הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

זוהי גרסה מודרנית לסיפורו של יונה הנביא, שבו יונה הוא ג’ונה, עו”ד יהודי מניו יורק, אדם שאפתני ובעל עתיד מזהיר. מלבד הצלחתו המקצועית, הוא נהנה מחיי חברה תוססים ונמצא בקשר עם שתי נשים במקביל. הוא מרגיש שהחיים שלו הולכים בכיוון הנכון. אך, הכל מתהפך בחייו כשהוא חווה חיזיון מסעיר. ג’ונה מנסה להתעלם מהחוויה ההזויה שעבר, אך מגלה שהיא רק הראשונה מבין עוד חוויות בלתי מוסברות שצפויות לו וכי אין הוא יכול לברוח מגורלו. מה משמעות החזיונות ואיך הן ישפיעו על חייו של ג’ונה? האם גם בגרסה המודרנית הוא יערוך ביקור בית אצל הלוויתן? את כל התשובות תמצאו “ספר יונה”.

15/09/2019

ספר יונה / ג’ושוע מקס פלדמן

350  עמודים

מאנגלית: שאול לוין

הוצאת כנרת זמורה

שנת הוצאה: 2019

 

69989275_897343707304135_4382347769981960192_n

 

בספר הביכורים שלו, מציג הסופר היהודי אמריקאי את גרסתו המודרנית לספר יונה התנכי.

בסיפורו, ג’ונה הוא עורך דין יהודי מאוד שאפתן עם קריירה מצליחה, ועם צפי לקידום משמעותי שיבטיח לו עתיד מזהיר. במקביל לשעות האינסופיות אותם משקיע בנחישות במקום עבודתו, הוא מנהל במקביל קשר עם שתי נשים אשר הן מאוד שונות זו מזו. האחת מעוררת בו תשוקה עזה ועם השנייה הוא מצא מכנה משותף רב והרגיש כי הם משדרים על אותו הגל. ג’ונה מבין שהוא לא יוכל להמשיך ככה עם הקשר הכפול, אך הוא מתקשה להחליט על עתידו. בעת שבילה במסיבה, התרחש אירוע שיגרום לכך שחייו כפי שהכיר אותם עד כה ישתנו מן הקצה אל הקצה. הוא חווה חיזיון מוזר ולא ברור וההתרחשות הזו מזעזעת ומסעירה אותו. ג’ונה לא מצליח להבין את אשר התחולל, הוא יהודי אך אינו אדם מאמין ולכן הוא מנסה לחפש הסברים מדעיים. תחילה הוא מאשים את האלכוהול והסמים שצרך, לאחר מכן הוא חושש שלמעשה יצא מדעתו. הוא מחליט להתעלם מהחיזיון ולהמשיך בחייו. אך, מבין שזאת תהייה משימה בלתי אפשרית כשחזיון נוסף מתרחש. החוויות הבלתי צפויות הללו משפיעות על חייו של ג’ונה ומשנות אותם ללא היכר.

במקביל לסיפורו של ג’ונה, מוצגת בפני הקורא סיפורה של ג’ודית, שכבר כילדה הוכיחה את כישוריה הלימודיים, היא הייתה מאוד חכמה וחריפה במחשבתה, אך יחד עם זאת הייתה גם מאוד אינטנסיבית בפעולותיה בצורה קיצונית. היא נולדה כבת יחידה במשפחה יהודייה לזוג הורים משכילים ומבוססים שסיפקו לה את כל צרכיה ותמכו בה בכל. בזכות הצטיינותה בלימודים היא התקבלה לאוניברסיטת ייל ועתיד מזהיר חיכה לה, אילולא חוותה טרגדיה משפחתית איומה שטלטלה את עולמה והשפיעה עמוקות על חייה.

איך החזיונות ישפיעו על חייו של ג’ונה? מה הטרגדיה שחוותה ג’ודית ואיך היא השפיעה על חייה? ומה משותף לג’ונה וג’ודית מלבד דתם? את התשובות לשאלות תמצאו בספר “ספר יונה”.

הסופר כאמור מנסה להציג בספרו גרסה מודרנית של סיפור יונה התנכי והוא עושה זאת בצורה מקורית מעניינת ושנונה, הכתיבה היא טובה אך מרובה בפרטים שוליים לטעמי, כמו פירוט נרחב למדי על דמויות רקע הקשורות למקום עבודתו של ג’ונה. לא הרגשתי שכל המידע שנכתב תרם באיזשהו אופן לעלילה.

אהבתי את הרעיון שהסופר מציג ובו ג’ונה יוצא למסע שמאפשר לו לבחון את חייו ולשנות את דרכיו. הוא מנסה להבין את מה שמאוד קשה להבין מאחר ואין הסברים מדעיים למה שהוא חווה, ובדרך הוא מגלה את עצמו מחדש.

עצה קטנה לסיום: אם אתם לא כל כך זוכרים את סיפור יונה מהתנ”ך, ממליצה לעבור על הספר לפני הקריאה על מנת שההקשרים יובנו כהלכה. רוצים לדעת האם גם בגרסה המודרנית יונה/ג’ונה יערוך ביקור בית אצל הלוויתן? תקראו ותגלו!

שורה תחתונה: ספר ביכורים מקורי ושנון עם קריצה לתנ”ך ובו מוצג סיפורו של יונה הנביא מנקודת מבט מעניינת.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה