הבלוג של ליאת עיני

ליאת עיני

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2013

האנשים המרעילים הם אלו שכביכול דואגים ורוצים שיהיה טוב, אבל עושים את הפעולה ההפוכה. כדי לצאת מאזור הנוחות ולהגשים חלומות חייבים להפסיק להקשיב להם

11/09/2014

כשפתחתי את בלוג הריצה הייתה לי מטרה ברורה – לשתף אתכם באימונים שלי ובעיקר בחלום להצליח לרוץ חצי מרתון (21 ק”מ). היה לי גם שם לבלוג, קראתי לו “המרוץ לחצי מרתון”. אבל רגע לפני פרסום הפוסט הראשון הצד הרציונלי שבי, זה שמוריד אותי מדי פעם לקרקע ובעיקר מערער את הביטחון, אמר לי להירגע. כמובן שהוא הצליח במשימה, לבלוג עד עכשיו אין שם ועד לרגע זה לא גיליתי לכם מה החלום. העדפתי להיות זהירה ולא לצאת בהצהרות מרחיקות לכת, כאילו מישהו מכם יתבע אותי אם לא אעמוד בהתחייבות.

IMG_8719

אוקיי, אז ברור לי שלבד אני לא אצליח. צריכה להקיף את עצמי באנשים אופטימיים, חיוביים, מפרגנים וכאלה שמאמינים שהכול אפשרי, כי גם אני כזו, פשוט צריכה דחיפה קלה. הבנתי שבדרך (הארוכה!) להגשמת החלום ובכלל בחיים אני צריכה להתחבר רק לאנשים שעושים לי טוב, ולא חסרים כאלה, פשוט צריך לחפש אותם טוב. במקביל, החלטתי להתרחק מאנשים מרעילים. האנשים המרעילים הם בדרך-כלל לא רעים. הם גם כנראה לא מודעים למה שהם עושים (מעדיפה לחשוב ככה) אבל הם דואגים בכל הזדמנות לתת את ההערות הקטנות האלה שכביכול מגיעות מדאגה ואולי גם מאהבה אבל מובילות לתוצאה ההפוכה. רוצים דוגמאות? בבקשה:

1. ”למה את צריכה לרוץ חצי מרתון? אח”כ תרצי לרוץ מרתון ואף פעם לא תהיי באמת מרוצה”. טעות, חברים. אני מאוד מרוצה. כשסיימתי לראשונה את מרוץ נייקי בשנה שעברה, הייתי בעננים. כששאלו אותי מה היעד הבא השבתי שאני רוצה ליהנות מהרגע ולא לחשוב הלאה. לגמרי גאה בהישג אבל חושבת שמטרות חדשות רק עוזרות להמשיך ולהתקדם.

2. ”ריצה גרועה לברכיים. זה הספורט הכי רע שיש. אולי תעברי לשחייה/פילאטיס/הליכה?” תודה על הדאגה אבל סוף סוף מצאתי ספורט שהוא הרבה מעבר לכושר ושריפת קלוריות אז בואו נסכם שאתם תדאגו לבריאות שלכם ואני לשלי.

צילום: רונית כהן ואורי טאוב

3. ”למה את מעלה לפייסבוק את הסטטוסים המתלהבים האלה על הריצה? למה זה טוב?” (נשבעת לכם, אמיתי לגמרי) הסטטוסים ה”מתלהבים” שלי והתגובות שלכם משמחים אותי מאוד. דרך אגב, הם לא ממש מתלהבים. בחיים האמיתיים אני אפילו יותר שמחה ומאושרת מכל הסיפור הזה אבל אני מנסה להיראות קולית וקלילה לכן אתם לא ממש נחשפים להתלהבות בשיאה.

4. ”תגידי לי, אין לך חיים? אין מצב שאני אקום ביום שבת כל כך מוקדם”. יש לי חיים והם דווקא לא רעים בכלל. כשאני חוזרת הביתה מריצה, כשכל בני הבית עדיין ישנים אין רגע נפלא יותר מזה בכל השבוע. ואז לאט לאט כולם מתעוררים, אני עם אנרגיות שיא וכל היום שלי נראה אחרת. אמנם אני מרגישה כל שריר בגופי ולקראת אחה”צ מרגישה טוב טוב את העייפות אבל הנפש צוהלת משמחה.

5. ”טוב, נו, זה טרנד עכשיו, כולם רצים, כל אלה שבמשבר גיל ה-40, זה יעבור לכם”. אמנם אני עוד לא בת 40 אבל גם אין לי שום בעיה עם טרנדים. אני אוהבת את טרנד הבריאות ואת טרנד ההפחתה בבשר וכל טרנד שיכול לעשות לי טוב אני בעד. דרך אגב, באיזה שלב זה עובר מטרנד לאורח חיים? סתם, פשוט רוצה לדעת איך לתייג את עצמי, כחובבת טרנדים או כבעלת אורח חיים בריא.

האנשים המרעילים נמצאים בכל מקום בחיים. ברגע שיודעים לאתר אותם ואת אחד מ”משפטי הדאגה” שלהם קל יותר להתעלם, להנהן בראש ולהמשיך הלאה, בדרך שלנו, והם כבר ימשיכו לקורבן הבא.

צילום: רונית כהן ואורי טאוב

הטיפ להפעם: ריצה היא עסק די משעמם, לכן חשוב למצוא כל פעם דברים חדשים שילהיבו אתכם. אם זה מרוץ מעניין, מסלול חדש שעוד לא ניסיתם, פרטנר נוסף או כל דבר שיעשה לכם טוב. הדבר הבא שנראה לי מדליק ביותר ואפילו לא עולה כסף הוא תחרות ריצה וירטואלית בין רצי הבוקר לרצי הלילה. התחרות תתקיים במשך חודש החל מה-21 בספטמבר, באמצעות אפליקציית Nike+ והרעיון שמהלך התקופה יבדקו באיזו קבוצה רצים יותר קילומטרים – בבוקר או בערב.

הקבוצה המנצחת היא זו שתצבור את מספר הק”מ הרב ביותר, ומתוכה יוגרלו שמונה משתתפים (4 רצות ו-4 רצים) שיזכו לטוס ולהשתתף במרוץ נייקי בבנגקוק (עשרה קילומטר). אין לי ספק שאני בתוכו, בקבוצה של הערב, תצטרפו אליי? יהיה כיף ואני כבר מפנטזת על בנקוק, נשמע לי כמו חלום.

*****

צילומים: רונית כהן ואורי טאוב

עוד מהבלוג של ליאת עיני

Thumbnail

לאמא יש חיים

יש המון סיבות למה כדאי לעשות ספורט. אפשר לקרוא עליהן באינסוף מאמרים ומחקרים שמציגים עובדות על מניעת מחלות, שיפור אורח ואורך החיים ועוד כל מיני נתונים חשובים אבל לא מעניינים וכנראה גם ממש לא עובדים על אף אחד. לעולם לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

הדברים שאתם לא רואים

לפוסט הקודם היו כל מיני תגובות, בעיקר משמחות אבל היו גם אנשים שדאגו להגיד לי שזו לא חוכמה שאני עושה ספורט כי נראה שהכול קטן עליי ושממש קל לי....

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

10 פעולות שאתם חייבים לעשות בחופשה משפחתית

אתחיל בוידוי חושפני – אני אוהבת את אילת. למרות החום, למרות הערסים ולמרות הנסיעה הארוכה, יש משהו בעיר הזו שגורם לי לחזור אליה כל קיץ מחדש ולהתחכך בכל עם ישראל. לקראת הקיץ קבלו את 10 הדברים שיעשו את החופשה שלכם לחוויה בלתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים