הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

מריאן וקונל לומדים יחד בתיכון. היא מבית אמיד והוא הבן של העוזרת שעובדת בביתה של מריאן. מריאן תלמידה מאוד טובה אך אין לה כלל חברים וכולם חושבים שהיא עוף מוזר. קונל גם הוא תלמיד מוכשר, ובניגוד למריאן יש לו חברים רבים. השניים מתחילים לנהל קשר רומנטי, אך קונל מתעקש לשמור זאת בסודיות. עם סיום התיכון, השניים ממשיכים ללימודיהם באוניברסיטאות וגם אז הם ממשיכים בקשר לא מוגדר. השניים יוצרים רגעים מאושרים זה בחייה של זו, אך גם לא מצליחים להימנע מלפגוע זה בזו. האם צפוי להם עתיד ורוד? תקראו ותגלו!

20/09/2019

אנשים נורמלים / סאלי רוני

229 עמודים

מאנגלית: קטיה בנוביץ’

מודן הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2019

70402272_901628173542355_1302284056091688960_n

העלילה מספרת את סיפורם של מריאן וקונל, שני תיכוניסטים הלומדים באותו התיכון. הוא – ספורטאי מצליח בלימודים, מוקף בחברים ונערץ על ידי הבנות, היא – העוף המוזר של הכיתה, חכמה בלימודים אבל אין לה כלל חברים וכולם לועגים לה ומתלחששים מאחורי גבה וגם בפניה. מריאן מגיעה ממשפחה אמידה, אביה מת כשהייתה צעירה והיא מתגוררת בבית מרווח עם אמה ואחיה הגדול. קונל מתגורר עם אמו החד הורית שמתפרנסת מעבודתה כעוזרת בית אותה היא מבצעת בביתה של מריאן. כשקונל הגיע לאסוף את אמו ממקום עבודתה, הוא פגש לעיתים קרובות את מריאן ובין השניים התפתחה מערכת יחסים שקונל התעקש לשמור אותה בסוד מפני כולם. מריאן לא הביעה התנגדות והם פצחו ברומן סודי. קונל שלא רוצה שידעו שהוא בקשר עם מריאן יודע בתוך תוכו שהגישה שבה הוא נוהג כלפיה היא אכזרית, אך הוא לא מצליח לשנות את התנהגותו.

כשהלימודים בתיכון מסתיימים והשניים מתחילים ללמוד באוניברסיטה, מצבם החברתי של מריאן וקונל מתהפך. כעת מריאן היא זו שנמצאת במרכז העניינים, היא רכשה לעצמה חברים חדשים, מצאה מחזרים רבים וביטחונה העצמי עלה, ואילו קונל הוא זה שלא הצליח למצוא את מקומו באוניברסיטה והתקשה לרכוש לעצמו חברים וקשרים. המצב החברתי החדש הזה ערער את בטחונו העצמי והשפיע על צורת התנהגותו.

השניים נפגשים לסירוגין כשהקשר ביניהם אינו רשמי והם מעולם לא יצאו בהכרזה שהם זוג כי הם לא רואים את עצמם כזוג. מבחינתם, מערכת יחסים עם בני זוג אחרים היא רלוונטית לחלוטין כי מלבד הידידות ביניהם, אין להם שום מחויבות זה לזו.

הם ממשיכים להתארח זה בחייה של זו והתחושה היא שהם בעצמם לא מצליחים להבין את רגשותיהם ואת רצונותיהם. הם מושפעים מהסביבה ומאפשרים לה להכתיב את דרכם. שניהם מוצאים את עצמם במצב לא פשוט, וביחד הם מנסים לראות את האור שבקצה המנהרה.

הספר מדבר על הבדלי מעמדות המובילים למבוכה ולרגשי נחיתות, על השפעתה של החברה על קבלת ההחלטות, על אלימות מילולית ופיזית והשלכותיה החמורות, על תלות של אדם אחד באחר, ומנגד על ניצול ומרות היוצרים כאב והשפלה.

“אנשים נורמלים” הוא רומן על צעירים ששואפים להיות כמו כולם ורוצים שיאהבו אותם, הם רוצים להצליח, להתקדם, להרשים, ולהגשים, גם אם זה אומר לפעול לעיתים לא על פי צו הלב אלא על פי מה שמקובל בחברה. העיקר להיות רגיל, להיות נורמלי.

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה