הבלוג של levhaisha

לב האישה

שמי ד"ר אביטל פורטר, מנהלת אשפוז קרדיולוגיה (ביניים לב) ומרפאת לב האישה, בבילינסון. פתחתי בלוג זה כחלק ממסע להגברת המודעות למחלות לב בקרב נשים. ב- 10.12 נקיים כנס ראשון בנושא: מחלות לב – גורם התמותה מספר 1 בקרב נשים.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוקטובר 2014

heart beat

המודעות למחלות לב כגורם תמותה משמעותי בקרב נשים מתעוררת בעולם, אך עדין מאד נמוכה בישראל. המציאות מלמדת כי לא רק הציבור הרחב, ובכלל זה ציבור הנשים, חסר מודעות אלא גם המערכת הרפואית.

אני עוסקת בקרדיולוגיה כבר למעלה מ- 15 שנה, ובשנים האחרונות, עם החשיפה לתחום הרפואה המגדרית שמוביל בארץ פרופ’ מרק גלזרמן, סגן מנהל מרכז רפואי רבין-בילינסון ויו”ר Isragem, החברה הישראלית לרפואה מגדרית, נרתמתי, כל כולי, לנושא של הגברת המודעות למחלות לב בקרב נשים מתוך כוונה לשנות את הפרדיגמה הנפוצה – מחלות לב זה עניין גברי.

נשים! שיעור מחלות הלב וכלי הדם בקרבינו עולה משמעותית עם הגיל ומהווה גורם מרכזי לתחלואה ולתמותה, אף ביחס למחלות אחרות, לרבות, סרטן. ואנחנו לא מודעות לכך, ומסתבר שגם מרבית הרופאים שמטפלים בנו לאורך חיינו לא תמיד ערים לכך.

אז מה עושים? אפשר ללמוד מהאמריקאים. קמפיין Go Red שלהם מוביל לשינוי תודעתי ואנחנו מנסים ללמוד וללכת בעקבותיהם. אחת היוזמות של השנה האחרונה היא מרפאת לב האישה שהקמנו במרכז רפואי רבין – בילינסון. ייחודה של המרפאה בגישה ההוליסטית שהיא מביאה עימה. קרדיולוגים משלבים ידיים עם גניקולוגים, פסיכולוגיות ודיאטניות תומכות לכל אורך הדרך ומציעות טיפול מניעתי ואנחנו לא שוכחים לידע את רופא המשפחה ולהזמין אותו להצטרף לתהליך.

הרעיון הוא לשים את האישה במרכז, להביא למרפאה הנעימה שלנו את כל המאבחנים, המטפלים והתומכים הנדרשים במקום לטרטר את האישה ממחלקה למחלקה ומרופא לרופא. אם יש צורך, אנחנו מגיעים אפילו לחדר יולדות ומזמינים נשים אחר לידה, שחוו הריון בסיכון, להגיע למרפאה מייד אחר הלידה ולהתחיל בטיפול מניעתי לאלתר.

ב- 10.12 נקיים, בסינמה סיטי בהרצליה את הכנס הראשון לרופאים העוסק בנושא: מחלות לב כגורם תמותה מס’ 1 בקרב נשים.

עוד מהבלוג של levhaisha

תצוגה מקדימה

עקבי אחר הערכים שלך וקחי אחריות על בריאות הלב

התסמינים למחלת לב בקרב נשים שונים מאלו המופיעים אצל גברים. זכרי, שגם הרופאים עדין לא לגמרי מודעים לכך, לכן אני ממליצה לכל אישה לקחת אחריות ולהיות ערה לתסמינים, בעצמה. את...

תצוגה מקדימה

אדום עולה: יש עוד מה לעשות בעניין הגברת המודעות למחלות לב בקרב נשים

ב- 2004 החליט איגוד הלב האמריקאי (AHA) להתמודד עם אתגר. מחלות לב וכלי דם קטפו חיים של כמעט חצי מיליון נשים אמריקאיות מדי שנה, ואילו המודעות למחלות לב בקרב נשים היתה בחיתוליה.   נשים אמריקאיות רבות התייחסו למחלות לב בביטול, או...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חווית הריון בסיכון גבוה? דאגי לבדק את הלב שלך לאחר הלידה

פ.א (שם  בדוי),  חשבה שהיא משתגעת. רק שבועיים  חלפו מאז ילדה, ובימים המאושרים במקום  להיות עסוקה ומתוזזת, היא מוצאת  עצמה עייפה, קצרת נשימה,  מרגישה ממש לא טוב. "את צריכה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה