הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

30 שנה לאחר שאבדו עקבותיה, הקופסה השחורה של טיסה שכונתה “הנשכחת” אותרה בלב ים. באותו הזמן, בחור בן 30 בשם דאב מתחיל לסבול מכאבי ראש איומים שבמהלכם הוא חש בזיכרונות של אדם זר. למרות הסבל הכרוך בחשיפה לזיכרונות, דאב מתעניין בחיים האחרים שנחשפו בפניו והוא נחוש לדעת עוד פרטים על האדם שהזיכרונות האלה שייכים לו. לפני 30 שנה, רווק בשם פיטר מוצא בספר מהספרייה מכתב אהבה שבו כתובה רשימה של פרחים נדירים. הוא מוקסם מהמכתב ומחליט לצאת למסע בעקבות אותם פרחים כמעט נכחדים ובכך, מוצא תכלית חדשה לחייו. שלושת הסיפורים האלה נשזרים אלה באלה ויוצרים תמונה אחת גדולה כשברקע המון פרחים נדירים. רוצים לדעת יותר? תקראו את הספר ותגלו.

19/09/2019

זיכרונות מחיים אחרים / דיוויד וייטהאוס

 318 עמודים

מאנגלית: שי סנדיק

אריה ניר הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2019

 

71313659_900150070356832_330125364057604096_n

 

עלילת הספר נפתחת במציאתה של קופסה שחורה של מטוס נוסעים שנעלמו עקבותיו לפני 30 שנה. גופותיהם של כל נוסעי וצוות הטיסה שכונתה “הנשכחת” לא אותרו מעולם וכעת, עם מציאת הקופסה השחורה התעוררה התקווה שיתגלה מה באמת קרה על אותה טיסה. מי שאחראי על הגילוי החדש הוא פרופסור קול שעמד בראש צוות מחקר ימי, שבעל כורחו מוצא את עצמו במרכזה של התעניינות תקשורתית שלאו דווקא מביעה התעניינות בנושאים החשובים באמת בעיניו.

במקביל, בחור בן 30 בשם דאב מתחיל לסבול מכאבי ראש איומים שבמהלכם הוא יכול לחוש ברגשותיו ובזיכרונותיו של אדם זר שהוא מעולם לא פגש. הוא ממש יכול להרגיש את כאבו של אותו אדם מסתורי ובדרך זו, נחשף לחייו. דאג הוא יתום שמעולם לא הכיר את הוריו הביולוגיים. מגיל צעיר מאוד, הוא סבל מהתפרצויות זעם ולא הצליח לשלוט בעצמו. הוא נשלח למשפחת אומנה שעשו מאמצים לעזור לו להתגבר על הפחדים והכעסים הטמונים בתוכו. אך, למרות ההורים שאימצו אותו והעניקו לו אהבה ותמיכה, דאב היה אדם בודד שהתקשה להתחבר לאנשים אחרים והוא השלים עם חיי הבדידות. למרות הסבל שבכאבי הראש, חשיפת הזיכרונות של האדם הזר והתמונות הממשיות מחיים האחרים האלה, ריתקה ועניינה את דאב עד מאוד. הוא היה נחוש לגלות יותר פרטים על האדם שאת זיכרונותיו הוא חש, ועל ידי כך הוא מגלה פרטים מהותיים על עצמו.

לפני 30 שנה, פיטר, רווק בשנות ה-40  לחייו עובד למחייתו בעבודות ניקיון של מקומות שנמצאים במצב מחפיר ושבהן הוא נקרא לבצע ניקיון יסודי. במהלך ביקורו בספרייה הוא נתקל בספר מתחום הבוטניקה ובתוכו הונח מכתב אהבה ישן שבו הופיעה רשימה של פרחים נדירים ונכחדים הממוקמים ביעדים שונים מסביב לעולם. מכתב האהבה נגע לליבו של פיטר שמצא את עצמו מתעניין בעולם הפרחים והחליט להפוך לצייד פרחים ולצאת לאתרם ולחזות ביופיים המפעים. פיטר קיווה למצוא תכלית חדשה לחייו והוא קיווה להכיר אנשים חדשים שיפיגו את בדידותו. הוא פוגש באדם בשם הנס ברג והשניים יוצאים למסעות למקומות נידחים ולעיתים מסוכנים במטרה למצוא את מיקומם של הפרחים הנדירים ולראות במו עיניהם את המראה הבלתי רגיל. בעודו מחפש אחר אחד מהפרחים הנדירים בעלי המאפיינים המיוחדים, הוא נקלע לסכנת חיים וגם מוצא אהבה שמפיגה את בדידותו ונותנת תכלית לחייו.

למי שייכים הזיכרונות שאותם דאב חש? איך זה קשור לחייו שלו ולטיסה “הנשכחת” מלפני 30 שנה? ומה צופן העתיד לפיטר שגילה את אהבתו לפרחים ואהבה גדולה אף יותר? 

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר “זיכרונות מחיים אחרים”!

הסופר כותב על שלושה סיפורים שונים שבסופו של דבר מתגלה נקודת החיבור ביניהם שיוצרת תמונה אחת ברורה. העלילה המרתקת משלבת בתוכה גילויים אישיים, מציאת מטרה ויעד חדש בחיים, השפעותיה של אהבה, אובססיביות ותורשה, זיכרונות טובים וכאלה שפחות, נקודות מבט שונות על אותה התרחשות, וברקע של כל זה – המון פרחים קסומים ונדירים שמעטים זוכים לראותם במו עיניהם.

הספר מאוד קריא, זורם, מסקרן ומאוד מעניין. התיאור של הפרחים הנדירים מוצג בצורה מאוד חיה, ובזכות התיאורים המדויקים היה ממש ניתן לדמיין את נראותם. הסופר מציג כאמור שלושה סיפורים שלכאורה לא קיים קשר ביניהם. אך תוך כדי התקדמות העלילה, הסיפורים נשזרים אלה באלה וכל סימני השאלה והספקות מקבלים מענה.

 שורה תחתונה: ספר יפה העוסק בזיכרונות, בדידות ואהבה, וברקע של כל זה מלבלבים פרחים נדירים ומיוחדים.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה