הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 82

החל ממרץ 2017

חג הפסח מתקרב אלינו בצעדי ענק! הילדים בבית, חוץ מניקיונות, טיולים וזמן משפחה החג הזה מחייב גם לא מעט מתנות. החל ממתנות שאנו נותנים, למשל למארחת הסדר ועד למתנות שאנחנו מבקשים לעצמנו ולבני המשפחה.

בשבוע הקרוב אפרסם כאן המלצות לספרים מז’אנרים שונים ולגילאים שונים כדי להקל על הבחירה בחנות הספרים, מיותר לציין כי כל הספרים שאציין ניתנים להשאלה גם בספרייה שלנו וזמינים בחנות הדיגיטלית של “עברית”.

נתחיל עם ספרים למבוגרים

למארחת ולא רק: “לא ספר בישול: המדע והאומנות של הביס המושלם”/אסף אביר.הוצאת כנרת, זמורה, דביר, 2019

ספר נפלא שאיך שראיתי אותו היה לי ברור שמגיע לו מקום של כבוד אצלי ליד המיטה ועל השיש במטבח.

הספר מרכז בתוכו את תוצאות המסע של הכותב, אסף אביר, שכלל התלמדות במסעדות, ראיונות עם שפים והרבה סירים שרופים בין דפיו תמצאו כלים שיעזרו לכל אחד לבשל ולאכול אחרת. הספר מכיל בתוכו סיפורים נפלאים  כמו הנסיעה המכושפת לגליל לפגוש את ארז קומרובסקי, טבלאות עם “טכניקות לבישול במים” האתגר בבישול עגבניות, הסודות ל”סטייק המושלם” וכמובן שלל מתכונים.

 bishul_master

גורו/אלדן (איציק לנדאו) הוצאת דיאלוג, 2018

רומן ביכורים שקשה להתעלם ממנו. על הנייר מדובר ברומן בין רופא תל אביבי לאישה נשואה תושבת הדרום. הרופא החי בניו יורק מגיע לגיחה קטנה בישראל הפריפריאלית לניחום אבלים. משם מתחיל סיפור אהבה יצרי וכואב. אך הסיפור הוא בכלל לא על דוקטור הדס ואהובתו, הסיפור הוא על החברה הישראלית, “מדינת תל אביב” האשכנזית אל מול הפריפריה המזרחית, על השקט התל אביב אל מול צופרי האזעקות בדרום. בהחלט לא ספר שאפשר להתעלם ממנו. זמין בספרייה, בחנויות הספרים או ישירות מאתר הספר

993073

ומשהו ללב: חנות הספרים של שבורי הלב/רוברט הילמן תכלת הוצאה לאור,2018

את הספר קראתי דרך אפליקציית “עברית”, אך זמין בחנויות הספרים, ומי שלא יודע , היום ניתן לתת במתנה גם עותק דיגיטלי (הנה הקישור)  

סיפור נוגע ללב על אהבה, על שברון, על התאוששות ושיקום. מעורב ביבשת רחוקה שלא כל כך יוצא לקרוא עליה, אוסטרליה. חיפוש מהיר ברשת מעלה כי לסופר המוכשר הזה אין קשר  למלחמת העולם השנייה, לאירופה ובכל זאת התיאורים שלו כל כך חיים, כל כך מוחשיים שזה רק מצביע על הכישרון המדהים שלו בסיפור סיפורים. באתר שלו יש התייחסות לעוד ספר שהוא כתב, מקווה שגם הוא יתורגם.

hanut_master

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

חנות הספרים/פנלופי פיצג'רלד

הוצאת הכורסא ותשע נשמות, יוני 2018  הספר הזה נח אצלי המון זמן, ספר קטן 144 עמודים סה"כ. בהתחלה התרגשתי מאוד, ספר על אישה הפועלת בניגוד לסביבה שלה, בריטניה של שנות ה60-70 שזו תקופה מרתקת בפני עצמה. עיירה קטנה, חנות ספרים, סרט שיצא...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

משהו קטן למבוגרים, ילדים ומתבגרים – ההמלצות שלי לשנה החדשה

משהו קטן לכל גיל, קצת שונה הפעם, שאיתם אני בוחרת להתחיל את השנה החדשה  למבוגרים: דירה בפריז – גיום מוסו  2018, הוצאת כנרת ספרים  "לונדון, שבת אחת לקראת הצהריים. עדיין אינך יודעת זאת, אבל בעוד פחות משלוש דקות תתמודדי עם אחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה