הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

מפגש מקרי הפגיש את ז’ולייט וסם באזור הומה אדם בניו יורק, כבר במבט ראשון השניים נמשכו זה לזו. אך מפגש ההיכרות שלהם נפתח בשקרים כשז’ולייט אשר למדה תיאטרון ולא הצליחה למצוא עבודה בתחום המשחק, סיפרה שהיא עורכת דין. וסם, שהתאלמן לפני שנה אמר לז’ולייט שהוא נשוי. למרות השקרים ההדדיים, הם בילו יחד את סוף השבוע ובסיומו תכננו להיפרד לשלום, אך במהרה הם יגלו שלא מדובר ב”שלום” אלא ב”להתראות” וכי המפגש הבא הוא ממש מעבר לפינה.

23/09/2019

תציל אותי / גיום מוסו

287 עמודים

מצרפתית: דורון דנסקי

הוצאת כנרת זמורה

שנת הוצאה: 2019

71682062_903100210061818_8506599096742576128_n

מה הייתם עושים אם האהבה הייתה מגיעה לחייכם ברגע ובעיתוי הכי לא מתאימים שיש? זאת השאלה שעמה נאלצו להתמודד שתי הדמויות המרכזיות בעלילה.

ז’ולייט בומון היא צרפתייה בשנות ה-30 לחייה אשר החליטה לנסות את מזלה כשחקנית בארה”ב. היא קיוותה לשוב הביתה כמנצחת לאחר שהצליחה להגשים את חלומה ולהפוך לשחקנית מצליחה ומוערכת. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד…ז’ולייט מבינה שלא שפר עליה גורלה והיא תכננה לשוב חסרת כל לארץ מולדתה בהקדם האפשרי, במיוחד לאור העובדה שאשרת הכניסה שלה פגה והיא למעשה נמצאת בארה”ב על תקן שוהה בלתי חוקית.

סם גולוויי הוא אלמן שלפני כשנה איבד את אשתו בנסיבות טרגיות. סם הוא רופא במקצועו, אדם כריזמטי ומלא קסם שמתוקף תפקידו מסייע למטופליו להתגבר על כאבם, מקל ככל יכולתו על סבלם ועוזר להם להשלים עם המציאות. אך, למרות סגולותיו הרבות כאיש מקצוע, הוא לא מצליח להביא את עצמו לקבל את מות אשתו. סם לא הצליח להתגבר על מותה ולכן, הטביע את עצמו בעבודה ובקושי הותיר לעצמו זמן למנוחה. מידי שבוע הוא מבקר בקברה ושופך את ליבו מול הקבר במתקווה שאהובתו תוכל להאזין למילותיו. סם מסתיר בעברו סוד גדול שהעיק עליו לאורך כל השנים והוא אף לא שיתף את אשתו המנוחה בסודו.

רצה הגורל וז’ולייט וסם נפגשו בערב אחד קריר במיוחד אך הומה אדם, והניצוצות עפו באוויר. ז’ולייט התביישה לספר לסם שהיא שחקנית מובטלת ולכן, “השאילה” את מקצוע עריכת הדין של השותפה שלה וחברתה. סם מצדו, פחד לפתוח את ליבו בפני אישה חדשה ולכן, שיקר לז’ולייט ואמר לה כי הוא נשוי. למרות השקרים ההדדיים, השניים בילו יחד סוף שבוע מלא תשוקה ולהט.

כשסוף השבוע הגיע לסיומו, ז’ולייט החליטה להתעורר מהחלום ולחזור לתכניותיה המקוריות שלפיהן היא אמורה לשוב לצרפת. סם ליווה אותה בעצב לשדה תעופה והשניים נפרדים לשלום עם תחושת החמצה עצומה.

אבל, בניגוד למה ששניהם האמינו, זאת לא תהייה הפעם האחרונה שבה השניים יראו זה את זו. אסון טרגי שהתרחש בטיסה שעליה ז’ולייט עלתה, שינה תכניות ויצר מסלול חדש שבו החיים של שניהם לא ישובו להיות כבעבר. אירועי העבר דורשים סגירת חשבונות וחייהם של הגיבורים נמצאים בסכנה, זמנם אוזל והם נקלעים למרוץ כנגד הזמן.

מה התרחש בטיסה שהמריאה מארה”ב לצרפת? ואיך זה השפיע על חייהם של ז’ולייט וסם? איזה סוד גדול מהעבר מסתיר סם ומה יהיו ההשלכות בעקבות חשיפתו?

את התשובות תוכלו למצוא בספר “תציל אותי”!

כל מי שכבר הזדמן לו לקרוא ספר של גיום מוסו בטח כבר מודע לכך שכתיבתו של מוסו היא נהדרת, מושכת ומשובחת ויוצרת אצל הקורא רצון עז לגמוע את העמודים בזה אחד זה.

יחד עם זאת, לא התפלאתי לגלות שאת הספר הזה מוסו כתב בשנת 2004…לפני 15 שנה כשעוד היה בתחילת דרכו כסופר. את הספר אמנם קראתי בעניין והפרקים זרמו לי מאוד, אבל הרגשתי שהעלילה לא עוצמתית כמו בספרים קודמים שלו שקראתי כדוגמת “סנטרל פארק”. למרות שהספר מוגדר כספר מתח, לא הרגשתי שהעלילה מותחת במיוחד אלא יותר לכיוון של דרמה ולדעתי, את רוב ההתפתחויות בעלילה היה ניתן לנחש.

כמו ברוב ספריו, גם הפעם יש בספר את נושא העל טבעי. אני בדרך כלל לא אוהבת לקרוא עלילות בדיוניות, אבל כשמדובר במוסו זה בהחלט משתלב היטב בעלילה.

גיום מוסו יש רק אחד ומי שאוהב את הכתיבה שלו בטח ישמח להעביר את זמנו בנעימים עם הספר הקליל הזה.

שורה תחתונה: כתיבתו של גיום מוסו תמיד משובחת אך, ככל שהשנים חולפות כך עלילת ספריו יותר מוצלחת.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה