הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 103

החל ממרץ 2017

ספר חדש וחשוב מבית היוצר של חגית אהרוני

04/07/2019

כמעט פשוט/חגית ואילן אהרוני. הוצאת צמרת, 2019

 33800006811b

חגית אהרוני, סופרת ילדים שכדאי להכיר, בוחרת לעסוק בנושאים חברתיים עכשווים ולהנגיש אותם לילדים בצורה מיוחדת מרגשת. סדרת ספריה הקודמים “אח מיוחד” היא חושפת בפני הילדים “הרגילים” את שגרת חייו של ילד עם צרכים מיוחדים, היא חושפת איך מרגיש אח “רגיל” שיש לו אח מיוחד ומנסה בדרכה שלה לעורר אמפטיה והכלה לשונה שבחברה.  ויש לה גם בלוג מרגש “הפרעתקשב” שחובה לקרוא.

למה ההקדמה הארוכה הזו? כדי לספר לכם על הספר החדש שלה “כמעט פשוט” שהוא מרגש, מקסים גם כן, לא פחות מהסדרה של “אח מיוחד”.

העלילה בקצרה:

בסיפור אני פוגשים את הילה, ילדה בגן שיש לה מתחת למיטה כתר, כתר שנותן לה כוח: כוח להשלים בין חברים שרבים, שעוזר לה לשמח את אמא כשהיא עצובה ועוד המון דברים קסומים.

אך את הכתר אי אפשר לקחת לגן והיא מרגישה עצובה ומתוסכלת, חסרת כוחות קסם. אבא שלה מוכיח לה שגם ללא הכתר אפשר לעשות המון וכל מה שצריך זה למצוא את הכוח שבפנים.

 בשפה מקצועית אנו קוראים לזה חיזוק חיצוני וחיזוק פנימי: “חיזוק חיצוני” – הילד/המבוגר צריך משהו חיצוני שייתן לו את היכולת להצליח או להיכשל והוא מפתח בהם תלות לעומת “חיזוק פנימי” – הילד/המבוגר מבין כי הכוח האמתי נמצא באמת תוכו והוא אינו צריך משהו חיצוני להנעה.

ספר מומלץ לילדי גן ואפילו לכיתות א.

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

תצוגה מקדימה

עלילות עוזי בוזי/אביטל בן ישי, 2019, צמרת הוצאה לאור.

ספר חביב המתאר את עלילות עוזי בוזי, ילד צעיר מלא בדמיון. בספר ישנם שני סיפורים. עלילות עוזי בוזי והאריה: עוזי בוזי מנסה לגדל אריה בבית והבית מתמלא מהר מאוד בקקי של...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

גברת בירד היקרה/א"ג פירס – כשספר מסתיים מהר מידי

מכירים את זה שכשמתחילים ספר, נשאבים תוך דקות פנימה ואז פתאום הוא מסתיים לכם? בלי התראה, בלי להתכונן? זה בדיוק מה שקרה לי עם הספר המיוחד הזה "גברת בירד היקרה", הוא נגמר לי מהר מידי, השאיר אותי עם טעם חזק של עוד. ההיגיון אומר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה