הבלוג של levhaisha

לב האישה

שמי ד"ר אביטל פורטר, מנהלת אשפוז קרדיולוגיה (ביניים לב) ומרפאת לב האישה, בבילינסון. פתחתי בלוג זה כחלק ממסע להגברת המודעות למחלות לב בקרב נשים. ב- 10.12 נקיים כנס ראשון בנושא: מחלות לב – גורם התמותה מספר 1 בקרב נשים.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוקטובר 2014

beach-193786

התסמינים למחלת לב בקרב נשים שונים מאלו המופיעים אצל גברים. זכרי, שגם הרופאים עדין לא לגמרי מודעים לכך, לכן אני ממליצה לכל אישה לקחת אחריות ולהיות ערה לתסמינים, בעצמה.

את חשה קוצר נשימה, כאבים בכל החזה והגב, בחילות, סחרחורות ועייפות? לכי להיבדק מייד.

זכרי גם כי עם הפסקת המחזור החודשי, כאשר רמת האסטרוגן בגוף יורדת, שיעור גורמי הסיכון למחלת לב עולה, למשל: עלייה בערכים של לחץ הדם ובערכי הכולסטרול, כמו  גם  עלייה במשקל ונטייה לחלות בסוכרת.

בקבוצת הסיכון נמצאות גם נשים לאחר היריון בסיכון שחוו סוכרת הריון, רעלת הריון, יתר לחץ דם או לידה מוקדמת. עוד נוטות לחלות במחלת לב, נשים הסובלות ממחלות דלקתיות,  כגון: דלקת פרקים כרונית. בנוסף, גם גורמים פסיכוסוציאליים, כמו דיכאון וחרדה, השכיחים יותר בקרב נשים, מקושרים לנטייה לחלות במחלות לב.

הדבר החם ביותר היום בעולם הרפואה הוא טיפול מניעתי. לכן, לכל אחת מאיתנו, כדאי  לאמץ אורח חיים הכולל טיפול מניעתי והרגלי חיים בריאים. אם  את משתייכת לאחת מקבוצות הסיכון – גשי מייד להיבדק וקבלי המלצות טיפוליות.  אם  חלילה את מזהה  תסמינים, החשודים כהתקף  לב, כפי שציינתי מעלה – מהרי  לקבל  אבחון  וטיפול. זכרי,  עם מאמץ קטן מאד ניתן  למנוע מחלת לב.

באופן כללי:

- בצעי בדיקות לב שגרתיות

- הפסיקי לעשן

- צמצמי צריכת אלכוהול (כוס יין אדום אחת ביום בכל זאת בריאה)

- הקפידי על התזונה וגם על משקל גופך ועל אחוזי השומן

- הקפידי על פעילות גופנית, לפחות 30 דקות מדי יום

טיפ קטן נוסף לסיום. עקבי אחר הערכים שלך באופן אישי ורציף. אם תדעי מה גובה לחץ הדם, מה ערכי הכולסטרול וכו’ – תוכלי לשלוט במצב ביתר קלות ולקחת את האחריות לבריאותך בידיים.

 ב- 10.12 נקיים, בסינמה סיטי בהרצליה את הכנס הראשון לרופאים העוסק בנושא: מחלות לב כגורם תמותה מס’ 1 בנשים.

עוד מהבלוג של levhaisha

תצוגה מקדימה

אדום עולה: יש עוד מה לעשות בעניין הגברת המודעות למחלות לב בקרב נשים

ב- 2004 החליט איגוד הלב האמריקאי (AHA) להתמודד עם אתגר. מחלות לב וכלי דם קטפו חיים של כמעט חצי מיליון נשים אמריקאיות מדי שנה, ואילו המודעות למחלות לב בקרב נשים היתה בחיתוליה.   נשים אמריקאיות רבות התייחסו למחלות לב בביטול, או...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

המטרה שלי: להגביר המודעות למחלות לב בקרב נשים

המודעות למחלות לב כגורם תמותה משמעותי בקרב נשים מתעוררת בעולם, אך עדין מאד נמוכה בישראל. המציאות מלמדת כי לא רק הציבור הרחב, ובכלל זה ציבור הנשים, חסר מודעות אלא גם...

תצוגה מקדימה

חווית הריון בסיכון גבוה? דאגי לבדק את הלב שלך לאחר הלידה

פ.א (שם  בדוי),  חשבה שהיא משתגעת. רק שבועיים  חלפו מאז ילדה, ובימים המאושרים במקום  להיות עסוקה ומתוזזת, היא מוצאת  עצמה עייפה, קצרת נשימה,  מרגישה ממש לא טוב. "את צריכה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה