הבלוג של קמות מהספה

קמות מהספה

יש אנשים שחולמים ויש נשים שעושות. לקראת מרוץ הנשים אספנו נשים מעוררות השראה שיום אחד פשוט התחילו לרוץ. למה? מה מניע אותן? איך הן מתמודדות עם האתגרים? ואיך כל אחת יכולה לרוץ בדיוק ככה? כל הסיפורים והטיפים בבלוג

עדכונים:

פוסטים: 26

החל ממרץ 2016

שנה אחרי ששודכו לרוץ יחד במרוץ Life run, דיתי וסמדר מספרות איך ריצה יחד שינתה להן את החיים. סיפור עם סוף טוב מאד

15/03/2017

קמות מהספה ולפעמים מתיישבות על ספסל בחוף

סמדר:

את הפוסט הזה אני כותבת מהרי האלפים המושלגים. ממש ליד המקום שבו התרסקתי לפני שנתיים. המקום הכי גבוה שהפיל אותי למקום הכי נמוך פיזית ונפשית. משם, לא היתה לי ברירה וכדי לשקם את הגוף (והנפש) אחרי הפציעה, הבנתי שאני חייבת ספורט.

אחרי שיקום וחזרה לעמוד על הרגליים, קיבלתי את דיתי במתנה, ואת התחלת סיפור האהבה שלנו אפשר לראות בפוסט הראשון שלנו בבלוג “קמות מהספה”. סימנתי יעד, נעצתי מטרה, החזקתי ביד שהושיטה לי דיתי. קמתי והתחלתי לרוץ.

לחופשה הנוכחית יצאתי עם אפס ציפיות לסקי. ארזתי נעלי הליכה לשלג, מצלמה ושאר תעסוקות, כי “אני עם סקי גמרתי!”. מפחדת. אחרי חוויה כזו, את מבינה על בשרך כמה שזה באמת מסוכן. יומיים הסתובבתי בשלג כמו אריה בכלוב. כולם וכולן על המסלולים הלבנים המרהיבים, מזג האוויר מושלם, שלג טרי שקורא לי “בואי, בואי, בואי…”. יצאתי להליכה, צילמתי, נשמתי את הלבן-לבן הזה האהוב עלי כל כך. אבל לא, זה לא זה.

ישבנו בארוחת ערב כל הנעימים והנעימות ודנו ב”מצב” של אמא. “זה מבאס שאת מבואסת“, “את יכולה להתגבר על הפחד”,את אמיצה“. אבל מה שהכי עשה את זה – “את עכשיו הרבה יותר חזקה ממה שהיית אז – את רצה, את שוחה, את מתעמלת, הגוף שלך חזק, את יכולה לעשות את זה“. למחרת עליתי על ציוד סקי ועל המסלול. גייסתי אומץ, אמונה, ותקווה שיהיה בסדר. ועשיתי את זה! “בקלות ובפשטות” כמו שאומרת דיתי. אושר גדול. ניצחון.

השנה עשיתי שינוי אמיתי.

אני רצה קבוע. לא המון, לא מרתון, אבל רצה. מרגישה את הלב דופק, מזיעה, מתאמצת, לפעמים סובלת, אבל תמיד מסיימת עם חיוך ענק.

דיתי האיילה החכמה והנהדרת שהקימה אותי, שהדביקה אותי, נתנה לי מעצמה ונהייתה לי בת זוג. מאז ששודכנו זו לזו למרוץ הLife run של 2016, אין שבוע שבו אנחנו לא נפגשות לפחות פעם אחת לרוץ ולחפור אחת לשנייה. כבר לא רק “חברצות” אלא חברות של ממש. זכינו, בחברות אמת של הלב והנפש.

כאן הבלוג המשותף שלנו “קמות מהספה” שמלווה את השינוי התנהגותי שעברתי יד ביד עם דיתי, ועוד הרבה הגיגים מכל מיני סוגים. סיפור של מהפך. ועדיין, נשארתי אני אותה אני.

אם גם את רוצה לקום מהספה – תאמיני לי שאת יכולה. אם אני הצלחתי בחיי שכל אחת יכולה. את מוזמנת להרשם למרוץ Life run 2017, ולקבל השראה מהבלוג שלנו (כדי לקרוא כרונולוגית מההתחלה, הכי נכון לגשת לארכיון בצד ימין של עמוד הבלוג, ולנווט לפי חודשים).

קמות מהספה: פוסט 10. צילום: אלבום אישי

עידית:

לפני שנה צלצלה אלי לירון מסלונה וביקשה ממני לתת יד למישהי שמעולם לא רצה. אמרה לי שאני צריכה להרים אותה מהספה ולרוץ איתה יחד בLife run של סופר פארם. מרוץ הנשים בתל אביב. אמרתי כמובן ״יאללה בסדר״, אבל תכל׳ס לא היה לי מושג איך אני עושה את זה.

מה אני מאמנת ריצה? מה לי ולכאלה שאף פעם לא רצו?

את כל ההיסטוריה של היחסים שהתפתחו ביננו תיעדנו באונליין בבלוג שלנו ״ קמות מהספה״.

במשך 7 שבועות התאמנו ממש ברצינות. היינו חלק מקבוצת הריצה של קואצ׳ גונדה האגדי שהוקמה לצורך ההכנות למרוץ. נפגשנו לפחות פעם נוספת בשבוע בפארק, הסתמסנו כל יום, במרוץ עצמו רצנו בסוף 8 קילומטר יד ביד והכי חשוב שממש נהנינו מהדרך.

לפני שבוע בערך חגגנו את ״יום השנה״ להיכרות שלנו. הזמנו שולחן במסעדה אופנתית, הגענו עם בני הזוג שלנו, פתחנו בקבוק יין. היה כיף. מבחינתי סמדר דקל היא כבר הכי חברה מן המניין, ו- Life run מבחינתי זה יותר ממרוץ.

Life run זה החיים. תגידי לי איך את רצה, איך את מתאמנת, מה המרחקים שאת גומעת, מה היעדים שאת מציבה לעצמך, עם מי את רצה, איפה את עושה את זה, עם מוזיקה או בלי, בבוקר מוקדם או בערב, בים, בפארק, מתחת לבית ואגיד לך מי את.

בזכות הפרוייקט היפה הזה הגדלתי את ארגז הכלים שלי. אני נותנת יד לכל מי שרוצה ומלמדת אותה להתחיל לרוץ. מראה לה כמה זה פשוט לשים נעלי ספורט ולצאת החוצה, לצעוד, להגביר את הקצב, להתחיל לרוץ לאט ולאט לאט להקשיב לפעימות הלב ולדייק את עצמה בכל התחומים. הריצה מבחינתי היא מטפורה לחיים. בהכשרתי אני מנחת קבוצות ומאמנת אישית, ואני מלמדת אנשים להפסיק לעשות דיאטה ולהתחיל לרדת במשקל. מלמדת אותם להפריד אוכל מרגש. מחזירה אותם לבסיס, אוכלים כדי לחיות וחיים כדי להרגיש. כשרצים לומדים להרגיש את הכל ביותר עוצמה. איזה אושר זה.

מוזמנות להצטרף אלינו. גם השנה נרוץ יד ביד במרוץ Life run של סופר-פארם. בואו. יהיה כיף

Life RUN של רשת סופר-פארם ובשיתוף עיריית תל אביב-יפו יתקיים בנמל תל אביב ב- 5.4.2017. בשלושה מקצים שונים: 4 ק”מ, 8 ק”מ ו- 12 ק”מ. 

‫רוצות לרוץ במירוץ LifeRUN? במיוחד בשבילכן – הנחה מיוחד לקוראות סלונה מחכה לכן עם הקשת קוד הקופון  74136 בדף ההרשמה או בקישור https://goo.gl/as2p3X

עוד מהבלוג של קמות מהספה

Thumbnail

היידה חלומות: החיים הם חתיכת מרוץ

סמדר "מאותגרת ריצתית" דקל נעים הגעתי לשלב בחיים, שבו אין חידושים שמחייבים התמודדות ואתגרים חדשים. ברור שככל הנוגע לגידול הילדים, לזוגיות ולקריירה, האתגרים מתחדשים,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
Thumbnail

מי שלא טוב לו שיזוז

זר אולי לא יבין זאת, אבל אחרי שבועיים של אימוני ריצה עם מישהו שכיף במחיצתו, כבר יש חיבור. וכמו שהאחות הגדולה מסלונה צפתה מראש, אכן התחברנו. סמדר כבר נכנסה לחיי, כנראה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים