הבלוג של ליאת בכרך - עיתונאית וכותבת תוכן

liat_b

עיתונאית וכותבת תוכן. בעלת הבלוג nashimbiz.com, שמכיל כתבות תוכן לנשים עצמאיות וכתבות תדמית לבעלות עסקים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2014

החופש הגדול בפתח. הבית שלי הפך לחדר מלחמה. מלחמה חסרת סיכוי בשעמום של ילדי. בינינו זה ממש כמו להילחם ברוחות רפאים, אבל איזו מן אמא אני אהיה אם אזניח פעילות הקיץ של ילדי?
האם גם הילד שלכם שואל אתכם (תוך כדי שהוא מטביע את אחותו) בבריכה העירונית “אמא, מה עושים אחר כך”?

המחשבה הראשונה שעוברת לי בראש, בכל שנה מחדש, זה הרצון להעביר קיץ בזול. או לפחות לא להוציא הרבה כסף. שהרי זמו איכות עם הילדים אינו דורש בהכרח הוצאה כספית בלתי מבוטלת.
האמנם? פניתי להתייעץ עם מורי ורבי, דר’ גוגל. בין האטרקציות החינמיות הבודדות שהוא המליץ עליהן היו מופעי רחוב במרכזי תיירות. כולנו יודעים מה המשמעות של הופעות חינם; דוכנים ביוקר. ואיך זה נגמר בסוף?
שלושה ילדים כפול חמישים דוכנים שווה שלושה ילדים מתוסכלים ואמא רצוצה אחת.
אטרקציה נוספת שמצאתי היא קמפינג בחניוניי לילה, אבל הקמפינג היחידי שאני מסוגלת לחשוב עליו באוגוסט הוא אוהל במרכז הסלון הממוזג שלי (עם או בלי שק שינה).
האופציה הבאה בתור כמובן היא צימר. צימר פשוט- פשוט לחמישה אנשים (במידה והוא מסכים לקבלם) עולה בין שמונה מאות לאלף שקלים ללילה בממוצע.
בתמורה לאלף ש”ח ללילה ניתן לקבל חדר כל כך פשוט שאיך שאתה מתעורר בבוקר אתה חש געגועים עזים לבית שלך (אפילו אם אתה גר בבית עם מטבח מפורמייקה כתומה שלא שופץ משנות השבעים).
אם אילו המחירים חשבתי לעצמי, למה לא ללכת למלון משפחתי קטן וצנוע. בעכו אולי בנהריה, או בירושלים. אך שומו שמיים המחירים נעו סביב האלף ומאתיים שקלים.
אם אילו המחירים חשבתי לעצמי , למה לא מלון נחמד באילת? התפלצתי. המחירים טיפסו לאלפיים שקלים בלילה וגם הכריחו אותי להזמין מינימום של ארבעה לילות.
אם אילו המחירים, נשמתי עמוק, אולי נטוס לחו”ל? בטח בקנדה מזג האוויר יהיה נוח.

בסוף הזמנתי אוהל ממוזג בערבה. חצי שעה נסיעה (בלבד) מאילת. והעברתי שבועות במסע שכנוע של כל החברים שלנו להצטרף. כי מה יהיה אם לילדים לא יהיה עם מי לשחק?
ואחרי חודש של טלפונים, בירורים וחפירות סגרתי פעילות לארבעה ימים.
נשאר לי לטפל בחודשיים פחות ארבעה ימים בלבד.
הילד שלי חזר מבית הספר עם עלונים וברושורים צבעוניים של קייטנות שונות ומשונות; קייטנת בוב ספוג, כייפת כדרות, קורס קיץ בהפרחת עפיפונים. הדבר המשותף היחיד לכולם היה המחיר המופקע.
הילדה חזרה מהגן עם רשימת אתרים שצריך לבקר בהם במהלך החופשה, כי ילמדו עליהם שנה הבאה, וחבל שרק היא לא תדע איך מייצרים חשמל, קוצרים חיטה ואת המתכון הסודי של קוקה- קולה.
בן הזקונים קטן מדי בשביל לבוא בדרישות, אבל בשבילו נאלצתי לשריין מקום מראש עם סבתא-סבא א’ וסבתא-סבא ב’. כי יש להם
עוד כמה נכדים וחופש גדול שלם.
וכך בעצם יוצא ששישה מבוגרים מקדישים חודשיים שלמים לשעשע שלושה ילדים משועממים.

עוד מהבלוג של ליאת בכרך - עיתונאית וכותבת תוכן

ויה דולורוזה / או הדרך מהבית לאוטו עם שלושה ילדים

ויה דולורוזה / או הדרך מהבית לאוטו עם שלושה ילדים מה קורה לך שאת צריכה להכניס שלושה ילדים קטנים לאוטו? נכון שלפעמים יותר פשוט להזמין את כל החב'רה מהגן הביתה. ואיך תמיד אצל אחרות זה נראה נורא פשוט, כאילו הילדים מדלגים פנימה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ומה אתם תעשו בזמן רעידת אדמה?

"בים לבן קבוצת שחורים קוטפת, בשדה כותנה קוטפת כל היום, או הו או החמה יוקדת, יוקדת כל היום" בארוחת ערב משפחתית, בעיצומו של חודש אוגוסט פרוע שבו אין דין ואין דיין ניסיתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אתמול התקשרה אלי המזכירה המחליפה של המזכירה הכועסת תמידית. קבענו תור להחזרת עוברים "בואי לאסוף את הילדים שלך מחר בשמונה וחצי בבוקר". בגמגום תוקפני עניתי לה "את ממש.. ממש... מממספרת בדיחות קרש." בלבי הייתי הרבה יותר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה