הבלוג של ליאת עיני

ליאת עיני

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2013

דרך הריצה אני מצליחה להעביר לבנות שלי מסרים על התמדה, אושר, עצמאות, זוגיות ובריאות. מי היה מאמין שאימוני ספורט יעשו כל כך טוב למשפחה שלנו

23/09/2014

יש המון סיבות למה כדאי לעשות ספורט. אפשר לקרוא עליהן באינסוף מאמרים ומחקרים שמציגים עובדות על מניעת מחלות, שיפור אורח ואורך החיים ועוד כל מיני נתונים חשובים אבל לא מעניינים וכנראה גם ממש לא עובדים על אף אחד. לעולם לא שמעתי מישהו אומר – “התחלתי לרוץ כי קראתי שריצה מפחיתה את הסיכון לשבץ מוחי ב-24 אחוזים”. גם לא שמעתי מישהי שהתחילה לעשות ספינינג כדי לחיות עוד שלוש שנים. אנשים בדרך כלל מתחילים לעשות ספורט כי הם רוצים לרדת במשקל ו/או לחטב את הגוף. זו הסיבה הרשמית של רוב האנשים, ועם הזמן חלקם מבינים שיש דברים מעבר לסיבה הזו שהם לא פחות חשובים.

צילומים: רונית כהן ואורי טאוב

מכיוון שכבר כתבתי על כל הסיבות שכדאי לעשות ספורט, הפעם אספר לכם על הסיבה הכי חשובה והיא ההשפעה שיש לריצה על הבנות שלי:

1. העולם לא סובב סביבן – ידוע וברור שילדים מסתכלים על ההורים שלהם ודרכם לומדים איך להתנהג, לדבר ובמקרים רבים גם לחשוב. כשהבנות שלי נולדו, במשך חמש שנים לא יצאתי מהבית אם לא הייתי חייבת. כל דקה פנויה הקדשתי להן ולצרכים שלהן ובזמן שנשאר הייתי כל כך מותשת שהלכתי לישון. כשהן קצת גדלו הרשתי לעצמי לאט לאט להתחיל לחזור לחיים שם בחוץ ונרשמתי לחדר כושר. בהתחלה היה בכי בפעמיים בשבוע שהייתי יוצאת בערב מהבית. בטח הן חשבו לעצמן – איך אמא מעיזה לעזוב אותנו ככה. אבל לא ויתרתי, וגם אבא שלהן נתן לי גיבוי מלא, שזה לא פחות חשוב. אמר “יהיה בסדר” כשראה את המבט שלי וידע שאני מתלבטת אם לוותר, וככה הן למדו שהעולם לא סובב סביבן.

2. בשביל הצלחות צריך להתמיד – הרבה פעמים אין להן כוח ללכת לחוג או בכלל להשקיע במשהו למרות שחשוב להן להצליח. הן רואות את המאמץ שאני משקיעה כדי להשיג את המטרות שלי, שומעות אותי אומרת בערב שאין לי כוח לצאת לרוץ אבל יוצאת למרות הכול ומבינות שכדי שדברים יקרו צריך לעבוד קשה, והדרך לפעמים ארוכה אבל משתלמת בסופו של דבר.

צילומים: רונית כהן ואורי טאוב

3. אנחנו אחראיות על האושר שלנו – הריצה היא חלק משמעותי בחיים שלי, וממש כמו שאני מספרת להן בארוחת ערב על דברים שקרו לי בעבודה, הן גם שומעות על הריצה, על האימון האחרון, הכאבים בשרירים, הקבוצה, החברות שתומכות ועוד ועוד. המסר שעובר להן – אנחנו אחראיות על החיים שלנו, לטוב ולרע. לא לחכות שמישהו או משהו יגרמו לנו לאושר אלא ליצור אותו בכוחות עצמנו.

4. זוגיות טובה – אחרי כל אישה שעוזבת הכול ויוצאת לרוץ שלוש פעמים בשבוע עומד בעל מפרגן ותומך. לא פשוט לצאת בשעת ארוחת ערב מהבית או בשבת בבוקר, ממש לא פשוט אבל כשהבנות שלי רואות שאבא שלהן מאחל לי אימון מוצלח ומתקתק את הערב כמו שרק הוא יודע הן מבינות שככה צריכה להיראות זוגיות בריאה. כשהן שומעות אותי מספרת לו בהתלהבות ששיפרתי את התוצאה שלי והוא מפרגן או שהוא מצטרף אלי כדי לעודד אותי במרוצים, הן לומדות על אהבה, כבוד הדדי, חברות, ובעיקר, הכי חשוב, פרגון ותמיכה. אותו הדבר קורה כשהוא יוצא לרכב על אופניים, אבל בניגוד אלי הוא לא מדבר על זה כל כך הרבה… בכל זאת גבר.

5. בריאות ולא משקל – הבנות שלי נמצאות בטרום גיל ההתבגרות. לצערי למרות שאני מקפידה לא להזכיר את המילים משקל-שומן-דיאטה בבית ההשפעות החיצוניות עושות את שלהן. בהשפעה שכן יש לי עליהן אני משתדלת לדבר על בריאות, לכבד הגוף, אפילו קצת לחבב אותו (בכל זאת, מנסה להיות מציאותית ולא לומר משהו שאני לא עומדת בו) ופשוט לאכול נכון ולזוז כמה שאפשר. הן רואות אותי ואת אבא שלהן משקיעים ומדברים על זה ומקווה שגם הן בכיוון הנכון. בנתיים נראה שכן, ימים יגידו.

צילומים: רונית כהן ואורי טאוב

הטיפ להפעם: כבר שמעתי יותר מפעם אחת את המשפט – “למה לשלם כסף על מרוץ? אפשר לרוץ לבד”, אז נכון שאפשר גם לבד אבל זה בדיוק כמו לרקוד בבית מול המראה או להיכנס למסיבה טובה. האנרגיות והאווירה יוצרות חוויה בלתי נשכחת. שני מרוצים שווים שאשתתף בהם ואני ממליצה עליהם בחום הם מרוץ הלילה של תל אביב שיתקיים ב-28 באוקטובר בערב – מסלול של 10 ק”מ באבן גבירול, רוטשילד, כיכר הבימה, דיזנגוף ופארק הירקון. מרוץ נוסף, בו יש מספר מסלולים, הוא מרוץ עלם חולון שיתקיים ביום שישי בבוקר ה-21 בנובמבר. מלבד האווירה הטובה, הכנסות המרוץ הן לטובת העמותה החשובה הזו אז גם רצים וגם תורמים. תבחרו מה מתאים לכם והצטרפו לחגיגת המרוצים, אין כמו לרוץ יחד עם עוד אלפי אנשים לידכם, אנרגיה מטורפת.

*****

צילומים: רונית כהן ואורי טאוב

עוד מהבלוג של ליאת עיני

Thumbnail

הדברים שאתם לא רואים

לפוסט הקודם היו כל מיני תגובות, בעיקר משמחות אבל היו גם אנשים שדאגו להגיד לי שזו לא חוכמה שאני עושה ספורט כי נראה שהכול קטן עליי ושממש קל לי....

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

הערות קטנות ומעצבנות

כשפתחתי את בלוג הריצה הייתה לי מטרה ברורה - לשתף אתכם באימונים שלי ובעיקר בחלום להצליח לרוץ חצי מרתון (21 ק"מ). היה לי גם שם לבלוג, קראתי לו "המרוץ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

10 פעולות שאתם חייבים לעשות בחופשה משפחתית

אתחיל בוידוי חושפני – אני אוהבת את אילת. למרות החום, למרות הערסים ולמרות הנסיעה הארוכה, יש משהו בעיר הזו שגורם לי לחזור אליה כל קיץ מחדש ולהתחכך בכל עם ישראל. לקראת הקיץ קבלו את 10 הדברים שיעשו את החופשה שלכם לחוויה בלתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים