הבלוג של ספריית כבר תבור

ד"ש מלילך הספרנית

בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.

עדכונים:

פוסטים: 53

החל ממרץ 2017

שנת לימודים מתקרבת לסיומה אלפי ילדים ייפרדו מגן חובה ויכנסו בשערי בית הספר בפעם הראשונה.  תקופה זו מלאה בחששות, פחדים והמון שאלות שאנו לא תמיד יודעים מה לענות או איך לענות, הספרים שנמצאים בספרייה עוזרים לנו יותר מפעם אחת לתווך לילד את החששות שלו, לתת להם מקום וגם להרגיע ולספק מענה לשאולות הרבות.

ישנם המון ספרי הכנה לכיתה א לילדים, רבים וטובים ואני גם לא מתיימרת להכיר את כולם, רק בספרייה שלנו יש קרוב ל10, בחרתי להעלות כאן את המומלצים שלי מתוך אלו הנמצאים בספרייה שיכולים לעזור להכין, עד כמה שאפשר לקראת המעבר הלא פשוט הזה.

1

כיתה אל”ף של אמא/נאוה מקמל-עתיר: ספר מקסים המתאר מצד אחד את ההכנות המקדימות לכיתה א’, קנית הילקוט, הכנת הקלמר ומצד שני את החששות מהיום הראשון ובמקרה של הילד תום, העובדה כי אמא, שבעצמה מורה לכיתה אל”ף לא תהיה שם איתו. לאמא יש דרך מעניינת להתגבר על המכשול ומוכיחה לתום, שהוא תמיד בלב שלה, גם אם היא לא פיזית שם איתו.

4

המסע המופלא לכתה א’/לירז טל: בספר אנו פוגשים את נועה הילדה, ערב כניסתה לכיתה א’. בעזרת מסע מרתק בדמיון עם אביה, היא יוצאת למסע מלא הרפתקאות במהלכו היא זוכה להציץ בכל מה שיקרה לה בשנה הקרובה ומקבלת תשובות לשאלות המטרידות  של היום הראשון: איך יהיה? מי תהיה המורה? האם היא תרכוש חברות חדשות?

2

ברוכים הבאים לכיתה א’/משה יהלום: ספר פשוט ומתוק המתאר את ההתרגשות של שני אחים במעבר מגן החובה לכיתה א’. הספר כתוב באותיות גדולות ובלשון בהירה כדי שיוכל לשמש גם להקראה וגם לקריאה.

אור ומור

מור ואור עולים לכיתה א’/גלילה רון פדר-עמית: שני האחרים מאוד מתרגשים מהמעבר לכיתה א’ אך יחד עם זאת הם מלאים בחששות. האם ילכו לאבוד במסדרון? איך יסתדרו ללא ארגז החול והנדנדות? הספר מספק תשובות לשאלות המטרידות את הילדים לקראת כיתה א אך בצורה מכבדת הנותנת מקום לילדים להביע את החששות שלהם

3

 

גבור/מיה סביר: ספר קצת שונה המתאר את הימים האחרונים של החופש הגדול ועדו בטוח שהוא מוכן לכיתה א’, אך אז מתגלגל לידיו גור כלבים קטן הזוכה לשם “גבור”, מי ישמור על גבור כשעדו בבית הספר? ואיך אפשר להפרד כשכל כך אוהבים. ספור מקסים על התחלות חדשות, חששות וחברות

a

שלום כיתה א’ – מדריך חויתי לכניסה בטוחה לבית הספר/קרין ג’נר:   ספר מאוד גרפי ומאיר עיניים אך יהיה צורך בקצת תיווך מאחר והוא מותאם לבתי הספר האמריקאים, זהו גם הספר היחיד ברשימה שאינו נכתב על ידי סופר/ת ישראליים.  הוא מציג את בית הספר כהרפתקה לילדים ותוך כדי עונה על שאלות המטרידות אותם.

עוד מהבלוג של ספריית כבר תבור

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בתו של סוחר המשי - טיול בווייטנאם של פעם

בתו של סוחר המשי/דיינה ג'פריס, הוצאת ידיעות אחרונות,  373 עמודים, 2018 כבר כתבתי כאן לא פעם על מחסום  "הספר השני", כשיוצא ספר ראשון בעברית ואני אוהבת אותו מאוד, במקרה הזה את "אשתו של מגדל התה" ואז חודשים ספרים אחר כך יוצא ספר...

תצוגה מקדימה

הראיון האחרון/אשכול נבו

אשכול נבו מבחינתי הוא סופר פעמון (זה מהעקומה), יש לו ספרים נפלאים שהולכים איתי כבר שנים כמו "משאלה אחת ימינה" (ממליצה אחרי הקריאה לצפות בהצגה של בית לסין המעולה לא פחות, ולא לשכוח טישו בכיס) או "שלוש קומות" שגמעתי בשקיקה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה