הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 82

החל ממרץ 2017

אספן המילים/פיטר ה’ רינולדס. 2019, כנרת בית הוצאה לאור

ספר חדש ומקסים בדיוק כלבבי הגיע לספרייה. אספן המילים, כבר מהשם ומהכריכה אי אפשר שלא לפתוח את הספר ולשקוע לתוך ספר ילדים קסום, עם מסר עוצמתי שמועבר כל כך יפה.

הספר נוגע בחלק הכי בסיסי שלנו כבני אדם, היכולת שלנו לתקשר באמצעות מילים. וכולנו יודעים עד כמה גדול הכוח של המילה, מילה טובה יכולה להשפיע על כל היום שלך, מילה משפילה ממשהו שמעריכים יכולה להישאר חקוקה בליבנו שנים. 

בספר אנו פוגשים את ג’ים שהתחביב שלו זה לאסוף מילים, מילים שהוא שומע ברחוב, בשיחות עם אנשים, בשלטי חוצות. הוא אוסף אותם על פי קטגוריות – מילים קצרות כמו רן, רז ושר, מילים עם צליל זר כמו פוטוסינתיזה וארומטי ועוד המון סוגים של מילים, את כולם הוא שמר באלבומים מסודרים. עד שיום אחד האלבומים נפלו לו מהיד וכל המילים התפזרו והוא גילה שאם מערבבים מילים קורים דברים נפלאים והוא החל לכתוב שירים ולהעביר את המילים שלו הלאה.

הספר הזה פוגש אותי בדיוק בשבוע שבו בני בן ה8 וחצי התעורר בבוקר בטענה שיש לו שיר בראש. כמובן שלאחר שהוא שר לי אותו מיהרתי לפתוח מחברת ולתעד את השיר.

וכמו שכל אמא גאה עושה אני כרגע משוויצה:

” עדין חושך  ולי לא אכפת.

אפילו שהלב שלי רק עכשיו נפתח.

עדין הפחד עולה לי למעלה

והראש שלי חי בשמחה”

כתב יוגב סימן טוב, 13.1.19.

WhatsApp Image 2019-01-11 at 14.57.13

יש לי הרגשה שהמחברת הזו תמשיך ותתמלא בשירים ותובנות

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

חנות הספרים/פנלופי פיצג'רלד

הוצאת הכורסא ותשע נשמות, יוני 2018  הספר הזה נח אצלי המון זמן, ספר קטן 144 עמודים סה"כ. בהתחלה התרגשתי מאוד, ספר על אישה הפועלת בניגוד לסביבה שלה, בריטניה של שנות ה60-70 שזו תקופה מרתקת בפני עצמה. עיירה קטנה, חנות ספרים, סרט שיצא...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

לדבר עם ילדים על רגשות ומשמעות האדם - הספרים שיעזרו לנו להתחיל

שלושה ספרים, כל אחד שונה ומיוחד בדרכו שנועדו לאפשר לנו ההורים לפתוח בשיחה עם ילדנו על מהן רגשות, מהי ההשפעה שלנו ושלהם על העולם וגם קצת בכלל על המשמעות של החיים. מה שבטוח, זה לא ספר שקוראים לפני השינה, נשיקה וחיבוק ולמיטה....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה