הבלוג של ליאת אמסילי - כשאהבה ובישול נפגשים

liatamsi

בעיקר אמא של עמיתי וטוי טוי שיצו המחמד, חובבת מושבעת של קולניריה ומטבח.

עדכונים:

פוסטים: 206

החל מאפריל 2014

אתה יודע, בשבוע האחרון היא מבקשת לחזור לבית שלנו – אני רוצה לבית שלך ושל אבא. הסברתי לה שאבא  ואמא כבר לא גרים יחד.  יש לה בית עם אמא ויש לה בית עם אבא.

שלוש שנים ,  שלוש שנים של שתיקה רועמת וזועמת, שלוש שנים של ריחוק, שלוש שנים שאבדה האהבה. נשאתי אותה תשעה חודשים, ובתשיעי ילדתי בעצב (חצי שנה הייתי עצובה שלא בשליטתי). חזרנו הביתה מבית החולים והשיר הראשון שחיפשתי היה “רוב הזמן את אשתי” , השיר התנגן ואני החזקתי אותה ויבבתי בבכי קורע לב -אולי  זה היה היום שאולי חזיתי את הנולד, שרוב הזמן לא אהיה אשתך.

מעולם לא הרמת יד ולא קיללת אבל מהיום שהיא נולדה בחרת במילים חדות כסכין, הצלפת בי מילים מבלי להבין את ההשלכות שלהן, מילים שאולי לא הבנת מה הן יגרמו לי, מילים שחשבת שאמרת מתוך האהבה שלך אלי אבל אותי הן הרחיקו אלף שנות אור ממך.  בגללך שנתיים הלכתי בתחושה שאני חרא של אמא, שאני אמא רעה, מלאת רגשות אשם ואינספור הלקאות עצמיות. אהבת אותי, אני יודעת שאהבת אותי אבל הייתה לך דרך מוזרה להראות את האהבה שלך כלפי ואני לא הצלחתי ולא רציתי לקבל אותה.

הייתה בך התעוזה להעביר עלי ביקורת נוקבת  בתפקודי כאם, כרעיה וכאישה בכלל  ולרגע לא ניסית להבין מה עובר עלי, לא הבנת שלאורך הזמן ביטלתי את עצמי לחלוטין – מאישה חופשיה וחסרת דאגות הפכתי לאישה מלאת דאגות וחרדות ,  לאישה שהפכה את חייה מן הקצה אל הקצה , אישה שהפכה לאמא!!!! אישה שנשאה את  עול שגרת החיים (אני זו שדאגתי להכל מהכל) , אישה שהסבירה לך כמה וכמה פעמים שחייה השתנו ואתה את שלך המשכת כרגיל. זרקת עלי זין (גם אני הגעתי לשלב שזרקתי עליך זין גדול) אולי חשבת שאצליח לעבור “את זה” (אופס… לא).  לאט לאט החל הריחוק ,  כל אחד מאיתנו משך לצד שונה ובלילה כשידייך גיששו לאהוב גופי התכווץ ודחה את מגע גופך וההחלטה “הגורלית” החלה להתגבש, החושך כבר נסדק בתוך תוכי – לא הייתי מאושרת , לא היה לי טוב ובעיקר הייתי טעונה כלפיך. כמובן שעם הזמן הבנת שאין לנו סיכוי להמשיך יחד – לשנינו מגיע להיות מאושרים.

עם יד על הלב אתה אדם טוב, ואבא נפלא, אבל אתה כבר לא בשבילי (מגיעה לי קצת יותר אהבה, פרגון וגם ליטוף כשצריך)  מקווה בשבילך שבפרק ב’ תלמד להיות עוטף, אוהד ואוהב יותר .

ואני??? אני  אישה!!  אישה חזקה,לביאה, אישה שלאורך כל הדרך מעולם לא הייתה  תלויה בך (למרות שלא פעם הזכרת שאתה “מפרנס” אותי בשיא חוצפתך,  כן אני עובדת….) , אישה שבחרה לחיות לבד, אישה שבחרה להיות מאושרת וחופשיה.

אני כבר לא אשתך, רוב הזמן לא הייתי אשתך!

השיר הזה מלווה אותי מהיום שהיא נולדה , השיר הזה הוא סוג של מראה בשבילי (בחרתי לפרש אותו בדרך שלי),  ושלא תטעו לרגע –  הילדה שלי היא בבת עיני, היא הכוח שמניע את חיי,היא אהבת חיי!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של ליאת אמסילי - כשאהבה ובישול נפגשים

אל תתעצבי ילדה שלי

זו הפעם השנייה החודש שאת מרסקת ומנפצת לי את הלב לרסיסים. זו הפעם השנייה שאני כותבת על זה אבל הפעם זה כואב יותר ילדה שלי! את גדולה יותר ומבינה יותר וזו השבת השנייה שאני יושבת בשעה מאוחרת של הלילה עם מועקה בלב ודמעות שלא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

שניצלונים בטמפורה - מזרח ומערב נפגשים בצלחת אחת

לא סתם בחרו את השם נפטון לחברה שמביאה היישר לצלחתינו טעמים מכל קצוות תבל. נפטון אל הים אמר את דברו ופקד על רוחות השמיים להביא מרחבי העולם תבלינים ורטבים בכדי שיוכל לתבל את ארוחות השחיתות שלו... תבלין פילדלפיה מארץ...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

סליחה

חצי שנה עברה מהיום שבילינו שלושתינו יחדיו, חצי שנה שאת מבלה עם כל אחד בנפרד, חצי שנה מאז החלטנו להפריד כוחות, חצי שנה של תהפוכות רגשיות עבורך ילדה שלי . המגשרת אמרה , את עדיין קטנה, את תגדלי לתוך המציאות הזו. ...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה