הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 85

החל ממרץ 2017

ספר חדש של אורה מורג והפעם היא נותנת במה לאירועים היסטוריים שקצת נשכחו כמו “הפרהוד” ו”ילדי טהרן” – מומלץ בחום

19/05/2019

ספר חדש של אורה מורג יצא לאור וההתרגשות בספרייה רבה וכשאת מנהלת הספרייה אז יש גם את ה”פרוטקציה” לקרוא ראשונה לפני שתתחיל רשימת ההמתנה, כי כולם רוצים. זהו עוד ספר בסדרת המותחנים ההיסטוריים שלה לילדים ונוער (ולא רק המוקדשת) לאחיה של הסופרת.  כרגיל היא בוחרת לעסוק באירועים היסטוריים חשובים ולהנגיש אותם בדרכה המיוחדת לקורא הצעיר.

הפעם היא מפגישה שני סיפורים כביכול שונים אך מאוד דומים. שתי קבוצות של יהודים אמיצים הנמלטים מציפורני הנאצים במלחמת העולם השנייה. אך בניגוד ללא מעט סיפורי שואה הספר הזה הוא שונה. אורה מורג בוחרת לתת במה לאירוע מכונן וחשוב לא פחות בהיסטוריה היהודית שלנו, אירוע שלא קיבל כמעט חשיפה ואלו הם אירועי “הפרהוד” בעיראק. למי שלא מכיר או שמע הנה קישור להסבר קצר.  ומתמקד בקובצה של נערים המסכנים את חייהם לאחר אירועי הפרהוד וסיפור הבריחה שלהם לארץ ישראל.

הקבוצה השנייה הינה קבוצת ילדים ללא הורים הנודדים בין פולין הכבושה למחנות העבודה בסיביר וגם הם מגיעים בסופו של דבר לארץ ישראל כחלק מקבוצה שאנו מכירים בשם “ילדי טהרן”. מצורף קישור למי שלא מכיר את הסיפור.

הספר הנוכחי כמו קודמיו מתקדם בזמן קדימה ואחורה וגם קופץ בין היבשות, מלווה באיורים מרשימים שמוסיפים לעלילה. חלקו מתרחש בעירק, באירופה הכבושה ובישראל.

בנימה אישית, בעקבות הקריאה בספר ניגשתי לאמא שלי ושאלתי אותה על אמא שלה, סבתא ג’אנט שלי שעלתה ארצה מעירק לאחר קום המדינה. אני לא זוכרת כילדה סיפורים על האירועים הללו, ומתברר שכשסבתא היתה יותר צעירה היא כן סיפרה, על קריאת ההמון הזועם, על ריח השריפה של בתים השכנים, ובדיוק כמו בספר הזה משפחתה של סבתי ניצלה ברגע האחרון בזכות השכן שלהם שהסיח את תשומת הלב של ההמון המשולהב מה שאפשר למשפחה שלה לעלות לגג ולברוח.

מצורפת טעימה מהאיורים המקסימים

Untitled design (1)

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

תצוגה מקדימה

שלושה ספרי ילדים חדשים ומיוחדים על המדף.

ספרי ילדים חדשים ומיוחדים כל אחד במינו הגיעו לספרייה וזה לכשעצמו חגיגה גדולה. יום הלדת לאילנה/לאה גולדברג, ספריית הפועלים,2019 את לאה גולדברג ויצירותיה לא צריך להציג לדעתי, כשחושבים על סופרות ומשוררות שהן נכס צאן ברזל...

תצוגה מקדימה

שבוע הספר - משהו קטן לכל גיל

 קטנטנים איפה בייבי? הוצאת דני ספרים ספר קרטון חמוד שמוציא מהמסך הגדול את הדמויות המוכרות של ערוץ בייבי. אמא פרפרה מחפשת את בייבי ובדרך מוצאת כל מיני חיות אחרות. ספר לשוניות לחקירה עצמית של הפעוט.  ...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה