הבלוג של רונית דינצמן

לגדול עם ספרים

סופרת ומאיירת, מחברת ספרי הנוער 'הדינוזאור מרמת-גן' ו'לב היער', אם לשתי בנות ובן. בלוג על ספרי ילדים וספרי נוער, חדשים וישנים, וגם על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 39

עוקבים: 6

החל מפברואר 2014

“חלבלובון” מגזין ילדים מלא קסם, שאפשר לקרוא בו לבד, ואפשר ליצור באמצעותו שיחה ופעילות משפחתית

29/09/2017

הדפדוף במגזין חלבלובון שלח אותי אל אי קטן ומוגן שכולו תום ילדי. לזמן קצר חזרתי להיות ילדה שקוראת בעיתון ילדים איכותי של פעם.

חלבלובון הוא מגזין ילדים ייחודי ומלא קסם. כל גיליון מוקדש לנושא אחד, יש בו סיפורים קצרצרים, מידע מעניין, והרבה מאוד משחקי נייר, חידות, תשבצים, שעשועי צביעה וגזירה, רעיונות למשחקים בבית, ואפילו מתכונים קלים ומתאימים לילדים.

בין הנושאים: ‘חגיגה’, ‘בטיול‘, ‘מלכותי‘, ‘בכושר‘, ‘בתיאבון‘, ‘משחקים‘. בכל פעם אני מופתעת מחדש מהגיוון, ומהזוויות המעניינות בהן מואר כל נושא.

לדוגמה: בגיליון המרתק המוקדש לנושא “עבודה” יש שירי עבודה משלושה מקומות בעולם (ביניהם שיר מישראל: שיר העבודה והמלאכה מאת חיים נחמן ביאליק), סיפור על מקצוע ייחודי לנשות שטוקהולם – חתירה בסירה המשמשת כמונית מים, ומידע וחידון על מקצועות שנעלמו מהעולם.

halav avoda

הגיליון נקי מסטריאוטיפים מגדריים ואחרים, ואין בו פרסומות ותוכן שיווקי.

גיליונות חלבלובון יעניינו ילדים בטווח גילים רחב, מגיל הגן ואפילו עד גיל 12. הקריאה בהם אינה קריאה פסיבית, אלא קריאה שיוצרת מעורבות רגשית ופעילה בזכות השאלות והמשחקים. ילדים קטנים יזדקקו לעזרת הורה או אח גדול שיקריא להם את הסיפורים ואת הוראות המשחקים, וגם יגזור עבורם אם יש צורך, וזו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לשיחה ולבילוי משפחתי משותף.

מתוך הגיליון "בכושר"

מתוך הגיליון “בכושר”

 

אפשר לעשות מנוי על המגזין, או לקנות גיליונות בודדים בחנויות ספרים. רשימת חנויות ופרטים נוספים באתר של המגזין: https://www.halavluv.com

*

רונית ש’ דינצמן

[email protected]

עוד מהבלוג של רונית דינצמן

תצוגה מקדימה

סיפורו של אביר

ברור שלזוג הורים עכברים שמעניקים לבנם הזעיר את השם "ליאו", שפירושו אריה, יש ציפיות רבות מבנם. ליאו הקטן לבוש תמיד בשריון אבירים ויש לו גם סוס נאמן. בניגוד לציפיות, ליאו לא אוהב להילחם, הוא ידידותי, חברותי ואוהב לקרוא ספרים....

תצוגה מקדימה

מסר סמוי באיורים של ארבעה ספרי ילדים

אפשר לכתוב בספר ילדים "בנות ובנים, גברים ונשים, אמא ואבא יכולים לעשות הכל", אבל זה מסר מפורש, אמירה כזו  תיתפש כדידקטית, מטיפנית, ועלולה לעורר התנגדות. אותו מסר, כשהוא מועבר באופן סמוי, אגבי,  בלי שהוא יהיה הפוקוס, המוקד, של...

תצוגה מקדימה

טבע עירוני בספר ילדים

צמוד לבית הספר היסודי שלי בפתח-תקווה השתרע שדה רחב ידיים. לפעמים יצאנו לשם עם המחנכת או עם המורה לטבע כדי ללמוד מקרוב על עונות השנה, על פרחים, ועל בעלי חיים קטנים. אהבתי את השדה הזה, וטיילתי בו הרבה אחרי שעות הלימודים. בשדה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה