הבלוג של ליה די-נור

LeelaHeart

עדכונים:

פוסטים: 8

החל ממרץ 2013

כשהייתי קטנה ורציתי לשמוע סיפור הייתי בוחרת את הספר לפי הציורים והסיפור שנשזר מתוכם.

בזמן ההקראה המילים היו משייטות מסביבי כמו מנגינה נעימה שהטון הוביל אותה, את חלק מהמילים זיהיתי (הבנתי) אבל החוויה הסיפורית, והזכרון העלילתי נצרבו באמצעות האיורים.

קצת זמן עובר ואני מטיילת לי כבר לבד באותם ספרים ממש וקוראת לעצמי, חלק מהסיפורים כאילו נגלים מחדש, רצף המילים המובנות מגלה הרבה פרטים חדשים.

״בודהה לפני השינה״ הוא מסוג הספרים הזה. ספר שילווה את ילדכם לאורך שנים. בתחילה כשיאזינו לכם ויתבוננו בציורים עשירי הצבע והמבע, ובהמשך בכוחות עצמם כשיחזרו שוב ושוב אל המשלים הקסומים ואל כל היופי שהם מאגדים בתוכם; טוב-לב, חכמה, חברות, אמת ואהבת כל הברואים.

הסיפורים כתובים בשפה עשירה אך ברורה. יש משו בטקסט הקסום שממש לוקח את הילדים לעולמות אחרים ביחד עם בעלי החיים והדמויות, בעיניים פעורות ובמתח אצור הם עוקבים אחרי ההתפתחות עד הסוף הטוב. אני מוקסמת לראות את זה אצל בני בן ה 5 ועוד יותר הוקסמתי לגלות שזה ממש לא רק אצלו:)

בסוף כל סיפור יש מוסר השכל מלא תבונה מפי החכם, אחרי הסוף הטוב ואנחות הרווחה של הילדים כשהגוף הקטן נרפה לו שוב בנינוחות שלב מוסר ההשכל הוא רגע נפלא לפתח שיחה רכה עם הילדים במרחב שקט ורגוע של סוף יום, נקי מטרדות היום. הרגעים הללו השקטים והרכים, אלו הרגעים שבהם אנו מצליחים להעביר את המסר שלנו בצורה האופטימלית לילדים. אז המשדרים אצלם כמעט בניוטראל והמקלטים שלהם פתוחים לחלוטין מוכנים לספיגה מירבית.

ויש עוד מתנה נוספת ומתוקה, מוגשות לכם 3 מדיטציות פשוטות ומזמינות לילדים עם ההורים, כמה דקות של חסד. שלכם ושלהם. מרחב נקי של מפגש אתם והגורים. אלו הרגעים האלה ללא המילים, כשמרגישים את זה, את החיבור, את האמון ההדדי ובעיקר את האהבה, אלו הרגעים האלה שאתם מרגישים שאתם לוקחים לגימה מצוף מתוק, נקטר החיים. תודו שהכי כיף ללכת לישון ככה.

לא צריך להיות גאון היום בשביל לדעת שטכנולוגיית המדיטציה משפרת את תאי הזכרון, מחזקת את המערכת העצבית, תורמת לשקט הנפשי ולבריאות קורנת. עשרות מחקרים רפואיים פורסמו והיום כבר ידוע לכל שתרגול של כמה דקות ביום מוביל את המתרגל אל הבית הפנימי שבתוכו ומעניק יכולת אמיתית להתמודד עם טלטלות החיים.

לפעמים כשאני מסתכלת על הדור של הילדים עכשיו הלב שלי ממש נרגש ומתרחב. ממש בתחושה פיזית, כשאני חושבת על זה לפעמים, כמה קסם יש במסע החיים שאולי בעצם התהליך התחיל כבר קצת קצת בדור של ההורים שלנו שהתמודדו מול הוריהם יוצאי השואה בהשלות והסרות שהיו מנת חלקם, וכל הכבוד להם, הדור שלנו כבר נכנס לעובי הקורה והתחיל בחקירה מוקדמת ושינוי החל להיות מורגש (כמובן בהרגשה שלי) שנת 95, 96, הדור שלנו באמת מגיע לו חיבוק, פרץ הרבה מחסומים וחקר והיטלטל ובדק ונסע וראה וחווה ונכווה ולא וויתר והיום כשאני יושבת ומסתכלת מהצד על הילדים אני רואה דור של ברבורים, ממש ככה אני רואה אותם כל כך יפים, מלאי תבונה, כל כך מודעים, הלב שלהם במקום הנכון. ממש ילדי אור. הם נולדו אל השינוי הם השינוי עצמו. וזה מקסים וזה מרגש. ובכלל שקיימת אפשרות להוציא כזה ספר ולדעת שיש כל כך הרבה הורים שמשתפים עם זה פעולה, לשמוע תגובות של שמחה לחוות הודיה, לקחת חלק פעיל בתוך המחזוריות של לתת טוב, לקבל טוב, מעגל החיים…..

סערות תמיד תהיינה, החיים תמיד יזמנו אתגרים ושיעורים בכל הצבעים; עליות ומורדות, הצלחה וכישלון, רווח והפסד, שמחה וצער. עלינו כהורים, לעשות ככל שנוכל להעניק לילדינו את הכלים להתמודדות, הספר הזה הוא, ללא ספק, כלי כזה.
ופה בלינק תמצאו סיפור לדוגמא;
www.leelaheart.com
תהנו.

תודה רבה. שיהיו ימים שמחים לכולנו :-)

מי אני?

אני ליה, צועדת באהבת אמת בנתיב היוגה, אמא לנועם בן ה-5, אמא ל “Leela” הבית החם לשני ספרים שהוצאנו לאור, אחד לגדולים ואחד לקטנים ואולי בעצם, עכשיו שאני חושבת על זה שניהם לשניהם….

עוד מהבלוג של ליה די-נור

Thumbnail

"להציל את אצידופילוס"; מלווה ילדים לאורח חיים בריא ונכון

"אָצִידוֹפִילוּס הִתְהַלֵּךְ בִּדְאָגָה עַל הַסִּיסִים בַּגָּדָה וְהִשְׁקִיף עַל בֵּיתוֹ וְעַל גִּנָּתוֹ הַחֲרֵבָה.  בִּיפִידוּס יְדִידִי, אָצִידוֹפִילוּס קָרָא, חַיָּבִים לְכַנֵּס אֶת כָּל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אריק איינשטיין בריפוי האישי שלי

את הסרט מציצים ראיתי פעם ראשונה אני חושבת בגיל 10 או אולי קודם לא זוכרת, אלה היו החבר׳ה של אבא שלי. צבי שיסל, מונה זילברשטיין.. והסרט תמיד היה בבית אלו היו הזכרונות הנוסטלגיים של אמא שלי (שנפרדה מאבי עוד בינקותי) שהיתה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

אישה אומרת חאלאס

החלטה מספר 1325 של מועצת הביטחון של האו"ם, מצהירה על מחויבות מועצת הביטחון של האו"ם להגן על נשים ולהבטיח את ייצוגן בתהליכי שלום ובפוליטיקה הבינלאומית. בעקבות החלטה זו, גיבשו 23 מדינות ברחבי העולם תכניות פעולה לאומיות להטמעת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים