הבלוג של דלית-"לב שלם בית להיכרויות וייעוץ זוגי"

doly

דלית אלנתן- יועצת זוגית, מייסדת את "לב שלם בית להיכרויות וייעוץ זוגי". "לב שלם" מעניק לכם שירות אישי, מקצועי ומעמיק בשלבי הזוגיות השונים: החל משלב ההיכרויות וההתאמה הזוגית לאלו המחפשים בן/בת זוג מתאימים,דרך שלב... +עוד

דלית אלנתן- יועצת זוגית, מייסדת את "לב שלם בית להיכרויות וייעוץ זוגי". "לב שלם" מעניק לכם שירות אישי, מקצועי ומעמיק בשלבי הזוגיות השונים: החל משלב ההיכרויות וההתאמה הזוגית לאלו המחפשים בן/בת זוג מתאימים,דרך שלב ההכנה לקראת קשר של פנויים/פנויות המתקשים להיכנס למערכת יחסים/להחזיק מעמד במערכת יחסים ועד לשלב הייעוץ הזוגי בקשר קיים- לזוגות שחווים משברים ואתגרים בזוגיות שלהם.

עדכונים:

פוסטים: 1

החל ממאי 2015

שלום לכולם

במהלך עבודתי כיועצת זוגית,הן בשירות ההיכרויות של “לב שלם” והן  בליווי וייעוץ לפנויים ופנויות אני פוגשת רבים שאומרים לי שמאד קשה להם בתחילתו של קשר.

קשה להם עם חוסר הודאות,עם שלבי החיזור הראשונים ומכונן בהם הפחד שיידחו אותם. אני מבינה ללבם זהו באמת שלב מאתגר ורבים מחכים לעבור אותו כדאי להתנהג יותר בחופשיות ובטבעיות,להיות בוודאות ולהרגיש שהגיעו למנוחה ולנחלה. אני תמיד אומרת שחשוב שיבינו שהם לא היחידים שמרגישים כך ושזה לא שמשהו אתם לא בסדר,זהו פשוט שלב מאתגר שצריך לעבור אותו.

מציאת בן זוג מתאים הוא תהליך, לכן חשוב להיות סבלניים,לשמור על אורח רוח ולא להתיש את עצמכם.

חשוב לחזק את תחושת הערך העצמי והביטחון העצמי,ראשית בשביל להרגיש טוב ,להכיר במי שאתם ולחיות בשלום עם עצמכם ושנית כי זה מקרין באופן ישיר על בן/בת הזוג הפוטנציאלי/ת שמזהה איך אתם תופסים את עצמכם ובהתאם לזה זה משפיע על איך הוא/היא תופס/ת אתכם.

מעבר לכך בשביל לעבור את שלב ההיכרויות בצורה מאוזנת ושפויה ולשמור על הכוחות שלכם ועל הלב שלכם חשוב שתגיעו לדייטים הראשונים מתוך עמדה שגם אתם בודקים אם האדם איתו אתם נפגשים באמת מתאים לכם. אפילו שלכאורה הוא נראה לכם,אתם אוהבים את המראה שלו,אופן הביטוי האישי שלו וכו’ אתם עדין לא מכירים אותו ובודקים עם עצמכם אם הוא מתאים לכם.

גישה זו גם משאירה אתכם בעמדה של עצמה ולא של חולשה וחוסר ביטחון (כי גם אם האדם מוצא חן בעינכם אתם עדיין בודקים)וגם משאירה אתכם ערניים ומאפשרת לכם לשמור על עצמכם ולא להיסחף אחרי פנטזיה,כך שמתוך מקום של מודעות ועירנות תפתחו את הלב שלכם בזמן הנכון ועם האדם הנכון כשאתם מזהים שיש חיבור והדדיות בקשר.

מאד קל להיסחף כשמישהו לכאורה מוצא חן בעיניכם ולהתחיל לפתח ציפיות,אך אני חושבת שהרבה יותר בטוח ללכת צעד,צעד ולראות מי עומד מולכם ומה אתם באמת מרגישים,איך הדינמיקה ביניכם והאם הקשר אכן מתפתח ויש התקרבות ורצון הדדי להיות יחד.אם אכן יש כימיה והדדיות אפשר לפתוח את הלב יותר ולאפשר לעצמכם להתאהב ואם לא מתוך מקום של עירנות ומודעות מומלץ לסיים את ניסיון ההיקשרות אולי עם צביטה בלב אבל לא עם שיברון לב, מתוך הבנה בוגרת שזה לא קרה כי לא הייתה התאמה מלאה אבל היה מפגש שאפשר עוד למידה על עצמך במפגש עם המין השני, מה חשוב לך ומה פחות,מפגש שמאפשר לעצמך לדייק את עצמך לקראת ההיכרות הבאה.

כשאתם מגיעים מעמדה כזו אתם משאירים לעצמכם את האפשרות לשים הכל בפרופורציות הנכונות ולא להיסחף אחרי רגשות קשים,כמו רגשי נחיתות,אכזבה,כעס וכדומה שמכלים את כוחכם.גם אם האדם לא מתנהג לפי אמות המידה שלכם ועושה דברים שלכאורה יכולים להעליב אתכם,מכייוון שאתם עדיין בודקים אותו אין צורך להיפגע,אלא פשוט להבין שפה נדלקת נורה אדומה באשר לרצון שלכם להיות עם אדם שמתנהג בצורה שלא מתאימה לכם.כך אתם שומרים על הכוח שלכם,על תחושת הערך העצמי שלכם והביטחון שלכם,כשאתם מתוך מודעות בוחרים לא לקחת את זה אישית/או קשה מידי,מתוך הבנה שמה שהאדם משדר לי,באמת לא מתאים לי וזה לא מה שאני רוצה.

כמובן שאני מעודדת קלילות בדייטים הראשונים, להנות מהמפגש ולא להיות כל הזמן במצב של שיפוטיות ובחינת האחר, אך יחד עם זאת חשוב שיהיה לכם מנגנון בקרה פנימי שמאפשר לכם בצורה בהירה לראות מי עומד מולכם ואיך מתפתחים הדברים ביניכם,כדאי לאפשר דיוק בתגובות שלכם,בציפיות שלכם ובהתנהלות שלכם עם מי שמולכם.

את המסר הזה חשוב לי להעביר לכל הפנויים/פנויות שכן נקודת המוצא ממנה אתם באים לדייטים והגישה שלכם יכולה להכריע באופן משמעותי איך תחוו את התקופה הזו.

רוצים להגיב לפוסט,לשתף בחוויה שלכם ולשאול אותי שאלות לגבי הפוסט? אתם מוזמנים להגיב ואשמח להתייחס לתגובתכם.

עוד מהבלוג של דלית-"לב שלם בית להיכרויות וייעוץ זוגי"

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה