הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 139

החל ממרץ 2017

ספר שיש בו הכל, הומור, היסטוריה, אהבה, דרמה, חברות ובקיצור – ספר על אנשים

12/07/2018

מכירים את זה שכשמתחילים ספר, נשאבים תוך דקות פנימה ואז פתאום הוא מסתיים לכם? בלי התראה, בלי להתכונן?

זה בדיוק מה שקרה לי עם הספר המיוחד הזה “גברת בירד היקרה”, הוא נגמר לי מהר מידי, השאיר אותי עם טעם חזק של עוד.

ההיגיון אומר שעכשיו אני אציין “טעם של עוד למה?”, אז זהו, שהתחלתי לפרט למה הרגשתי שהספר הספיק באמצע ואילו עוד דברים אני עוד רוצה לגלות על הגיבורות ולראות לאן הן יפנו, האם החברות תחזיק מעמד, האם הן יתאוששו מן המלחמה הקשה ועוד ועוד ועוד, אבל שמתי לב שכל מה שכתבתי נחשב בגדר “ספויילר” אז מחקתי.

הספר המקסים הזה לוקח את הקרוא לתוך תקופת הבליץ הקשה, הנאצים מפגיזים כמעט כל לילה את לונדון.  מתוך הקושי, החרדות, והאובדן אנו פוגשים בחורה צעירה ואופטימית שמנסה לשרוד, להשפיע ולהגשים את החלום שלה להיות כתבת עיתונות מלחמה.  לכן היא מתפטרת מעבודת ומתקבלת לעבודה במערכת עיתון מכובד, אך די מהר מתברר שהיא התקבלה לתפקיד של קלדנית לגברת בירד, כותבת מדור שאלות ותשובות ועורכת במגזין נשים גוסס.

הניגוד בין גברת בירד המיושנת, החסודה לבין גיבורת הספר, אמלין לייק הצעירה, מוליד סצנות הנעות בין צחוק לעצב. להנרייטה בירד אמות מוסר ברורות ביותר ורשימת נושאים אסורים למדור המכתבים שלה. לאט לאט מוצאת את עצמה אמלין שלנו מתוסכלת מעובדתה והיא מחליטה לעשות מעשה ולענות על חלק מהמכתבים בעצמה, תוך שימוש בזהותה של גברת בירד. מיותר לציין שכמו כל הונאה גם סופה של זו להתגלות. תערובת של קומדיית טעויות משלובת בדרמת מלחמה, ספר שבסופו של דבר בא להציג את הנשים של המלחמה, שציפו מהן להמשיך בחייהן כאילו אין מלחמה סביבן.  הדבר היחיד שאכזב אותי בספר הזה, הינו הגילוי כי זהו רומן הביכורים של הסופרת הנפלאה הזו, אני מקווה שלא אצטרך לחכות יותר מידי זמן לספר נוסף שלה, אולי אפילו איזה ספר המשך קטן, כי אני נשארתי סקרנית לדעת מה קורה מחר לאמלין לייק וחברתה באנטי.

הספר זמין בחניות הספרים, בספריות ובאפליקציות השונות. אני קראתי דרך אפליקצית עברית

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

תצוגה מקדימה

משפחה יוצרת מן הכלל

החודש מי ששם לב, חל לו "חודש פברואר יוצא מן הכלל" מיזם של החברה למתנ"סים . הוא מתקיים לראשונה בפריסה ארצית של כ190 ישובים, מה שלא כולם יודעים זה שהוא התחיל לפני 4 שנים אצלנו במתנ" בכפר תבור, רצינו לחולל שינוי בקהילה שלנו, להפוך...

תצוגה מקדימה

עלילות עוזי בוזי/אביטל בן ישי, 2019, צמרת הוצאה לאור.

ספר חביב המתאר את עלילות עוזי בוזי, ילד צעיר מלא בדמיון. בספר ישנם שני סיפורים. עלילות עוזי בוזי והאריה: עוזי בוזי מנסה לגדל אריה בבית והבית מתמלא מהר מאוד בקקי של...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה