודת המאיירים שנים רבות. מדי פעם אנחנו מקבלים הצעות להשתתף בתערוכות. לא בכל התערוכות השתתפתי, כי לא תמיד הנושאים עוררו בי השראה. לפני מספר חודשים קיבלנו פניה להשתתף בתערוכת איורים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה