הבלוג של ליאת עיני

ליאת עיני

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2013

במקום עוגה ומתנה אני מציינת את יום ההולדת של המדינה בחמישה דברים שאני מאד אוהבת בה, וכדי שלא תחשבו שאני שמחה מדי, יש גם משהו שאני ממש לא אוהבת

10/04/2013

אני אוהבת את המדינה שלי. בניגוד להרבה אנשים, אף פעם לא חשבתי לרדת מהארץ וגם המילה רילוקיישן לעולם לא עשתה לי את זה. טוב לי פה, כאן נולדתי, כאן נולדו בנותי, ההורים שלי, חברותיי ובכלל כל האנשים שאני מכירה. לכבוד יום הולדתה של המדינה קיבצתי חמישה דברים שאני אוהבת בה במיוחד.

שירי יום הזיכרון

אמנם זה היום הכי עצוב בשנה, אבל דווקא ביום הזה יש את השירים האהובים עלי ביותר. שירים של ארץ ישראל הישנה והטובה, כאלו שהיו מתנגנים אצלי בבית ואמא שלי הייתה שרה אותם בקולי קולות. הבטחנו יונה, חלומות ועוד כל מיני אריק איינשטיין למינהם. חבל שלא שומעים אותם יותר ברדיו.

חגים

כמה שאני אוהבת את החגים. יש באוויר אווירה מיוחדת. פתאום כולם משפחתיים כל כך ומברכים את כל הסובבים אותם ויש מין רגיעה כזו מהלחץ האינסופי, ובכלל יש את התקופה שלפני החגים ואחרי החגים שגם בה יש משהו מיוחד. כמובן שהדובדבן שבקצפת הוא מאכלי החג. אין כמו סופגניה חמה עם מלא ריבה שכולם דואגים לדקלם כמה קלוריות יש בה, וכמובן החרוסת הטעימה שאני לא מצליחה להתאפק וטועמת ממנה מהרגע שמתיישבים ליד שולחן הסדר והחג האהוב עלי הוא שבועות שכל מאכל בו הוא פשוט חגיגה.

ארוחת בוקר בבית מלון

אחרי שאוכלים ארוחת בוקר בבתי המלון בישראל קצת קשה להנות מארוחת בוקר בבתי מלון בחו”ל. השפע שיש בארץ הוא בלתי נתפס, על גבול הטירוף. פנקקים, ג’חנונים, ירקות, פירות, גבינות, חביתות. מחדר אוכל בארץ לא תצאו אף פעם רעבים, ובמקרים מסויימים לא תוכלו לזוז מרוב העמסת יתר. לא חושבת שיש בנאדם שהגיע לבית מלון בארץ ולא דאג להתעורר לארוחת בוקר. פחות כייף לראות את המשפחות שמכינות סנדוויצים ומכניסות לתיק אוכל, אבל בשלב זה אנחנו בדברים אהובים ובאווירה חיובית.

שכנים

אין כמו שכנים טובים, ולשמחתי עד היום בכל מקום שגרתי היו לי שכנים טובים. לפחות דלת אחת שאני יכולה להיכנס. היום בעידן שבו יש סופר במרחק חמש דקות נסיעה או הליכה כמעט מכל בית (חוץ מישובים במדבר או בגליל כנראה), כבר לא צריך לבקש ביצה או סוכר, אבל עדיין נעים לדעת שיש שם מישהו בשבילך ששמח על בשורה טובה, עצוב כשמשהו לא מסתדר לך ובעיקר שהילדים מרגישים בנוח להיכנס כמעט מבלי לדפוק בדלת.

קרבה

הכל קרוב בארץ. גם פיזית וגם נפשית. רוצים לראות איזה נחל יפה? נכנסים למכונית ובמרחק של שעה נסיעה כבר אפשר לשכשך במים. מעדיפים איזה שופינג בקניון? רק תבחרו לאן לנסוע. הכל באמת קרוב וזמין ולא צריך לנסוע מרחקים עצומים רק כדי להגיע לאיזה אירוע או לאטרקציה לילדים. וכמובן שאי אפשר בלי הקרבה למשפחה. כן, אני יודעת שלא כולם חושבים שזו קרבה מבורכת, אבל איכשהו אנחנו מוצאים את עצמנו בכל הזדמנות “קופצים” להורים שלי כי הם תמיד בדרך, ואם לא, אנחנו מובילים את הדרך לשם.

לא אוהבת  – לא מכבדים אחד את השני

אני באמת חושבת שיש פה אנשים אדיבים ונחמדים, מה שנקרא “ארץ ישראל היפה”. אבל ופה האבל הגדול, יש אנשים שחושבים שזמנם יקר יותר מכל אחד אחר. הם בטוחים שאם הם יעקפו בתור בנתב”ג או בקופה בחנות בגדים ביום שישי בצהריים כשכולם כבר רוצים להגיע הביתה, אף אחד לא יגיד להם כלום כי כולם היום יודעים שזה עלול להסתיים בשליפת סכין. למרות שאני משתדלת להיות רגועה בדרך-כלל, הם ממש מוציאים אותי מדעתי, אבל חוץ מזה יש לנו ארץ נהדרת.

עוד מהבלוג של ליאת עיני

Thumbnail

לאמא יש חיים

יש המון סיבות למה כדאי לעשות ספורט. אפשר לקרוא עליהן באינסוף מאמרים ומחקרים שמציגים עובדות על מניעת מחלות, שיפור אורח ואורך החיים ועוד כל מיני נתונים חשובים אבל לא מעניינים וכנראה גם ממש לא עובדים על אף אחד. לעולם לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

הדברים שאתם לא רואים

לפוסט הקודם היו כל מיני תגובות, בעיקר משמחות אבל היו גם אנשים שדאגו להגיד לי שזו לא חוכמה שאני עושה ספורט כי נראה שהכול קטן עליי ושממש קל לי....

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

הערות קטנות ומעצבנות

כשפתחתי את בלוג הריצה הייתה לי מטרה ברורה - לשתף אתכם באימונים שלי ובעיקר בחלום להצליח לרוץ חצי מרתון (21 ק"מ). היה לי גם שם לבלוג, קראתי לו "המרוץ...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים