הבלוג של ליאת בכרך - עיתונאית וכותבת תוכן

liat_b

עיתונאית וכותבת תוכן. בעלת הבלוג nashimbiz.com, שמכיל כתבות תוכן לנשים עצמאיות וכתבות תדמית לבעלות עסקים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל ממאי 2014

שי

פתאום זה הכה בי. קשה לשים לב לאין, לחוסר בתוך החיים העמוסים ממילא. בין אמא תביאי לי מים, לבין  תקני לי כמו שיש בטלוויזיה, לקלישאה שכל אמא מכירה היטב: “את לא קובעת עלי”.

ואת? איפה את?

נדרשת לפקד על כל המערכה הזאת 24 שעות ביממה, וגם לתכנן אסטרטגיות עתידיות.

סיסטר, הפיוצ’ר מונח על כתפיך הצנומות: חולצה לבנה ליום שישי, להביא נבט חיטה לט”ו בשבט, להכין פשטידה לעוד טקס מיותר, להסיע, להחזיר, להתנדב. להתנדב? זה לאימהות טריות. את בוועד של ההנהגה המוסדית של בית הספר.

“מתוקה תנעלי סנדלים” אמרתי לה באוטומט בוקר לחוץ אחד, והמשכתי בענייני. תזמנתי 3 שניות ועם הפנים לכיור העמוס אמרתי בתקיפות “מאמי אנחנו מאחרים, תנעלי סנדלים”. כמה שניות לאחר מכן, עברתי לצרחות, “עכשיו. סנדלים. מאחרים”.

ואז היא נעמדה מולי עם חיוך וסנדלים ורודים.

“אמא, אני מוכנה כבר מזמן, אני פשוט מחכה לך”.

זאת תפנית בעלילה, וזה היה מולי כל הזמן, פשוט לא הקדשתי לזה זמן. הייתי עסוקה, אבל במה? זה הקטע איתו, עם הזמן. אנחנו חושבים, מתכננים, מבטלים הכל ומתחילים מהתחלה, והוא בשלו, מתקדם בקצב אחיד, בלתי ניתן לעצירה.

עד לאותו הבוקר, כשהייתי מבקשת ממנה לנעול נעליים, נהגה להרים נעל באוויר ולשאול לאיזה רגל היא מתאימה. אחרי שהייתי עונה וממשיכה בעיסוקי, הייתה הולכת אחרי ושואלת ברצינות תהומית, “ולאיזה רגל הנעל הזאת”?

זה הצחיק אותי כל פעם מחדש. בהתחלה הקפדתי לענות תשובות מתחכמות ומצחיקות, משם עברתי לתשובות רציניות, עד שלפעמים הייתי עונה מהמטבח, אפילו שהיא והרגליים שלה היו בסלון. זה לא הפריע לאף אחת מאתנו.

לפני כמה ימים היא חגגה יום הולדת 5. ולא שמתי לב מתי הטקס של הנעליים הסתיים, אולי כי החליפו אותו מנהגים חדשים, ואולי כי לא הסתכלתי טוב. הזמן, הוא אורח חמקמק. מגיח רק לרגע, ולפני שהספקת להתרגל, את כבר מאחרת למקום אחר.

כמה מילים על עסקים

אל תתנו לזמן שלכם לחמוק לכם מבין האצבעות. תסתכלו לו בלבן של העיניים, ותתכוננו . השנה, עונת החגים מתחילה מוקדם. לכל עסק יש מה לומר ללקוחות שלו לקראת ראש השנה. בין אם מדובר על שנה טובה, מבצע, או התחדשות. חודש אוגוסט, הידוע בכינוי המכובד גם עונת המלפפונים, הוא זמן מצוין לכתוב את כל המסרים ללקוחות שלכם לעונת החגים.

כפי שסינדרלה כבר למדה מזמן, כל נעל צריכה להיות מותאמת לרגל שלה.

דברו איתי, אני כותבת עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים ניולטרים, פוסט-בלוגים, כתבות עיתונאיות, פוסטים לפייסבוק, מאמרים, ברכות ועוד.

שלכם במרחק כמה כפתורים בלבד,

ליאת בכרך

054-6252104

עוד מהבלוג של ליאת בכרך - עיתונאית וכותבת תוכן

ויה דולורוזה / או הדרך מהבית לאוטו עם שלושה ילדים

ויה דולורוזה / או הדרך מהבית לאוטו עם שלושה ילדים מה קורה לך שאת צריכה להכניס שלושה ילדים קטנים לאוטו? נכון שלפעמים יותר פשוט להזמין את כל החב'רה מהגן הביתה. ואיך תמיד אצל אחרות זה נראה נורא פשוט, כאילו הילדים מדלגים פנימה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

ומה אתם תעשו בזמן רעידת אדמה?

"בים לבן קבוצת שחורים קוטפת, בשדה כותנה קוטפת כל היום, או הו או החמה יוקדת, יוקדת כל היום" בארוחת ערב משפחתית, בעיצומו של חודש אוגוסט פרוע שבו אין דין ואין דיין ניסיתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אתמול התקשרה אלי המזכירה המחליפה של המזכירה הכועסת תמידית. קבענו תור להחזרת עוברים "בואי לאסוף את הילדים שלך מחר בשמונה וחצי בבוקר". בגמגום תוקפני עניתי לה "את ממש.. ממש... מממספרת בדיחות קרש." בלבי הייתי הרבה יותר...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה