הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 146

החל ממרץ 2017

שנת 2019 רק התחילה וכבר יצאו לאור שלושה ספרים שכדאי להכיר

08/02/2019

ספרי ילדים חדשים ומיוחדים כל אחד במינו הגיעו לספרייה וזה לכשעצמו חגיגה גדולה.

יום הלדת לאילנה/לאה גולדברג, ספריית הפועלים,2019

את לאה גולדברג ויצירותיה לא צריך להציג לדעתי, כשחושבים על סופרות ומשוררות שהן נכס צאן ברזל בעולם הילדים, השם שלה נמצא בראש הרשימה. לכן, ספר חדש, לא מחודש אלא חדש שלא הודפס לפני כן זו עובדה שאותי מרגשת ביותר. הספר הזה מכיל בתוכו את כל הטוב שבלאה גולדברג, החרוזים נפלאים, האיורים של גיל-לי אלון קוריאל פשוט נפלאים.  קריאה בכריכה האחורית מעלה כי זה ספר שניתן במתנה לילדה אילנה לפני 70 שנה ומאז היא שמרה עליו מכל משמר, אילנה בעצמה היום היא כבר סבתא לילדים והחליטה שהגיע הזמן לחשוף את הספר לעולם ואל כך נשאר רק להודות לה.

 כריכה_יום_הלדת_לאילנה(2)

שד משחת/בנג’י דיוויס, הוצאת שוקן לילדים, 2019

 ספר מקסים בשני קולות של סופר הילדים המוכשר בנג’י דיוויס. מספר על שד משחת שיוצר מהומה ברחבי העיר, דברים נעלמים, ילדים מפחדים. מידי פעם משתנה קול המספר ומרגיע ומציין כי מה שנדמה לנו אינו אמיתי אלא פרי הדמיון.  לכם אגלה כי הדברים שנעלמו נועדו לשמש קוף בידור קטן שבסך הכל רצה להשתחרר ולברוח.   הספר מעולה לפתוח שיח עם הילדים, על גניבות/השאלות, חששות, ההבדל בין מה שחושבים ומדמיינים לבין מה שקורה במציאות ואצל הילדים הפרטיים שלי גם עזר לפתוח שיחה עמוקה ביותר על מוסריות, על רצון חופשי, על שימוש בבעלי חיים לצורך בידור האדם ובכלל מה התפקיד של האדם בעולם הזה שלנו. כך שלדעתי הוא ממש אוצר.  גם מבחינת האיורים הספר הזה הוא אוצר, הם מספרים את הסיפור יותר מהמילים, מהבחינה הזו אין לו התחלה אמצע וסוף, האיורים בכריכה ובדפים הפנימיים עוד לפני שמופיע הטקסט הם חלק בלתי נפרד ממנו.

 18-0920f

לפיד השלום/דורון ארז, ספרית דורון עפרון, 2018

ספר שני של דורון ארז שנמצא אצלנו בספרייה והוא נפלא לא פחות. בספר אנו פוגשים את יותם שחולם להיות בנאי וכחלק ממשחק ילדים הם בונים קיר לבנים מחוץ לביניין הדירות שלהם, קיר זה מאוד מכעיס את רפאל בעל המבנה שדורש לפרק את המפגע. אבא של יותם, כניסיון להרגיע את בנו מספר לו על “לפיד השלום” שעזר לשני שבטי אינדיאנים יריבים לדבר ולהגיע לשלום.   יותם מחליט להשתמש “בלפיד” כדי לדבר עם בעל המבנה. כשיותם מסביר לאיש מה הם עושים, במקום ישר לצאת למחאה, הוא מרכך אותו ומזכיר לו איך פעם גם הוא היה ילד. זה עבד. הספר מלמד את הילדים את כוחה של המילה ואיך לפעמים כל מה שצריך זה “לפיד” אמיתי או מחומר אחר, משהו שיאפשר שיח בין הילדים. כמו מקל הדיבור בגן או ספסל הידברות בחצר בית הספר. מומלץ בחום.

 80000243744b

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מסע אל החיים/גיום מוסו

מסע אל החיים/גיום מוסו, הוצאת כנרת זמורה-דביר, 2019  כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא קוראת כמעט ספרי מתח, בעבר קראתי את כולם, היום אני במודע נמנעת. פרט לסופר אחד שאני מאוד אוהבת וזה גיום מוסו הצרפתי. לספרים שלו צריך לפנות יום...

תצוגה מקדימה

סוכנות בילוש מס' 2/הורסט ירן ליאר – ההמלצה שלי לשבוע הספר לגילאים הצעירים

למרות השם המבלבל "סוכנות בילוש מס' 2" מדובר בכרך ראשון בסדרה ואנחנו בהחלט נחכה להמשכים כשיתורגמו לעברית. הספר מספר על צמד ילדים-בלשים, טיריל ואוליבר שהם הבעלים של "סוכנות בילוש מס'2", למה 2? כי הדוד שלהם הוא הבעלים של סוכנות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה