הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 68

החל ממרץ 2017

משהו קטן לכל גיל, קצת שונה הפעם, שאיתם אני בוחרת להתחיל את השנה החדשה

 למבוגרים: דירה בפריז – גיום מוסו

 2018, הוצאת כנרת ספרים

 לונדון, שבת אחת לקראת הצהריים.

עדיין אינך יודעת זאת, אבל בעוד פחות משלוש דקות תתמודדי עם אחת החוויות הכואבות בחייך. חוויה שלא צפית, אבל תצלק אותך בכאב, כמו כוויית ברזל מלובן על עור עדין.”

 במילים הללו, גיום מוסו, בסגנון כתיבה שייחודי לסופר המיוחד הזה, מצליח למשוך אותנו לתוך עוד ספר מצוין שלו. אחד הסופרים האהובים עלי בשנתיים האחרונות, בין היתר בגלל שכל ספר שלו שונה ומיוחד, בסגנון, בנושא, בדמויות. רק בדבר אחד הוא עקבי בכל הספרים שלו, אתה יודע איך הספר מתחיל, אתה לא תצליח לחזות איך הספר יגמר. אז גם בספר הזה, במהלך הקריאה כל פעם שהיה לי ברור איך העלילה מתקדמת הגיע פיתול בעלילה שלקח אותי למקום אחר לגמרי. התכוונתי לשמור את הספר הזה לחופשת הקיץ, לשבת בנחת על שפת הבריכה, הוא אפילו לא הגיע למזוודה. נקרא בנשימה אחת עוד לפני הטיסה.

תקציר הספר

 דירה בפריז

לנוער (ולא רק) אוטיסטה: סיפור מחייו של נער עם אוטיזם + אוטיסטה 2 – דניאל עמית

2018, הוצאת מיקה

שני ספרי קומיקס המיועדים לילדים בוגרים ונוער. את הספרים הללו יצר דניאל עמית, נער בין 17 אשר אובחן על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה בגיל שנתיים. במודבר בנער רב כישורים ויכולות:הוא שר ומנגן, מלחין שירים ומצייר המון ובעיקר קומיקס.

הספר מאפשר לנו הצצה לעולם של מתבגרים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, ציורים מדהימים, סיפורים מהחיים האמיתיים ובתקווה ישמש כגשר להבנה בין בני הנוער המתמודדים עם אוטיזים לבין חבריהם.

 אוטיסטיה משולב

לילדים: כך הפכנו למשפחה/הילה מידן

2018, הוצאת אורון

ספר ילדים חשוב. בספר אנו פוגשים את גלי בת השלוש שמתחילה לתהות למה אין לה אבא. בהסברים פשוטים, מלווה באיורים מקסימים של מיכל זינגר, אמא של גלי מספרת לה על מגוון המשפחות הקיימות בחברה המודרנית בדגש על משפחות חד הוריות.  תרומות זרע, הפריות, משפחות חד מניות והמסר של הסיפור הוא פשוט מסר של אהבה.

הורד (3)

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פרידה מהמוצץ - ארבעת המומלצים שלי להורים ולילדים

השבוע הגיע  ספר חדש לספרייה והצטרף למדף "גמילה ממוצץ" שלנו, החלטתי שזה הזמן ליצור סוף סוף קצת סדר בין כל הספרים הללו. כרגיל אזכיר שיש עשרות ספרים בנושא וכל אחד שונה ואחר, לכל אחד יתרונות וחסרונות ובסקירה הזו אתייחס רק...

תצוגה מקדימה

ספרי מידע לילדים – חדש על המדף

כמנהלת ספרייה לא פעם יש לי דיון אולי אפילו ויכוח עם חלק מהמורות המגיעות בבוקר. יש כאלה שמאפשרות לילדים לבחור כמעט כל ספר שהם רוצים, כל עוד הוא מתאים לגיל ולרמת הקריאה. ויש מורות שמגבילות, לדעתן: קומיקס, קפטן תחתונים וספרי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה