הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 75

החל ממרץ 2017

אני מאוד גאה באגף עיון הילדים של הספרייה שלנו. הוא מגוון, מחולק לפי תחומים ונושאים המעניינים את הילדים ויש בו ספרים ברמות קריאה שונות, הן לראשית קריאה ולנוער בוגר. והשבוע הצטרפו למדף שני ספרי מידע מצוינים.

27/02/2019

כמנהלת ספרייה לא פעם יש לי דיון אולי אפילו ויכוח עם חלק מהמורות המגיעות בבוקר. יש כאלה שמאפשרות לילדים לבחור כמעט כל ספר שהם רוצים, כל עוד הוא מתאים לגיל ולרמת הקריאה. ויש מורות שמגבילות, לדעתן: קומיקס, קפטן תחתונים וספרי מידע לילדים אינם נחשבים ספר מתאים לקריאה. ואני אומרת – להפך! כל עוד הילד קורא, זה מותאם לגיל ולרמת הקריאה שלו, כמעט כל ספר הוא לגיטימי לדעתי, העיקר שהילד קורא!

למה כל ההקדמה הזו? כי אני מאוד גאה באגף עיון הילדים של הספרייה שלנו.  הוא מגוון, מחולק לפי תחומים ונושאים המעניינים את הילדים ויש בו ספרים ברמות קריאה שונות, הן לראשית קריאה ולנוער בוגר.  והשבוע הצטרפו למדף שני ספרי מידע מצוינים.

  בואו לגלות! מערכת השמש/דני ספרים, 2019

הספר גדול, מנוקד. כתב גדול שמתאים גם לילדים בראשית קריאה ומחולק לקטעים קצרים מה שמאפשר לצעירים המתקשים לקרוא כל פעם פסקה/קטע וככה הם גם לא נבהלים מהיקף הטקסט. מבחינת התוכן הוא מתחיל מהתמונה הכוללת של מערכת השמש ואז מתמקד בכל אחד מהכוכבי הלכת, מסביר יפה את ההבדל בין מטאור, מאסטוראיד, ברמה כזו שאפילו אני הבנתי. לאחר מכן מתמקד גם באנשים עצמם, כולל ראיון עם מהנדס חלל שבזכות הגששית שהוא המציא התחילו לחקור את פלוטו ומסתיים בחידונים על המידע שניתן בספר, הוא מלא בבלוני “הידעת?”, תעודת זהות לכל כוכב, שמש וירח. כל השבוע האחרון הבן שלי החליט שהספר הזה הוא מה שאנו מקריאים לפני השינה ומאוד נהננו. כל כך אהב את הסדרה שהוא פתח בעמוד האחרון שם יש תמונות של שאר הספרים וביקש ממני לחפש בחנויות את הספר על הדינוזאורים שהוא ראה שם.

cu2m9o67u6xhu2ijyhfw

גוף האדם: בואו לראות את גוף האדם כפי שלא ראיתם אותו מעולם” דני ספרים, 2018.

והכותרת אכן נכונה. יש לנו בספרייה לא מעט ספרים על גוף האדם אך הספר הזה ברמה אחרת לגמרי, גם הוא מנוקד אך הכתב יותר קטן והדף עמוס יותר במידע כך שהוא פחות מתאים לראשית קריאה אלא לילדים שיכולת הקריאה שלהם יותר מפותחת ויכולים להתמודד עם כתב קטן יחסית והרבה מלל.  הספר מפורט איורים יפים ולדעתי מדויקים. הספר מחולק לתתי נושאים כמו: מערכות הגוף, המוח והחושים ועוד.  בדפים האחרונים יש בו התייחסות לעתיד, התייחסות לשיאי גינס הקשורים לגוף האדם ומילון מונחים. מומלץ מאוד לילדים סקרנים שיכולים להתמודד עם הרבה מלל.

4132_25102018153358_large

 אז לסיכום, מבחינתי כל עוד הילד רוצה לקרוא והספר מתאים לגילו ולרמת הקריאה שלו, ספרי מידע לילדים נותנים מענה מצוין לילדים “סרבני קריאה”. לכן, כמדיניות ספרייה אגף עיון הילדים רק גדל וגדל עם השנים.

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

תצוגה מקדימה

חנות הספרים/פנלופי פיצג'רלד

הוצאת הכורסא ותשע נשמות, יוני 2018  הספר הזה נח אצלי המון זמן, ספר קטן 144 עמודים סה"כ. בהתחלה התרגשתי מאוד, ספר על אישה הפועלת בניגוד לסביבה שלה, בריטניה של שנות ה60-70 שזו תקופה מרתקת בפני עצמה. עיירה קטנה, חנות ספרים, סרט שיצא...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

לדבר עם ילדים על רגשות ומשמעות האדם - הספרים שיעזרו לנו להתחיל

שלושה ספרים, כל אחד שונה ומיוחד בדרכו שנועדו לאפשר לנו ההורים לפתוח בשיחה עם ילדנו על מהן רגשות, מהי ההשפעה שלנו ושלהם על העולם וגם קצת בכלל על המשמעות של החיים. מה שבטוח, זה לא ספר שקוראים לפני השינה, נשיקה וחיבוק ולמיטה....

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה