הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

הספר מבוסס על סיפורו האמיתי של ניצול השואה לאלי סוקולוב שנולד בסלובקיה ונשלח למחנה ההשמדה אושוויץ-ברקנאו, שם הוא קיבל את התפקיד של מקעקע המחנה. כך הוא גם הכיר את אהובתו, גיטה, שגם היא הגיעה לבריקנאו מסלובקיה, והשניים התאהבו בעיצומם של מעשי הזוועה במחנה ההשמדה. תקוותם היחידה הייתה לשרוד את התופת ולזכות בעתיד משותף שבו יוכלו להיות יחד בלי לחשוש על חייהם. ספר נהדר המציג סיפור עוצמתי ונוגע ללב. ממליצה מאוד!

28/08/2019

המקעקע מאושוויץ / הת’ר מוריס

 255 עמודים

מאנגלית: דקלה פרידמן

הוצאת שוקן

שנת הוצאה: 2019

69333791_885047831867056_1338290252992741376_n

 

מדובר ברומן המבוסס על סיפורו האמיתי של ניצול השואה לאלי סוקולוב. הסופרת הת’ר מוריס פגשה את לאלי ושמעה על כל אשר חווה בתקופת השואה. היא כתבה תסריט על חייו ושנים לאחר מכן התסריט שזכה להערכה רבה, עובד לספר הביכורים הנהדר הזה.

זהו סיפורו של לאלי, צעיר יהודי מסלובקיה שנשלח למחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. מהרגע שלאלי הניח את כף רגלו בשער המחנה, הוא הבטיח לעצמו שיישאר בחיים ויספר על הזוועות שחווה. במחנה, קציני האס אס התרשמו מאופיו ומינו אותו לתפקיד המקעקע של המחנה. תפקיד זה הקל על השהות שלו לעומת אסירים אחרים שנאלצו לעבוד בעבודות כפיים מאומצות וקשות הרבה יותר, אך, גם עורר את כעסם של אסירים שלא ראו בעין יפה את היותו משתף פעולה של הנאצים. אך, לאלי היה נחוש בדעתו לשרוד, גם אם זה אומר להפוך למשרתם של קציני האס אס האכזריים.

בשיתוף פעולה עם אסירים אחרים, לאלי השיג כספים ותכשיטים אותם הבריח מחוץ למחנה, ותמורתם קיבל אוכל שאותו חילק בין האסירים. הוא ידע שאם קציני האס אס יגלו על פעילותיו, הוא יחוסל בו במקום, אך רצונו לעזור, להציל חיים ולהושיט יד לסובבים אותו, גבר על פחדיו.

בבירקנאו, לאלי פוגש בבחורה בשם גיטה שהגיעה אף היא מסלובקיה. הוא קעקע את מספרה על זרועה ונשבה בקסמיה, לאלי לא יכול היה להוציא אותה מראשו והוא רק ציפה לרגע שבו ישוב לראותה.

וכך, בעיצומה של תקופה אכזרית וקשה מנשוא, ולמרות כל הזוועות שהתחוללו מסביבם וסכנת החיים שריחפה בכל רגע נתון מעל לראשם, לאלי וגיטה התאהבו זה בזו והתפתח ביניהם סיפור אהבה עוצמתי ונוגע ללב. השניים קיוו בכל ליבם שיגיע היום שבו הם יוכלו להיות חופשיים וליהנות מאהבתם בלי לחשוש לגורלם בכל עת.

האם תקוותם התגשמה ולאלי וגיטה הצליחו לשרוד את הזוועות? האם הם זכו לעתיד משותף יחד שבו יכלו ליהנות מאהבתם ללא מורא?

תקראו את הספר הנהדר הזה, תתרגשו מתוכנו ותגלו מה עלה בגורלם של לאלי וגיטה!

הספר היה מקסים בעיני, העלילה מרתקת מתחילתה ועד סופה, והיה מרגש מאוד לקרוא אודות קורותיו של לאלי בתקופת השואה, על סיפור האהבה הגדולה שלו ושל גיטה, ומאמציו והסתכנותו למען אחרים ונחישותו להישאר בחיים ולשרוד את הזוועות.

לפני כשנתיים, עוד בטרם יצא הספר לאור, קראתי כתבה שלפיה לאלי סוקולוב אמר פעם: “כשקעקעתי את המספר על זרועה, הוא נצרב בליבי”.

לאלי החליט לחשוף את סיפור האהבה שלו עם גיטה רק כ- 50 שנה לאחר שחרור מחנה בירקנאו . הוא הלך לעולמו בשנת 2006.

ממליצה מאוד על הספר המרגש הזה שהציג סיפור אהבה עוצמתי שניצח את התופת.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה