הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 85

החל ממרץ 2017

שלושה ספרים נפלאים שהגיעו החודש לספרייה ונועדו לעזור לנו ההורים לדבר עם ילדנו על רגשות, תחושות וערך האדם

08/02/2019

שלושה ספרים, כל אחד שונה ומיוחד בדרכו שנועדו לאפשר לנו ההורים לפתוח בשיחה עם ילדנו על מהן רגשות, מהי ההשפעה שלנו ושלהם על העולם וגם קצת בכלל על המשמעות של החיים. מה שבטוח, זה לא ספר שקוראים לפני השינה, נשיקה וחיבוק ולמיטה. לא, צריך לדבר עליהם, לקרוא בהם כמה פעמים, לתת לילד להיכנס קצת למחשבות שלו ואז לתת את הבמה להביע אותם.

העצב שרצה אהבה/אלה ויינטראוב,אדמונית הוצאת ספרים, 2018

נתחיל מסוף הסיפור:

“ספר זה נכתב בשם כל הרגשות.

הוא מלמד את כולנו איך להרגיש ומה לעשות.

כל הרגשות כולם חשובים,

אלה שטוב לנו איתם וגם הפחות נעימים”.

כך בעצמם מסתיים הספר החשוב הזה והפסקה הזו מסבירה את הכל, מיועד לדעתי לילדים בוגרים יחסית, לא לפני גיל חמש כי הוא קצת ארוך ועוסק בנושא מאוד מופשט הוא בא ללמד אותם עלה רגשות שבתוכנו. משהו שלנו המבוגרים זה מרגיש מובן מאליו אך לילדים לא תמיד, הם חשים דברים בפנים אבל לא תמיד יודעים לתת שם למה שהם מרגישים, לנו ולעצמם. הוא הולך ככה: בבית קטן גרה משפחת הרגשות, והמשפחה הזו אוהבת להיות בכל האנשים, הצמחים והחיות. בסוף כל יום כל הרגשות מספרות על היום שעבר עליהם ורק העצב שותק, הוא לא רוצה להיות עצב יותר הוא רוצה להיות אחר. בשלב הזה אנו נתקים בילד עצוב ובילדה שמזמינה אותו לשחק איתה. היא פותחת איתו בשיחה על הרגשות שבתוכנו, הנעימים והלא נעימים, הילדה מלמדת אותו לקבל את התחושה, במקרה הזה את העצב. “תלטף את הבטן ותגיד לה שזה בסדר שאתר קצת עצמוב. כשהיא תקבל את היחס, השמחה שוב תשוב”.  רק שבוע שעבר הייתי בהרצאה למבוגרים ובדיוק על זה היא דיברה, אנחנו צריכים להכיר את התחושה הלא טובה שלנו, לתת לה את המקום שלה ולשחרר אותה מאיתנו. אז הנה כלי נהדר לעשות את זה עם ילדים.

865y53g02o4oayg6j06p

קסם השמחה/איריס דהן, אוריון הוצאת ספרים, 2018

עוד ספר שנועד לעזור לילדים לעבד את הרגשות שלהם. הפעם אנו פוגשים ילדה המתעוררת בבוקר מלאה בהתרגשות לקראת היום החדש. הילדה שלנו, שבכוונה לדעתי אין לה שם, כי היא בעצם הילדה שבתוכנו, לומדת במהלך הסיפור על “קסם השמחה” ועל ההשפעה הענקית שיש לאדם העולם פשוט בגלל היכולת שלו להיות בשמחה, שמחה זה מדבק, זה משפיע על כולם.

 kesemhasimha1גגגג

יחיאל שתיל התאנה/דרור מל, אוריון הוצאת ספרים, 2019

את הספר הזה כתב בחור צעיר בשם דרור מל עוד כשהיה נער, לאחר שירותו הצבאי דרור מצא את מותו במדבר המלח בבולביה , 20 שנה לאחר מכן משפחתו מחליטה להוציא את הספר לאור.  לא יאומן שספר עם כל כך הרבה עומק נכתב על ידי משהו כל כך צעיר. יחיאל שתיל התאנה צעיר מחפש תשובה לשאלה שלדעתי כולנו שואלים – איזה טעם יש לחיים?”. הוא שואל את הפרה, את כוכב הצפון, את הר הבנטל הזקן כל אחד מהם נותן לו תשובה אחרת, כי ביננו, טעם החיים הוא אישי לכל אחד. בסופו של דבר, תהנה מהחיים, תטעם מהם, תעריך אותו, תאוהב אותם ויותר מכל את עצמך, לאחר המון שנים, כאשר הוא כבר עץ מבוגר מלא פרי, הוא מעביר את הידע הזה הלאה, לציפור קטנה שגם היא מחפשת תשובה. סיפור מעורר מחשבה שמאפשר נקודת התחלה לשיחות מעמיקות עם הילדים.

 YehielCoverגגג

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מה יקרה אם? 10 שאלות שילדים שואלים לפני כיתה א'

ספר חדש בתחום ספרי הכנה לכיתה א יצא הקיץ לחנויות. בכנות יש שלל ספרים בז'אנר הזה, חלקם מצויינים וחלקם פחות. הספר הזה בהחלט בולט על פני מדפי הספרים כי הוא פשוט אחר.  הספר מורכב מ10 שאלות שילדים שואלים לקראת כיתה א'.  לכל שאלה...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

שלושה ספרי ילדים חדשים ומיוחדים על המדף.

ספרי ילדים חדשים ומיוחדים כל אחד במינו הגיעו לספרייה וזה לכשעצמו חגיגה גדולה. יום הלדת לאילנה/לאה גולדברג, ספריית הפועלים,2019 את לאה גולדברג ויצירותיה לא צריך להציג לדעתי, כשחושבים על סופרות ומשוררות שהן נכס צאן ברזל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה