הבלוג של חסה חוסכת

חסה חוסכת

כל מה שיכול להשתבש - ישתבש. וגם אם הוא לא - זה עדיין יעצבן אותי.

עדכונים:

פוסטים: 101

החל מאפריל 2012

זה לא שהאדונית לא רוצה שתהיה לה פרנסה. להיפך! אבל האדונית, בניגוד לדעת מנהל הבנק שלה, בעיקר רוצה לקוחות במצב שפוי, רענן ומלא שמחת חיים, ולא סחבות מזיעות ויורקות אש וקיתונות של רעל. קבלו ממני רשימה קטנה שתעזור לכם בעיתות מצוקת מעבר הדירה

10/11/2014

1. תתחילו לארוז מוקדם. לא ביום שלפני המעבר. זה לא נקרא מוקדם. באחריות – זה תמיד יקח לכם לפחות כפול זמן (וארגזים) ממה שתכננתם.

2. פנו מקום שבו תוקם חומת ברלין של הארגזים. מאד כדאי להטמין אותם מאחורי הווילון הגדול של הסלון, או בפאתי חדר נידח, וכך אפשר יהיה לשמר את הרגשת “החיים כשגרה” עד לרגע האחרון.

3. בקשו מהמוביל הפוטנציאלי לבוא לראות את הדירה לפני המעבר. גם את הנוכחית וגם את הבאה. ככה לא תמצאו את עצמכם עומדים מולו ביום המעבר ומתווכחים האם אמנם הזכרתם את הארון-עשרים-דלתות- מעץ- מלא שיש בסלון. בידקו איתו האם הוא יוכל לספק לכם ארגזים, והאם הוא יאסוף אותם עם סיום המעבר. אם כן – בקשו ממנו שיביא עם הארגזים גם באלה – שק ענקי שבתוכו אפשר לשים בימבות או מקלות גולף או חפצים אחרים שאינם נכנסים לשום ארגז. במעמד סיכום העסקה – זכרו לשאול אם המחיר כולל את הטיפ לפועלים.

4. הפכו לציידי ארגזים. ארגזים מהסופרפארם הם מצוינים. גם כאלה ממשלוחי האינטרנט מרשתות המזון. בעיקר אם תפסתם אותם לפני שהושלכו לרחוב. קנו כמה גלילי מסקינגטייפ מז’אנר מלחמת המפרץ – עוד חיזוק לא יזיק לאף קרטון. וגם טוש או שניים במצב כותב. בדרך כלל הם מתחבאים יחד עם הגרביים הבודדים והמוצצים וצוחקים עליכם בלי שתראו…

5. תתחילו לארוז את מה שלא בשימוש – בגדי חורף, סרוויסים של סבתא שאין לב להעביר למרות שהם מצמררים בכיעורם, קלסרי הלימודים שאף פעם לא תפתחו למרות שנשבעתם שכן, הציורים של הילד מגן סביון, תלושי משכורת מהתקופה שעבדתם במק דיוויד. ותעיפו, תעיפו, תעיפו! כמה שיותר. תהיו חזקים! הג’ינס הקרועים כבר לא יעלו עליכם וגם אם כן – תראו בהם פאתטיים. ולא, המתבגרת שלכם לא תרצה בהם כל עוד הם בבית. (בשניה שתעיפו אותם הם יהפכו לפריט נחשק ויתנו לה עוד סיבה לכעוס עליכם. אי אפשר לנצח את זה…). אף בנאדם לא יכול לסחוט לימונים בארבעה סוחטי לימונים שונים, וזה שאחד עשוי מזכוכית והשני מפלסטיק לא מהווים גורם מקל במקרה הזה. והחותן, עליו השלום, לא ינטור לכם מלמעלה אם תזרקו את צלחת הקרמיקה הענקית שיצר. הוא רק ישמח שפיניתם מדף שלם שהיא תפסה.

6. אם יש לכם למי להעביר את הדברים, אנא התקשרו אליהם במעמד המיון ואמרו להם כך: “נכון שאת רוצה את נעלי הפראדה המהממות בעלות השפיץ שחשבתי שיעלו עלי למרות הן לא במידה שלי וגיליתי שטעיתי? אז בואי לקחת אותן. היום. כי מחר בבוקר הן עוברות לויצו/  לתרומה אחרת/ מוצבות על הגדר שמחוץ לבית” .

7. את מעט הפריטים שכן ארזתם, תארזו טוב. דברים כבדים בארגזים קטנים. גם מובילים הם בני אדם. תסתמו חללים עם מגבות מטבח, חבילות של קשי שתיה מאיקאה, כריות, עיתונים. תעיפו דברים פגי תוקף, ויין מתוק ששמרתם מהחרוסת של פסח שעבר. תרשמו בכתב ברור, על החלק העליון של כל ארגז, ועל שתי פאות שלו – בדיוק מה הוא מכיל ולאיזה חדר הוא צריך להגיע. תשתדלו לכתוב דברים מצחיקים ואז לשלוח לי אותם – למען הפוסט שאכתוב על הנושא.

boxs

8. כשיתקרב מועד המעבר, ורוב הדברים יהיו ארוזים, דאגו לשני דברים חשובים: הכינו לכם מזוודה גדולה, ובה מצעים נקיים לבני המשפחה, מברשות שיניים ומשחה. סבון. מגבות. בגדים להחלפה. אפשר גם ארגז גדול, שאותו תצבעו בצבעים עליזים – ככה שלא יהיה ספק מי הוא מבין כל הארגזים. הדבר השני, החשוב לא פחות, הוא לשמור בחוץ את הקומקום החשמלי, כוסות שתיה קרה וחמה חד פעמיות (או עדיף, את הכלים שבחרתם לא לקחת איתכם למעבר), קפה שחור, סוכר, מים וכו’ – המובילים, שכאמור גם הם בני אדם, מאד מאד יעריכו את המחווה. גם אתם.

9. ביום המעבר – וגם לפניו ואחריו – אמרו כן להצעות עזרה. גם שעתיים של כח עזר רענן יכולות לעשות פלאים.

10. תנשמו עמוק. הכל יעבור בסוף. ואחרי שהכל עבר – פתחו את הארגז הצבעוני והעליז. סדרו את המיטות, שימו את מברשות השיניים והמגבות בחדר האמבטיה, שימו מים לקפה ותלכו להתקלח. במקביל – אפשר להזמין אוכל ממסעדה אהובה. זה יום קשה ואין שום סיבה לבשל דווקא בו.

תאכלו, תשתו קפה בין הארגזים, תתעלמו מהם. הם רק נראים מפחידים ובלתי נגמרים. והם ממש יחכו למחר. תלכו לישון בין מצעים נקיים, בבית החדש שלכם. גם מחר יום, ושום דבר לא יברח.

 

ואם ממש אין לכם כח לכל הפרוצדורה הזאת, או שאין לכם זמן, או מכל סיבה אחרת – אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואבוא “לעשות לכם אדונית”.  https://www.facebook.com/adonitaronit

 

 

 

עוד מהבלוג של חסה חוסכת

תצוגה מקדימה

לב מתעורר

  פחות משלושה  עמודים לפני סוף הספר, כותבת אפרת, המספרת, את המילים הבאות:"הרי גם כשמאבדים אהובים - האהבה שאוהבים אותם לא אובדת. האהבה לא אובדת, ואהבתי - רק בי תלויה". אפרת...

תצוגה מקדימה

אדונית הארונית

מכירים את זה שהתינוק שלכם צורח? שום דבר לא עוזר - הוא לא רוצה לאכול, והחיתול שלו יבש, הוא הרגע קם משינה עמוקה, הבטן שלו לא נפוחה - והוא צורח וצורח. אתם משעינים אותו על הכתף, הופכים אותו על היד, משקשקים, מערסלים, שרים שירים...

תצוגה מקדימה

הנערה שלא רזתה

שתים עשרה שעות ארכה לידת בכורתי אהובתי. שתים עשרה שעות של התרגשות ודמעות, של לחיצות ודחיפות, של כאבים וציפיה לבאות. אחרי שהפורת נולדה, וחובקה, ונשקלה ונלקחה. אחרי שנתפרתי וכוסתי והובלתי החוצה מחדר הלידה, שכבתי במסדרון...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה