הבלוג של ליאת גלנץ

liat30

ליאת גלנץ נשואה+ 5, מנהלת מעון בהכשרתה ובנשמתה. רכזת הקואליציה לחינוך מלידה, הפועלת לשינוי מהותי בתחום הגיל הרך (גילאי לידה עד 3)

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מאפריל 2016

חברים יקרים,

ראשית ברצוני להודות לכם על תרומתכם ועל הרתמותכם למאמץ שמטרתו שינוי היסטורי בתחום הגיל הרך. כל שיתוף וחתימה שלכם עוזרים להעלות את הנושא המהותי הזה לראש סדר העדיפויות הציבורי.שנית, חשוב לי לשתף אתכם בצמתים עליהם אנו חולפים בדרך כדי שתתרגשו יחד איתי

החודש הזה היה גדוש בארועים ובמפגשים משמעותיים ,שעזרו לנו לקדם את האני מאמין החינוכי שלנו :”כל ילד וילד בישראל, מכל חברה שהיא,זכאי לשוויון הזדמנויות,לנקודת זינוק שווה וראויה “. נשקיע – נגיע!!!ורחוק !!!

  • חשפנו לראשונה את הדוכן שלנו בכנס אר”וח (אקדמיה,רווחה וחברה)שהתקיים באוניברסיטה העברית ,ורתמנו א/נשים יקרים ומוכשרים לפעילות המבורכת.ח”כ טרכטנברג הודה קבל עם ועדה, שרק השטח יכול לעשות שינוי בתחום הגיל הרך ואף שיתף  את קמפיין המיילים שלנו כדי שלכל ההורים בארץ תהיה הזדמנות להשפיע על עתיד ילדינו.
  • נפגשנו עם היועצת הבכירה של שר האוצר, הגב’ ענבר יחזקאלי בליליוס, שהייתה קשובה והבינה היטב את האתגרים הרבים  בתחום ובינהם: מחסור בכח אדם ראוי ומוכשר לעבודה עם ילדנו, מחסור במבנים המותאמים להפעלת מעונות למרות תקציב קיים,קושי בירוקרטי בקבלת אישורים להפעלת המסגרות ולמתן דרגות ומעל הכל אי לקיחת אחריות של גוף ממשלתי על  גילאי לידה עד 3.

(נשמח לקבל מכם תמונות וסרטונים של מבנים רעועים ,המשמשים למעונות יום ,או ליקויים אחרים ,שיכולים לסייע  לנו בגיוס קשב ממקבלי ההחלטות).

  • פגשנו את הגב’ גלית יעקובוב ,מנהלת אגף בכיר מעונות יום ומשפחתונים במשרד הכלכלה ,אשר שיתפה אותנו במצוקות מהזווית שלה. הידעתם שעל מעל 2,200 מעונות ועוד אלפי משפחתונים וצהרונים אמונות 16 מפקחות? הידעתם שבמסגרת “חוק הפיקוח להגנה על חסרי הישע” יש חיוב לפקח על כל מסגרת בה מצויים מעל 3 ילדים בהשגחת מבוגר? כן כן… אותם 16 מפקחות אמורות לדאוג גם לזה… ומאחר ואין רישום מסודר באף  מקום (גם לא ברשויות המקומיות) של המסגרות הפרטיות והפיראטיות האלה (77% מהיקרים לנו בגילאי לידה עד 3 נמצאים במסגרות שכאלה) מצליחים לאתר אותם רק במקרה של תלונה בטיחותית או תברואתית. מחדל לאומי!!!
  • פגשנו את הגב’ לירית סרפוס,יועצת בכירה במשרד ראש הממשלה וסיפרנו לה שאמנם 23% מילדי ישראל “זוכים” למעון מפוקח , אך המצב חמור שבעתיים בחברה החרדית (רק 10% מצליחים לזכות במעון מיוחל )ובחברה הערבית (2% בלבד ).אנו יוזמים בקרוב סיור משותף בשטח , כדי שיוכלו לחזות במו עינהם בליקויים השונים ,המסכנים את בטיחות ילדינו, לצד נקודות האור המפיצות זיק של תקווה לעתיד מיטבי.
  • השתתפנו בראיונות וכתבות רבות בהן חשפנו מחדלים רבים ,שצריכים להיפסק באופן מיידי!

מצורפים בזאת קישורים חשובים ,הקליקו ותהיו בעניינים :

כתבה בנושא התעללות מילולית מצד המטפלות  במעון יום בחבל בנימין:

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

סכנה לחיי הילדים בגנים הפיראטיים

תגובותינו למהלך הקפאת הרישום במעונות היום לשנה”ל תשע”ז:

תגובה ראשונה

תגובה שניה

פרופ’ טרכטנברג סייר ביוזמתינו בגני הילדים ובמעונות בית יעקב: והבטיח :”אפעל להקמת מועצה לשוויון בחינוך הגיל הרך.”

כתבתה של הגב’ יערה שילה בדה-מארקר (בתגובה לכתבתה של מירב ארלוזורוב בנושא:”החרדים מנצלים לרעה את מדינת הרווחה”)

ובעקבות הכתבה השתתפותה בתוכנית “עושים סדר חדש”

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

 

ולבסוף, פוסט אישי של אימא שחוותה חוויות קשות במנועות לא מפוקחים.

 

                                                                                   בהזדמנות זאת מאחלת לכולכם חג שמח, חג של חירות אמיתית!

חג שבו תשבו עם יקירכם ותדעו שאתם עושים הכל למענם ולמען עתידם !

שלכם ובשבילכם,

                                                                                                      ליאת גלנץ- רכזת הקואליציה לחינוך מלידה

עוד מהבלוג של ליאת גלנץ

נעים להכיר : ליאת גלנץ- רכזת הקואליציה לחינוך מלידה

שמי ליאת גלנץ, נשואה+ חמישה.מתגוררת במושב טירת יהודה.   החלטתי לפתוח את הבלוג הזה כדי להשמיע את קולם של עשרות אלפי הפעוטות ,המשוועים לשינוי אמיתי. בהכשרתי ובנשמתי אני מנהלת מעון. במשך 8 שנים ניהלתי מעון מקסים ושובה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

הקואליציה לחינוך מלידה- מי? מה? למה? כי חייבים שינוי ועכשיו!

שבוע טוב ומבורך :) ביום חמישי פורסמה כתבה בערוץ ה-1.צפיתי והזדעזעתי: [youtube RBRB4T1E1EM] אם שחשדה כי משהו לא מתנהל כשורה במעון של בנה, שלחה אותו למעון עם מצלמה נסתרת ולא האמינה למשמע אוזניה.  המטפלות שהיו אמורות להגן על...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה