הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 82

החל ממרץ 2017

כן אתם קוראים נכון, בכפר תבור שלנו מוקם בימים אלו גן סיפור. ולא סתם גן סיפור, אלא יוצרת אותו האמנית המקומית מירי קולן. מאחר והמתנ”ס והספרייה מעורבים בפרויקט אז זהו גן סיפור עם ערך קהילתי שונה מגני הסיפור האחרים.

17/07/2017

אני לא יכולה אפילו להתחיל לתאר במילים את ההתרגשות הרבה שאחזה בי, כאשר נסעתי ב7:30 בבוקר ברחוב שיזף, ושם בגן אופירה ניגלה לעייני מחזה מרגש שאין כמותו. מיד עצרתי את הרכב וניגשתי לצלם. שם במרכז החול עומדת מירי קולן, שחלקכם מכירים אותה כתושבת הכפר, האמא של . . ., הסבתא של… וחלק שמכירים אותה כאמנית היוצרת מאחורי חלק מגני הסיפור המוכרים והאהובים בעיר חולון, אז הנה היא שם עומדת בבגדי עבודה ולצידה דגמי מתכת כפי שניתן לראות בתמונות.

1IMG-20170717-WA0006

 אני לוקחת אתכם שלושה חודשים אחורה, לפגישה שהתקיימה אצלי בספרייה אשר לקחו בה חלק מירי קולן, עידית גרויס מזרחי (רכזת קהילה ונגישות במתנ”ס כפר תבור) ואני, כמנהלת הספרייה הציבורית של הכפר. שלושתנו דנות במה שעתיד להיות גן סיפור על שם אופירה נבון. שמעתם נכון, בכפר תבור שלנו עומד לקום אחד מגני הסיפור המדהימים של מירי. לשמחתי, בחזונה של עידית לגן סיפור יש קשר הדוק עם הספרייה שלנו וכאן גם אני נכנסת לתמונה. הסתכלנו על דגמים מתוך עבודות קודמות של מירי, בחרנו ביחד דמויות מתוך סיפורים אהובים במיוחד על ילדי הכפר, חילקנו ביננו משימות עבודה ויצאנו לדרך.  לכן אתם מבינים עד כמה התרגשתי הבוקר לראות שתוך חודשים ספורים בלבד מאותה הישיבה אני נוסעת ברחוב ורואה את מירי מתחילה לעבוד.  אני מרגישה זכות גדולה לקחת חלק בהקמתו של גן שכזה במושבה שלנו.

30.4

אז העבודה היא רבה, מירי מתחילה לעבוד על הדגמים בשטח, במהלך הבוקר הגיעו ילדי גני שיקמה לעזור למלא את דגמי המתכת בבקבוקי פלסטיק (אומנות ממחזרת) ולצפות את הדגמים הבטון, העבודה תימשך אל תוך חודשי הקיץ והכל כדי שבתחילת שנת הלימודים הקרובה נוכל להשיק את הגן ולפתוח אותו לקהל.

IMG-20170717-WA0013IMG-20170717-WA0018

ולכם תושבי הכפר הזדמנות פז לעבור עם הילדים ולעקוב (מבעד לגדר בבקשה) אחר ההתקדמות של הגן הקסום הזה שיפתח בקרוב.  אני עוד יעלה כאן תמונות של התקדמות העבודה, ככל שיתקדם מועד השקת הגן אחשוף עוד מהחלק של הספרייה ביצירת הגן. אגלה לכם שכבר שבועות רבים שאני עובדת על רעיונות לכם המבוגרים, הורים, סבא/סבתא, דודים ועוד. כדי שתוכלו להגיע לגן ולהנות ממנו כמה שיותר עם הילדים.

אני מזמינה אתכם להמשיך ולעקוב אחר העבודה בגינה ואחר הפרסומים כי דברים טובים קורים בכפר תבור.

IMG-20170717-WA0012IMG-20170717-WA0016

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

לדבר עם ילדים על רגשות ומשמעות האדם - הספרים שיעזרו לנו להתחיל

שלושה ספרים, כל אחד שונה ומיוחד בדרכו שנועדו לאפשר לנו ההורים לפתוח בשיחה עם ילדנו על מהן רגשות, מהי ההשפעה שלנו ושלהם על העולם וגם קצת בכלל על המשמעות של החיים. מה שבטוח, זה לא ספר שקוראים לפני השינה, נשיקה וחיבוק ולמיטה....

תצוגה מקדימה

בתו של סוחר המשי - טיול בווייטנאם של פעם

בתו של סוחר המשי/דיינה ג'פריס, הוצאת ידיעות אחרונות,  373 עמודים, 2018 כבר כתבתי כאן לא פעם על מחסום  "הספר השני", כשיוצא ספר ראשון בעברית ואני אוהבת אותו מאוד, במקרה הזה את "אשתו של מגדל התה" ואז חודשים ספרים אחר כך יוצא ספר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה