הבלוג של ליאת גלנץ

liat30

ליאת גלנץ נשואה+ 5, מנהלת מעון בהכשרתה ובנשמתה. רכזת הקואליציה לחינוך מלידה, הפועלת לשינוי מהותי בתחום הגיל הרך (גילאי לידה עד 3)

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מאפריל 2016

שמי ליאת גלנץ, נשואה+ חמישה.מתגוררת במושב טירת יהודה.

  החלטתי לפתוח את הבלוג הזה כדי להשמיע את קולם של עשרות אלפי הפעוטות ,המשוועים לשינוי אמיתי.

בהכשרתי ובנשמתי אני מנהלת מעון. במשך 8 שנים ניהלתי מעון מקסים ושובה לב.מעון קטן שמנה בתחילת דרכו 12 קטנטנים  ועם הזמן ,פרח וצמח לממלכה קסומה עם 80 מתוקונים.  במהלך השנים  זיהיתי אתגרים רבים. הקושי המהותי היה באיתור כח אדם ראוי, מקצועי ומוכשר.  התקנים במעונות היום לא הגיוניים ולא אנושיים !כיצד יתכן  שמטפלת אחת, האחראית על 6 תינוקות בגילאי  3 חודשים עד 15 חודש,על  9 תינוקות בגיל 15 חודש עד שנתיים ועל 11 פעוטות בגילאי שנתיים  עד שלוש, יכולה באמת להגיע לכל ילד וילד?להעניק לו מענה פיזי לצד מענה רגשי? להקפיד על כך שיאכל כראוי, שיטופל בצורה מיטבית,שבטחונו ובטיחותו תישמר,שיושם דגש על כל ההיבטים מבחינה חברתית ,רגשית,מוטורית ושכלית- שפתית ומעבר לכך שהכל יעשה בצורה רגועה, מחוייכת ולא מאולצת ? גם כאשר איתרתי בדרך “נס” מחנכות( לא ראוי לכנותן מטפלות !),עם אהבת ילדים טהורה,שעברו הכשרה מתאימה, הן נמלטו לדרכן (תופעה שהחמירה לאחרונה בעקבות רפורמת הסייעת השניה)לאור עבודה מאומצת, אינטנסיבית, שוחקת ובעיקר לא מתגמלת .

מעבר לכך היו עוד אי אילו מכשולים בדרך שהעיבו ,הכבידו, ציערו ובעיקר הגבילו . לפני כשנה החלטתי לעזוב את המעון שהיה לי לבית.המפעילים התחלפו והמקום הלבבי והתמים הפך לזירת קרב ,בה התגוששו על כבוד ומניעים אישיים.הרגשתי שלא אוכל לעשות את עבודתי נאמנה אם אשאר תחת מרותם  והעדפתי להתרחק מהמקום אותו בניתי ביזע ודמעות .לשמחתי ,לפני כחודשיים נבחרתי כ”רכזת הקואליציה לחינוך מלידה” כך שנשארתי לפעול בתחום הגיל הרך ,אשר קרוב לליבי ,אם כי מזווית אחרת.

הקואליציה לחינוך מלידה, מאגדת עשרות גורמים ,המעורבים בחינוך  לגיל הרך :מפעילי מעונות בכל המגזרים, מפקחות מעונות חינוכיות וארגוניות ,מדריכות חינוכיות ,מטפלות, מנהלות מעונות, פורום וועדי ההורים הישוביים וארגונים אקדמים כמכללת “בית ברל” וכמכללת “אפרתה”. פעילותה נעשית באמצעות “אנו עושים שינוי “(חל”צ) www.anu.org.il  ובתמיכת קרן ברנרד ון- ליר.

הקואליציה קמה בעקבות צרכים שעלו מן השטח ופועלת למען שינוי אמיתי בתחום הגיל הרך (גילאי לידה עד 3).

אנו פועלים לכך שהדגש יושם על הילד ולא על אמו המועסקת

אנו פועלים למען מסגרות מפוקחות ,ברות השגה, לכלל ילדי ישראל –לאור העובדה ש-77% מהילדים נמצאים כיום במסגרות פרטיות ופיראטיות.

אנו פועלים לטיוב המערכת ,פיקוח חינוכי ואכיפה,איוש בצוותים מקצועיים ומוסמכים ותנאי שכר הולמים ומכבדים.

אנו פועלים לשיפור התקינה ,כפי שנהוג במדינות ה- OECD .                                                                                                                                                          ומעל לכל אנו עושים כל שביכולתינו לדאוג לכך שגוף ממשלתי יקח אחריות אמיתית על גילאי לידה עד 3 וידאג לאוצרות היקרים לנו.

ב-30.3.16  התקבלה החלטה אמיצה מששת הארגונים הגדולים (ויצו, נעמת, אמונה, נשי חרות, בית יעקב ונאות מרגלית) שלא לפתוח את ההרשמה לשנה”ל הבאה תשע”ז למעונות היום,החלטה הנובעת מאחריותם כלפי הילדים וההורים ,מתחושת חוסר האונים בהתמודדות עם אתגרי השטח ובאין כל התייחסות לתחינתם מצד משרד הכלכלה.

הקואליציה לחינוך מלידה  תומכת בהחלטה זו , מחזקת את ידיהם וכבר גייסה עשרות ארגונים נוספים למהלך.

אנו פונים אליכם: הורים, צוותי חינוך, קרובים,מכרים ושכנים :הצטרפו אלינו ,תמכו והשפיעו! כי רק יחד נצליח לעשות שינוי אמיתי!

http://www.anu.org.il/group_messages/158.htm

לפרטים נוספים- [email protected]

שלכם ,

ליאת גלנץ- רכזת הקואליציה לחינוך מלידה

עוד מהבלוג של ליאת גלנץ

הקואליציה לחינוך מלידה- מי? מה? למה? כי חייבים שינוי ועכשיו!

שבוע טוב ומבורך :) ביום חמישי פורסמה כתבה בערוץ ה-1.צפיתי והזדעזעתי: [youtube RBRB4T1E1EM] אם שחשדה כי משהו לא מתנהל כשורה במעון של בנה, שלחה אותו למעון עם מצלמה נסתרת ולא האמינה למשמע אוזניה.  המטפלות שהיו אמורות להגן על...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מבית יעקב לבית חנינא- גשר של תקווה

לאור הנתונים המדאיגים ,המצביעים על כך  שרק 2% מילדי ישראל בחברה הערבית ו-10% מקרב הילדים בחברה החרדית זכאים למעון בחסות משרד הכלכלה ,ובהתחשב בעובדה שכיום 74% מנשות החברה החרדית...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה