הבלוג של Lena Klimer

למה טוב להיות שמנה?

עדכונים:

פוסטים: 13

החל ממאי 2015

לקח לי המון זמן לכתוב את הפוסט הזה.

התיישבתי, כתבתי, מחקתי, כתבתי שוב, ושוב מחקתי. רציתי להתחיל מתיאור הפגישה טיפולית השנייה עםאביטל אבל הבנתי שחסר משהו.

אני רוצה לבצע הכירות עמוקה יותר איתכם כי לא כולכם מכירים אותי אישית.

קורות חיים

אני בת 5

אני נולדתי וגדלתי ברוסיה במשפחה רוסיה טיפוסית כבת יחידה. ההורים שלי אומנם לא היו גרושים אבל התקשורת ביניהם הייתה לא משהו בכלל. הייתי יותר ילדה של אבא אם כבר צריך לבחור בין שני ההורים, אבל בתכל’ס גדלתי די לבד,ההורים שלי הספיקו להשקיע בחינוך שלי עוד בגן חובה , הם היו יותר מדי עסוקים בעצמם. לא ידעתי שאפשר אחרת ולא סבלתי מזה. אפילו איפשהו בפנים הייתי שמחה שכולם הניחו לי. בפעם הראשונה נורה אדומה נדלקה לי כשהייתי בערך בת 12 וההורים שלי התערבו באיזו כיתה אני.

בגיל 17 עליתי לארץ לבד

אני בת 17

אחרי שנתיים אמא שלי החליטה לעזוב את אבא שלי ולעבור אליי. הלכתי ללמוד באוניברסיטה, סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני במנהל עסקים.

זוגיות

מגיל 17 תמיד הייתי בזוגיות ארוכת טווח ורצינית שכוללת לגור ביחד וכו”.

בגיל 27 בפעם הראשונה מאז שעזבתי את הבית עברתי לגור עם אמא כמעט לשנה.

אחרי זה נסעתי לארה”ב לעבוד בעגלות, שם פגשתי בחור ישראלי ואיתו אחרי כמה שנים התחתנתי

חתונה

עכשיו אנחנו מתגרשים, לא גרים יחד כבר חצי שנה אבל נתראים כל יום במשך הרבה שעות כי אנחנו מנהלים עסק משותף.

כל המצב הזה יוצר תחושה של תקיעות, תחושה שאני נמצאת במצב שאין מוצא ממנו. אני מתגרשת בשביל להוציא גורמים לא רצויים מחיי, אבל בפועל נשארת  איתם.

זה המצב שבו אני נמצאת בתחילת טיפול עם אביטל שניאור. עכשיו נעבור לתיאור הפגישה הטיפולית השנייה:

מה היה בטיפול?

ככל שאני חושבת על זה , אני לא כל כך זוכרת מה היה בטיפול. אביטל הפיקה לקח והצטיידה בחבילת טישו גדולה חדשה שעד סוף המפגש גמרתי גם אותה.

עשינו תרגיל שמטרתו הייתה לחשוף אצלי רבדים יותר עמוקים של זיכרונות הילדות הראשונים שככל הנראה יצרו אצלי חסמים. אחרי שנצליח להוציא את זה החוצה אני אלמד להגדיל זמן שעובר בין גירוי לתגובה והמודע שלי יספיק להתערב ולהמליץ לי על התנהגות אכילה יותר הגיונית.

במהלך התרגיל נזכרתי שתמיד הייתי תלמידה מצטיינת ולמדתי במלא חוגים שונים ואימא שלי הייתה מספרת לכל מי שמוכן לשמוע על ההישגים שלי ובנוסף היא הייתה גם מנפחת אותם. כאילו זה לא היה מספיק טוב גם ככה.

כל עוד שהודות לכישורים המולדים שלי היה לי קל בלימודים, מוזיקה ואומנויות הרגשתי טוב. ברגע שירדתי מלהיות מקום ראשון התחלתי להסתיר את הכישלונות כי הרגשתי שמקבלים אותי בגלל התוצאות שאני משיגה ולא רק בגלל שאני קיימת על פני האדמה.

כמובן, לא הייתי מודעת לרגשות האלה, לא הייתה לי נטייה לנתח. אם השנים המצב החמיר, התחלתי לצאת עם גברים, לנהל זוגיות ולא האמנתי שמישהו אוהב אתי סתם ככה, חשבתי שאוהבים אותי בגלל שאני חכמה, יפה, טובה במיטה, מבשלת טוב או כל דבר אחר אבל לא ככה סתם. לא כמו שאוהבים את הילד רק על זה שהוא קיים. לא היה במילון המושגים שלי מושג  כזה “אהבה ללא תנאי”.

פה אני אעשה “cut” כי אני מרגישה שזה קצת ארוך ואמשיך בפוסט הבא.

10143

תודה לכל מי שקורא, כל מי שעוקב, אני מעריכה את זה מאוד, אתם מאוד עוזרים לי.

עוד מהבלוג של Lena Klimer

תצוגה מקדימה

למה טוב להיות שמנה?

ברור שאני לא חושבת שזה טוב להיות שמנה, זה מה שתת-מודע שלי חושב. אחרת איך אתם מסבירים שלמרות כל המאמצים ולמרות כל התקופות של אכילה בריאה ועיסוק בספורט אני עדיין חוזרת לגזרה הלא רצויה? מי אני? שמי לנה בת 34, בתהליך...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כמה אני שווה באמת?

משל על טבעת מזהב תלמיד פעם ניגש למורה ואמר: "כולם אומרים שאני חסר תועלת וטיפש". המורה ענה לו: "אני אעזור לך לפתור את הבעיה רק אחרי שתלך לשוק ותמכור את הטבעת שלי. תשתדל לקבל מחיר מירבי אבל אל תרד מתחת ל 5 מטבעות זהב." תלמיד...

תצוגה מקדימה

צפרדע או נסיכה?

יש בדיחה  מפורסמת ברוסית: קיפוד פוגש את הצפרדע ושאול אותה: למה את כזאת ירוקה ורטובה ומגעילה? היא עונה לו: בדרך כלל אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה