הבלוג של Lena Klimer

למה טוב להיות שמנה?

עדכונים:

פוסטים: 13

החל ממאי 2015

משל על טבעת מזהב

תלמיד פעם ניגש למורה ואמר: “כולם אומרים שאני חסר תועלת וטיפש”.

המורה ענה לו: “אני אעזור לך לפתור את הבעיה רק אחרי שתלך לשוק ותמכור את הטבעת שלי. תשתדל לקבל מחיר מירבי אבל אל תרד מתחת ל 5 מטבעות זהב.”

תלמיד הסתובב בשוק יום שלם, ניסה למכור את הטבעת, אך כולם צחקו עליו והציעו לא יותר ממטבעה זהב אחת. התלמיד חזר אל המורה עצוב ומיואש.

אמר המורה : “לא נורא, תלך מחר אל הצורף, מי חוץ ממנו יודע את הערך האמיתי של הטבעת. אבל אל תמכור לו, לא משנה כמה הוא ייתן לך.

למחרת תלמיד הלך אל הצורף והראה לו את הטבעת. הצורף אמר לו:” תמסור למורה שלך שאם הוא רוצה את הכסף היום אז אני אתן 150 מטבעות זהב, אבל אם הוא מוכן לחכות אני יכול למכור אפילו ב 200.אוצר

התלמיד חזר למורה מבולבל לגמרי. “שב, אמר המורה, אתה כמו טבעת הזהב הזו, אוצר בעל ערך יקר ויחיד במינו ואתה הולך לשוק בתקווה שאנשים חסרי ניסיון  וחסרי הבנה יבחינו בזאת”

קצת ארוך אך לא יכולתי לוותר על הסיפור הזה. זה כל כך מדויק!!! למה אני נותנת לאנשים שלא מכירים אותי, שלא מכירים את העולם הפנימי שלי להדביק עליי תוויות,  למה אני מתייחסת לזה בכלל, למה אני מתרגשת מהאמירות שלהם?

אסימון מס’ 3: זה לא הגיוני לתת לאנשים שלא יודעים את הערך האמיתי שלי להעריך אותי.

הבטחתי לשתף בתוצאות ואני מקיימת: נשקלתי השבוע ואני שוקלת 102.5 קילו (ירדתי 2.5 קילו)

עבודה קשה מאחורי הקלעיים

התהליך הוא לא רק ללכת לטיפולים ובין המפגשים לתת למחשבות לגלוש באופן חופשי. יש כאן שיטה, יש תוכנית, יש גם שיעורי בית שאני מקבלת מאביטל. ואם אני רוצה תוצאות אני צריכה להיות ילדה טובה ולעשות אותם:

סלפי עם אביטל

בתמונה זאת אני ואביטל המדהימה

שיעורי בית מס’ 1: התבקשתי לכתוב 30 דברים שאני אוהבת בעצמי

לא ציפיתי שזה יהיה קשה כל כך.

מצאתי כמה חלקים בגוף שאני אוהבת ואז עברתי לתכונות. וכאן התחיל דו-שיח עם עצמי לגבי כל תכונה שרציתי לרשום.

מסודרת? – אבל אני לא באמת כזאת.

אחראית? – אבל לא תמיד, היו מקרים שזה לא היה 100 אחוז

ככה ברוב התכונות לא הייתי בטוחה עד הסוף ולקח לי המון זמן להשלים את המשימה. כל תכונה עברה אצלי ביקורות ומבחנים לפני שתפסה את מקומה בדף. הרגשתי סחוטה פיזית.

שמתי לב שעצם העובדה שתכונה נחשבת לתכונה חיובית בחברה לא סיבה מספיק טובה שאני אוהב אותה בעצמי. לפעמים אפילו הפוך

שיעורי בית מספר 2: אהבה ללא תנאי

אהבה ללא תנאי 2

ברגע שאני ואביטל גילינו שהחלום הגדול שלי הוא להיות מוקפת באהבה ללא תנאי, התגלה שהאדם שיכול להעניק לי אותה במיידי זאת אני עצמי.

המשימה שקיבלתי היא בעצם למצוא דרכים איך אני מעניקה לעצמי אהבה ללא תנאי.

למשימה הזאת מאוד התחברתי, היא משימה מאוד כיפית.

ישבתי ודפדפתי בתמונות מן העבר וראיתי שבמרבית התמונות אני מאוד יפה וקשה למצוא חסרונות במראה החיצוני. יחד עם זאת אני זוכרת טוב מאוד שבאותן תקופות לא אהבתי איך אני נראית.

K

אז חשבתי לעצמי “לא חבל? אולי יעבור שנה-שנתיים, אני אסתכל על התמונות של של היום ואחשוב: מה היה חסר לי? הייתי נראית יופי.”

ואז קיבלתי החלטה : לעשות סשן צילומים, איך שאני עכשיו, לא מהזוית המרזה, אלא תמונות שמשקפות אותי איך שאני נראית. אחרי זה להסתכל על התמונות האלה ולנסות להתחבר עד שאני אגיע למצב שאני מאוד אוהבת את מה שאני רואה. פניתי לצם בקרוב נקבע מועד צילומים. אשתף בהמשך.

אני 23.06

עוד מהבלוג של Lena Klimer

תצוגה מקדימה

למה טוב להיות שמנה?

ברור שאני לא חושבת שזה טוב להיות שמנה, זה מה שתת-מודע שלי חושב. אחרת איך אתם מסבירים שלמרות כל המאמצים ולמרות כל התקופות של אכילה בריאה ועיסוק בספורט אני עדיין חוזרת לגזרה הלא רצויה? מי אני? שמי לנה בת 34, בתהליך...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נעים להכיר, לנה

לקח לי המון זמן לכתוב את הפוסט הזה. התיישבתי, כתבתי, מחקתי, כתבתי שוב, ושוב מחקתי. רציתי להתחיל מתיאור הפגישה טיפולית השנייה עםאביטל אבל הבנתי שחסר משהו. אני רוצה לבצע הכירות עמוקה יותר...

תצוגה מקדימה

צפרדע או נסיכה?

יש בדיחה  מפורסמת ברוסית: קיפוד פוגש את הצפרדע ושאול אותה: למה את כזאת ירוקה ורטובה ומגעילה? היא עונה לו: בדרך כלל אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה