הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 91

החל ממרץ 2017

חגיגת הספר העיברי, סיבה למסיבה לאוהבי המילה הכתובה. הנה משהו קטן לכל גיל

07/06/2019

 קטנטנים

איפה בייבי? הוצאת דני ספרים

ספר קרטון חמוד שמוציא מהמסך הגדול את הדמויות המוכרות של ערוץ בייבי. אמא פרפרה מחפשת את בייבי ובדרך מוצאת כל מיני חיות אחרות. ספר לשוניות לחקירה עצמית של הפעוט.

 4512_080420191451301_large

ראשית קריאה

סיפורים במעגל השנה: מבחר סיפורי חגים ומועדים. עורכות: מירי ברוך ועשי וינשטיין.2019

לקט מקסים ועדכני של מיטב סופרי הילדים בישראל מחולק לפרקים על פי לוח השנה היהודי.

מנוקד ובכתב גדול כך שמתאים להקראה ולקריאה עצמית.

התרגשתי למצוא גם סיפורים של יפרח חביב שכילדה צעירה בבית הספר היסודי הוא היה פוגש אותנו בספריית בית הספר ומספר לנו סיפורים נפלאים כמעט כל שבוע. לצידו סופרי ילדים מעורכים כגון:שלמה אבס, שלומית כהן-אסיף, רעיה בלטמן, דורית אורגד ועוד.

ma1pj36hs0rr2o2jyrzm

גילאי ה-ח

החיים הפשוטים שלי/אורה קרופיק, הוצאת דני ספרים, 2019.

סופרת מוכשרת שיודעת בדרכה שלה לעלות נושאים לא פשוטים שקורים לצעירים של היום והיא עושה את זה בדרכה העדינה והרגישה. והפעם תום, צעיר בכיתה ז, צריך להתמודד עם מעבר לחטיבת ביניים, מבחנים, חברים ובכל הקושי הזה הוא גם מאבד את אמא שלו והחיים הפשוטים שלו, כבר לא כל כך פשוטים.  מומלץ לחפש גם את הספרים הקודמים שלה ולהנות גם מהם.

 4554_130520191326011_large

 למבוגרים

כובעים של זכוכית, נאוה סמל.כנרת זמורה, 2019.

תחילה הכריכה משכה את תשומת ליבי ואז שם הסופרת על הכריכה. העובדה כי הטקסט הפותח את קוסץ סיפורים זה נקרא “פאני וגבריאל – במקום פרולוג” כבר שאב אותי לתוך ספר נפלא מסופרת נפלאה לא פחות שאינה איתנו כבר כמעט שנתיים. למעריצה השם אולי נשמע מוכר כמחווה לקובץ סיפוריה הראשון “כובע זכוכית” שיצא לאור ב1985.

 hat_master

למרחיבי הידע

מנהיגי ציר הרשע/עופר ריחני. הוצאת עופר, 2019.

הכריכה הצהובה-שחורה לא מאפשרת לפסוח על ספר זה כשהוא על המדף. מוסליני, היטלר וסטלין שלושה שמות שמזוהים כמנהיגי הרשע הכי גדולים בהיסטוריה. כל אחד מהם מילא וימלא ספרים שלמים. עופר ריחני בספרו בוחר להביא לקורא בתמציתיות את אורך החיים של השלושה. מלידה ועד סוף חייהם.

סורק

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

תצוגה מקדימה

משפחה יוצרת מן הכלל

החודש מי ששם לב, חל לו "חודש פברואר יוצא מן הכלל" מיזם של החברה למתנ"סים . הוא מתקיים לראשונה בפריסה ארצית של כ190 ישובים, מה שלא כולם יודעים זה שהוא התחיל לפני 4 שנים אצלנו במתנ" בכפר תבור, רצינו לחולל שינוי בקהילה שלנו, להפוך...

תצוגה מקדימה

יומנו של מיקו בל/ליאת רוטנר

גלישה בסיסית באינטרנט לימד אותי כי "מיקו בל" היה אמור לצאת במקור כטרילוגיה של סדרת קומיקס, אך כחלק מתהליך היצירה על הספר השני ואחרי שיצא לאור ספר הקומיקס הראשון (והמוצלח ביותר) הוחלט להפוך את סדרת הקומיקס לספר נוער.  באופן...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה