הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2017

עוד ספר נפלא שכתבה ליאת רוטנר

20/05/2019

גלישה בסיסית באינטרנט לימד אותי כי “מיקו בל” היה אמור לצאת במקור כטרילוגיה של סדרת קומיקס, אך כחלק מתהליך היצירה על הספר השני ואחרי שיצא לאור ספר הקומיקס הראשון (והמוצלח ביותר) הוחלט להפוך את סדרת הקומיקס לספר נוער.  באופן אישי הייתי שמחה אם הייתה יוצאת גם גרסת הקומיקס.

לעניינו, הקראתי את הספר לילד בכיתה ג’, בן 9, שאומנם יכול לקרוא עצמאית אבל חלק מההנאה שלנו ביחד היא קריאה משותפת של פרק בלילה, התכוונו להקריא פרק בלילה, אבל הבן שלי לא נתן לי להפסיק ומצאתי את עצמי מקריאה 2-3 פרקים כל ערב. חששנו, צחקנו, דאגנו ומידי פעם הבן שלי ביקש לעצור כדי לחשוב לבד “מה מיקו בל צריך לעשות עכשיו” ואז לגלות האם הוא צדק או לא.

 עוד ספר נפלא של ליאת רוטנר  שיודעת תמיד איך לשבות את לב הקורא הצעיר (והאמת גם המבוגר). אך לא מתפשרת על איכות הכתיבה.

 וקצת על הספר עצמו:

מה הייתם עושים אם הייתם חוזרים יום אחד הביתה ומגלים באמצע הסלון קרנף? ואם זה לא מספיק, מגלים חנות שיקויים קסומה, שמתנהלת ממש מתחת לרצפת הבית שלכם?

זה מה שקורה למיקו בל בן ה11, ילד רגיל לגמרי , שגר עם סבא שלו. סבא הוא איש זועף שכמעט לא מדבר וכמעט לא מתייחס אל מיקו, אבל יש לו חוק אחד: אסור למיקו לפתוח את דלת המרתף.

אבל בוקר אחד מיקו מתבלבל ולוקח לבית הספר במקום את בקבוק הלימונדה שלו – בקבוק עם שיקוי קסמים מיוחד.  מרגע זה מתחילה שרשרת של אירועים מטורפים.

זהו סיפור פנטזיה על התבגרות וחברות, על אומץ לב וגילוי העצמי, על בחירה בין טוב לרע.

Scan0022

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

תצוגה מקדימה

משפחה יוצרת מן הכלל

החודש מי ששם לב, חל לו "חודש פברואר יוצא מן הכלל" מיזם של החברה למתנ"סים . הוא מתקיים לראשונה בפריסה ארצית של כ190 ישובים, מה שלא כולם יודעים זה שהוא התחיל לפני 4 שנים אצלנו במתנ" בכפר תבור, רצינו לחולל שינוי בקהילה שלנו, להפוך...

תצוגה מקדימה

עלילות עוזי בוזי/אביטל בן ישי, 2019, צמרת הוצאה לאור.

ספר חביב המתאר את עלילות עוזי בוזי, ילד צעיר מלא בדמיון. בספר ישנם שני סיפורים. עלילות עוזי בוזי והאריה: עוזי בוזי מנסה לגדל אריה בבית והבית מתמלא מהר מאוד בקקי של...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה